Kişisel Bakım

Koreli Kızlar Neden Bu Kadar Güzeldir?

Kore'lilerin Güzellik Sırları

instagram takipçi hilesi

Kore’li kızların ciltleri hem ışıl ışıl hem de lekesizdir. Ayrıca bembeyaz olan yüzleri, sanki hiç sivilce problemi ile karşı karşıya kalmamış gibi görünür. Birçok kadın, Kore’lilerin bu kadar güzel ve parlak cilde sahip olmasının coğrafya ile mi yoksa cilt bakımlarından mı ileri geldiğini merak eder. Aslında Kore’li kızların ciltlerinin en büyük sırrı bakımlı olmalıdır. Günlük temizlik ve bakım rutinleri incelendiğinde bu kadar güzel cilde sahip olmalarına da şaşırmamak gerekir. Peki Koreli kızlar neden bu kadar güzeldir?

1- 10 Saniye Nemlendirme Kuralı

kore cilt 4

Kore’li kadınlar duştan çıktıktan sonra ciltlerine bakım yapmayı asla ihmal etmezler. Duş sonrası ciltlerine on saniye boyunca tampon hareketler ile nemlendirici sürerler.

2- Koreli Kızlar Neden Bu Kadar Güzeldir? Gözenekleri Arındırma

kore cilt 3

İkinci adımda gözeneklerini arındırmak isteyen kadınlar peeling yaparlar. Özellikle günlük bakımlarda hafif tanecikli bir ürün ile peeling yapılması gerekir. Bu sayede gözeneklerde kir birikmesi engellenir.

3- Tonikleme

kore cilt 2

Kesinlikle bir tonik süren Kore’liler, pamukla ya da elleri ile tonikleme işlemini yaparlar. Bu sayede cilt büyük oranda arındırılmış ve ferahlatılmış olur.

4- Maske

kore cilt

Maske de cilt bakımında önemli bir yerdedir. Özellikle günlük kullanıma uygun olan bir ürün ile maske yapılır. Nemlendiricili kağıt maskelerden yardım alabilirsiniz.

5- Koreli Kızlar Neden Bu Kadar Güzeldir? Essence Kullanmak

koreli-fenomen

Kesinlikle tüm Kore’li kadınların uyguladığı bir adım da esans sürmektir. Birçok içeriğe sahip olan esanslar arasından cildinize uygun olanını seçebilirsiniz.

6- Serum

kore 9 800x449 1

Yine cildin kuru ya da yağlı olması dikkate alınarak serum sürülmesi gerekir. Cildin kan dolaşımı hızlanarak taze ve canlı görüntü ortaya konur.

7-  Cilt Sıkılaştırma Kremi

kore 8 800x800 1

Cilt, hem yaşlanmanın hem de yer çekiminin etkisi ile sarkmaya ya da kendini bırakmaya başlar. Gerekli şekilde özen gösterilmezse erken yaşlanma problemi de ortaya çıkabilir. Kore’li kadınlar ciltlerini sıkılaştırmak için sıkılaştırıcı etkiye sahip krem sürerler.

8- Göz Kremi

kore 7 800x450 1

Kore cilt bakım rutinleri arasında göz çevresine krem sürülmesi de oldukça gereklidir. Gözleri nemlendiren ve kırışıklık engelleyen bir ürün sürerler.

9- Koreli Kızlar Neden Bu Kadar Güzeldir? Nemlendirme

kore 6 800x449 1

Bütün bu adımlara rağmen nemlenmeyen cilt kalmış mıdır bilmiyoruz ama Kore’liler dokuzuncu adımlarında ciltlerine nemlendirici krem sürerler. Cildin yumuşamasında ve sağlıklı görünmesinde nemlendirme oldukça önemli bir etjiye sahiptir.

10- Güneşten Koruma

kore 5 624x800 1

Cildi mevsimsel özelliklere göre güneşten korumak üzere bir krem sürerler. Genellikle esmerlikten hoşlanmayan Kore’liler 50+ güneş koruyucu sürerler.

Kore’li cilt bakımı adımları bunlardır. Tüm bunları uygulayan bir ciltte problem görülmemesi olasıdır. Fakat kullanılan ürünlerin kaliteli olması gerekir. Kore cilt bakım ürünleri kaliteli olması ile bilinir.

Kaynak
YouTube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu