Kıvılcım Ural

Kıvılcım Ural Kimdir?

 Kıvılcım Ural
Tam adı: Kıvılcım Ural
Doğum tarihi: 30 Mart 1992
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Ailesi: Necla Fide, Fikret Ural, Gözde Ural
Eşi: Kaan Tangöze (e. 2018)
Çocuk (ları): İlayda Tangöze
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
imdb-logo Kıvılcım Ural
youtube-chanel Kıvılcım Ural Kıvılcım Ural Kıvılcım UralSpotify'den dinle Kıvılcım Ural
Sosyal Medyada
instagram-hesabi Kıvılcım Ural
Başlıklar

Hakkında

Kıvılcım Ural kimdir? Kıvılcım Ural, 30 Mart 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş Türk şarkıcıdır. Babası 60’lı yıllara damga vuran Fikret Ural, Mavi Işıklar isimli müzik grubunun eski gitaristidir. Gözde adında bir ablası vardır. Lise ve Üniversite eğitiminlerini İzmir’de tamamlamıştır.

İzmir’de Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olan Kıvılcım Ural, 9 Eylül Üniversitesi’nde Dramatik Yazarlık Bölümü’nde okumuştur. Küçüklüğünden beri babasından dolayı müzikle iç içe yaşayan Ural’ın her zaman müziğe ve beste yapmaya ilgisi olmuştur.

İLGİLİ İÇERİKLER

İlk bestelerini yapmaya başladığında sadece kendi çevresiyle paylaşan Ural, daha sonrasında müzik piyasasına giriş yapmaya karar vermiştir. Bu kararla aynı zamanda kısa filmlerde ve reklam filmlerinde yer alarak oyunculukta yapmaya başlamıştır.

İlk olarak Türkiye’nin en sevilen rock gruplarından biri olan Duman’ın “Elleri Ellerime” şarkısının klibinde yer almıştır. Grubun solisti Kaan Tangöze’yle bu sayede tanışmıştır. Ardından Amerikalı Yönetmen Bessy Tangled’in yönettiği Tolarence filminde oynamıştır. Daha çok sanat filmlerinde yer almayı tercih eden Ural, ‘Mutlucu’ isimli filmde de başrol oynamıştır.

Gülse Birsel‘in senaryosunu yazdığı Yalan Dünya dizisinde ‘Gezegenler ile konuşan kız Ayşe’ karakteriyle yer aldıktan sonra Muhteşem Yüzyıl, Delibal gibi projelerinde içerisinde konuk oyuncu olarak bulunmuştur.

Birçok dizi ve filmin müziklerini seslendiren Kıvılcım Ural, 15 yaşındayken klibinde oynadığı dönem tanıştığı Kaan Tangöze’yle yıllar sonra sevgili olmasıyla gündem olmuştur. Kaan Tangöze’yle ilişkilerinin bu kadar konuşulmasının sebebi ise sevgili oldukları dönemde Tangöze’nin halen evli olmasıdır. 2018 yılında Tangöze ile evlenen Kıvılcım Ural’ın İlayda adında bir kızları olmuştur.

Filmografisi

  1. Tolerans – 2011
  2. Yalan Dünya  – 2012
  3. Muhteşem Yüzyıl – 2012
  4. Delibal – 2015

Diskografisi

  1. Rüya Raporları – 2013
  2. Aşk Laftan Anlamaz – 2016
  3. Yıllar Sonra – 2019

Videoları

Fotoğrafları


Bu içeriğimiz hakkında hemen aşağıdan yorum yaparak, katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, Facebook sayfamızı beğenebilir, Instagram hesabımızı takip edebilir, Twitter hesabımızı takip edebilir ve Pinterest'te bizi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu