Yerli Kadın Ünlüler

Fulya Zenginer

Fulya Zenginer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Fulya Zenginer
Tam adı: Fulya Zenginer Evren
Doğum tarihi: 21 Temmuz 1989
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,61 m
Burcu: Yengeç
Ailesi: Gönül Zenginer
Eşi: Kuntay Tarık Evren
Çocuk (ları):
Mesleği: Sinema oyuncusu, dizi oyuncusu, yazar
Aktif Yılları: 2006 yılından bu yana
Fulya Zenginer
youtube-chanel
Sosyal Medyada
Fulya Zenginer

Hakkında

Fulya Zenginer kimdir? Fulya Zenginer,21 Temmuz 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 10 yaşındayken babasını kaybeden Zenginer, Zeytinburnu Nuri Paşa İlköğretim Okulu’ndan mezun olmuştur. Bakırköy Lisesi’ndeki eğitiminin ardından Tümay Özokur ajansına katılmıştır. Üniversite eğitimini Haliç Üniversitesi İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde tamamlamıştır.

Fulya Zenginer, devlet tiyatrosu oyuncusu ve sanat yönetmeni Aytekin Özen’den yoğun tempoda tiyatro eğitimi almıştır. Dizi oyunculuğuna başrollerini Emre Kınay ve İclal Aydın’ın paylaştığı “İki Aile” dizisinde küçük ela rolü ile başlamıştır. 2007’de, uzun süre ekranları kasıp kavuran Doktorlar dizisinde konuk oyuncu olarak rol almıştır. 2009 yılında Turkcell ve Pepsi markalarının kampanya reklamında oynamıştır.

2008-2013 yılları arasında, dünya klasikleri arasında yer alan “Küçük Kadınlar” adlı kitaptan esinlenilerek ekrana taşınan aynı adlı dizide Ekin Türkmen, Özge Borak, Hande Soral, Elit İşcan, Selin Ilgar, Ahmet Levendoğlu, Burak Sağyaşar ve Kıvanç Kasabalı ile başrolü paylaşmıştır. “Küçük Kadınlar” dizisi ile yıldızı parlayan Zenginer, 2012-2013 yılları arasında ATV ekranlarında seyirci ile buluşan “Benim İçin Üzülme” isimli dizide Tansel Öngel, Çağlar Ertuğrul, Öykü Çelik, Eren Hacısalihoğlu, Rena Cabbar ve Selin Şekerci ile başrolü paylaşmıştır.

2012 yılında beyazperdeye damgasını vuran “Sağ Salim” isimli sinema filminde Burçin Bildik, Alper Saldıran, Hüseyin Avni Danyal, Kenan Ece, Murat Akkoyunlu, Kamil Güler, Orçun Kaptan ve Yakup Yavru ile birlikte oynamıştır. 2016 yılında yönetmenliğini Cem Tabak’ın yaptığı “Seni Seven Ölsün” isimli filmde Alper Saldıran, Hüseyin Avni Danyal, Durul Bazan, Ruhi Sarı ve Hakan Salınmış ile birlikte rol almıştır. 2017 yılında “Seni Kimler Aldı” isimli dizide Duygu Yetiş, Serhan Yavaş ve Yiğit Kirazcı ile birlikte oynamıştır.

Fulya Zenginer, “Tövbeler Tövbesi” isimli dizideki rol arkadaşı Cemal Toktaş ile öpüşme sahnesi nedeniyle çıkan kıskançlık krizinden sonra nişanlısı İlker Ünder ile yollarını ayırmıştır. 29 Eylül 2019 tarihinde grafik sanatçısı Kuntay Tarık Evren ile hayatını birleştirmiştir. Oyunculuk kariyerinden sonra vlogger’lık yapmaya başlayan Zenginer, aynı zamanda kendi kurduğu bir firmada da danışmanlık yapmaktadır.

Bir röportajında projeleri değerlendirdiğini belirtmiştir. YouTube platformunda 14 binin üzerinde takipçisi bulunan, Instagram’da da sıkı bir takipçi kitlesine sahip olan Zenginer, Dali Dali – Taşın Efsanesi Olimpos isimli çocuk kitabını kaleme almıştır. Okul öncesi çocuklarına hitap eden kitap karantina sürecinde yayımlanmış, Zenginer takipçilerine haberi Instagram üzerinden bildirmiştir.

Rol Aldığı Film ve Dizileri

 1. 2017- Seni Kimler Aldı (Zehra Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 2. 2016 – Seni Seven Ölsün (Ilgaz Karakteri) (Sinema Filmi)
 3. 2016 – Güzel İkili (Televizyon Filmi)
 4. 2015 – Fabrika Kızı (Aylin Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 5. 2015 – Altın Horoz (Sinema Filmi)
 6. 2012 – Sağ Salim (Nihal Karakteri) (Sinema Filmi)
 7. 2012 – El-Cin (Sinema Filmi)
 8. 2012 – 2013 – Benim İçin Üzülme (Buke) (Televizyon Dizisi)
 9. 2011 – Tövbeler Tövbesi (Fidan) (Televizyon Dizisi)
 10. 2008 – 2010 – Küçük Kadınlar (Yeliz Gezici Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 11. 2007 – 2008 – Doktorlar (Hande Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 12. 2006 – İki Aile (Küçük Eda Karakteri) (Televizyon Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Selen Özcep

Büro Yönetimi mezunuyum. Öğrenmeyi ve günceli takip etmeyi seviyorum. En güçlü sevgi göstergesinin de en güçlü silahın da kelimeler olduğuna inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu