Yerli Erkek Ünlüler

Kıvanç Kasabalı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

kivanc kasabali fotograflari 14
Tam adı: Kıvanç Kasabalı
Doğum tarihi: 24.02.1975
Doğum yeri: İstanbul
Boyu: 1.85
Eşi: Sedef Avcı
Çocuk (ları): Can Kasabalı
Mesleği: Türk Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları: 2005’ten bu yana.
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ünlü oyuncu Kıvanç Kasabalı, 24 Şubat 1975 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini, Bursa, Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a dönen Kasabalı, bir oyunculuk ajansına kayıt oldu ve böylece oyunculuk kariyeri için ilk adımı atmış oldu.

İlk kamera deneyimini fenomen dizi Ayrılsak Da Beraberiz’de ufak bir rol alarak başladı. 2005 yılında Arsen Gürzap ve Zafer Ergin ile birlikte “Kanlı Düğün” adlı dizide oynadı.

Kıvanç Kasabalı, 2006 yılında Reşat Nuri Güntekin‘in aynı adlı romanından uyarlanan “Yaprak Dökümü” adlı dizide (Cem) karakterini canlandırdı.Büyük ilgiyle izlenen dizide başta Halil Ergün ve Güven Hokna olmak üzere  Bennu Yıldırımlar, Tolga Karel, Caner Kurtaran, Bedia Ener, Deniz Çakır, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Ege Aydan gibi ünlü oyuncularla birlikte oynamıştır.

İlginizi çekebilir: Fulya Zenginer

Yaprak Dökümü’nün ardından 2008 yılında yayınlanan, bir günde tüm dünyaları yıkılan beş kız kardeşin hayatta var olabilmek için verdikleri mücadelelerin anlatıldığı, dünya klasikleri arasında yer alan “Küçük Kadınlar” adlı kitapla aynı adı taşıyan dizide, “Ozan” karakterine can veren Kıvanç Kasabalı, Özge Borak, Hande Soral ve Fulya Zenginer gibi oyuncularla birlikte oynadı.

Küçük Kadınlar dizisinden bir yıl sonra başrollerinde Özcan Deniz ve Vildan Atasever’in olduğu “Samanyolu” adlı dizide Avukat Ali karakterine can verdi.

2013 yılında Hande Altaylı‘nın romanından uyarlanan ve senaryosu Mahinur Ergun tarafından kaleme alınan Merhamet adlı dizide yer almıştır. Başrollerinde Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Burçin Terzioğlu, Mustafa Üstündağ ve Yasemin Allen‘in oynadığı dizide Kıvanç Kasabalı Sinan karakterini canlandırmıştır.

2014 yılında “Ağlatan Dans” adlı dizide yer alarak Öykü Çelik, Arsen Gürzap ile birlikte oynamıştır.

Kıvanç Kasabalı, 2005 yılında Yaprak Dökümü adlı dizide kardeşini canlandıran oyuncu Sedef Avcı ile dünya evine girmiştir. 13 yıldır mutlu ve örnek bir evlilik sürdüren çiftin Can adında bir oğulları vardır. Hayvansever çiftin Oscar adında bir de köpekleri vardır.

Oyunculuk kariyerini Gaye Sökmen Ajansı’na bağlı olarak sürdürmektedir. Son olarak Fox Tv’de yayınlanan Yasak Elma adlı dizide rol almıştır.

Kıvanç Kasabalı Filmleri ve Dizileri :

  1. 2014 – Ağlatan Dans (Mert Zoloy) (TV Dizisi)
  2. 2013 – Merhamet (Sinan) (TV Dizisi)
  3. 2010 – Samanyolu (Ali) (TV Dizisi)
  4. 2010 – Küçük Kadınlar 3. Sezon (Ozan) (TV Dizisi)
  5. 2006 – 2010 Yaprak Dökümü (Cem) (TV Dizisi)
  6. 2005 – Kanlı Düğün (Cemal) (TV Dizisi)
  7. 1999 – Ayrılsak da Beraberiz 1. Sezon (İtalyan Adam) (TV Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
neoldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu