Yaşam

Kudret Narının Faydaları Nelerdir? Kudret Narı Nedir?

Kudret Narı Nedir?

instagram takipçi hilesi

Kudret narı , sarmaşık bitkisi olarak bilinen ve halk arasında acayip elma diye bilinen olgunlaşınca salatalığa benzeyen görünümü ile dikkat çeker. Dahada olgunlaştığında sarı görünüme dönen hali dışında içindeki kırmızı zehirli olan çekirdekleri vardır. Bunların kullanılmaması gerekir. İçindeki çekirdeklerden temizlenip tüketilen ve dış tarafının birkaç saat boyunca zeytin yağında kalması gereken meyve bağırsak ve mide problemlerinin dışında da birçok açıdan fada sağlayan bir meyvedir.

kudret narı

Rahim Yaraları İçin Faydaları

Zeytinyağı ile birlikte rahim yaraları için iyileştirici özelliği bulunmaktadır. İltihap ve vajina sorunlarında kullanılabilen kudret narı kısa sürede yaraların ve iltihabın giderilmesinde etkili olur.

Ülser Ve Mide Sorunlarını Giderir

Ülser ve gastrit problemleri için kullanılan kudret narı zeytinyağı ile beraber günde 1 kaşık olmak üzere tüketilmelidir. İçeriğindeki antioksidan etkisi ile antibiyotik özelliği bulunan meyve karaciğeri korur ve tümör oluşumunu önlemekte yarar sağlar.

kudret narı2

Romatizmada Faydası

Varis ve romatizmal rahatsızlıkların tedavisi içinde yararlı olan kudret narı ağrıyan bacaklara sürülüp sarılırsa ağrıların azalmasında ve varislerin giderilmesinde oldukça faydalı olur. Daha çok soğuktan ve nem dolayısı ile ağrıyan eklem bölgelerinin ağrılarının dindirilmesi için kullanabileceğiniz kudret narı yağını bacaklara akşamdan sürüp sararak sabah rahatlamış bir şekilde uyanmanız için kullanabilirsiniz.

Şeker Hastalığı İçin Faydası

Şeker hastaları için uygun bir meyve olan kudret narı ani kan şekerini düşürdüğü için belirli ölçülerde kullanılması gereken bir meyvedir. Aşırı kullanımı karaciğerde hasar verebilir bu nedenle aşırı tüketmekten kaçınmak gerekir.

Kalp Ve Damar Hastalıklarında

Kudret narının kan sulandırıcı özelliği bulunmaktadır. Kalp damar hastalıklarını önlediği belirlenen kudret narı bayanların adet döneminde kullanılmamalıdır. Regl dönemi ve hamileler için kullanılması sakıncalı olabilir. Ayrıca ilaç kullananların mutlaka bir hekim ve diyetisyen kontrolünde kullanılması önerilmektedir.

Cilt Ve Saçlarınız İçin

İçeriğinde bol miktarda E vitamini bulunan kudret narı hem cildiniz hemde saçlarınız için oldukça yarar sağlar.

Kanser Hücrelerinde Etkisi

Aç karnına her gün tüketmeniz gereken kudret narı kanser hücrelerinde etki yaratarak yayılmalarını önlemekte ve kansere karşı korumaktadır. Kadınların en çok meme kanserinde mücadelelerinde koruyucu etkisi bulunmaktadır.

kudret narı 3

Sindirim Sistemi İçin Faydası

Kudret narı genellikle kabız ve sindirim sistemi problemlerinde kullanılır. Aç karnına zetinyağı ile hergün tüketerek kabızlık problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yanıklarda Faydası

Kudret narı yanıklar içinde oldukça fayda sağlar. Yara ve yanık tedavisi için daha önceden bir adet kudret narının çekirdeklerini çıkardığınız kudret narını ezerek lapa şeklinde bir kavanoz içerisine zeytinyağı katarak karıştırıp saklayabilirsiniz. Hazırlanan lapa karışımı 1 yıl boyunca kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu