Kulağa Garip Gelen Başarılı İş Fikirleri

instagram takipçi hilesi

Farklı ve iyi bir fikir, tüm girişimcilerin umudunu körükler. Kulağa kötü gelse de edindiğiniz fikri hayata geçirmelisiniz. Zira basit bir fikir dahi sizi çok zengin ve başarılı bir girişimci haline getirebilir. Zengin olabilmek için o kadar da farklı ve muhteşem fikirlere ihtiyacınız olmayabilir. Bunu bilen birçok girişimci basit ama etkili fikirler ortaya atarak zengin olmuşlardır. İşte onlardan birkaçı;

Sarı Gülen Yüz

39a55118 7c39 4f9f b857 2757bdece9d8

Her yerde gördüğümüz bu sarı gülen yüzler bir halkla ilişkiler uzmanı olan Harvey Ball tarafından ortaya atılmıştır. Ancak kendisi bu tasarımdan telif hakkı almamış. Bu tasarımın piyasa değerini farkeden Bernard ve Murray Spain kardeşler tüm yasal haklarını satın almışlar ve bunu yayabildikleri kadar dünyaya yaymışlar. Kardeşler tasarımdan 50 milyon dolar kazanmış ve 2000 yılında Dollar Tree’ye 500 milyon dolara satmışlar.

Yapışkan Ahtapot

TPR sticky octopus toy octopus

Bu fikrin mucidi Ken Hakuta. Kendisi annesinin Çin’den gönderdiği hediye sayesinde yapışkan ahtapotun farkına varmış ve tüm yasal haklarını satın almış. Daha sonra bu ahtapotları pazarlamaya başlayan girişimci, Washington Post’un yayınladığı haberle birlikte 80 milyon dolar para kazanıyor.

Oyuncak Yay

39469 20101014210618

Fikrin sahibi Richard James. Kendisi yere düşürdüğü yayını alırken aklına bu fikir gelmiş ve bunu pazarlamaya başlamış. Sunumu yapıldıktan sadece 40 dk sonra 400 adet satılan yay James’e 250 milyon dolar kazandırmış.

Televizyon Battaniyesi

y911h6

Fikrin sahibi Scott Boilen. Bornozu tersten giymiş gibi gözüken bu tasarım kulağa oldukça gülünç gelse de satışa başlanılan ilk yıl 20 milyon adet satıldı. Pazarlama mucizesi olarak değerlendirilen bu fikir, sahibine 200 milyon dolar kazandırmayı başarmış.

Evcil Kaya

1sd7oe

Kulağa oldukça garip gelen bu fikrin sahibi Gary Dahl. Kendisi bir gün barda otururken yan masadakilerin evcil hayvanı hakkındaki şikayetlerini duyuyor ve söze benim evcil kayam var diyerek giriyor. Ardından evcil kaya adında ürünü satışa sunuyor. Dahl bu fikirle ilk 6 ayda toplam 15 milyon dolar kazanmış.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu