Kişisel Bakım

Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Kış Makyajı Tekniği Ve Yapılışı

instagram takipçi hilesi

Kışın döneminde canlı görünen cildiniz soğuğunda etkisi ile sağlıksız bir görünümde olabilir. Cildinizi yazın olduğu gibi canlı ve pırıl pırıl göstermek  için bazı makyaj tekniklerini bilmeniz gereklidir. Soluk ve mat görünen cildinizi ışıl ışıl bir canlılığa kavuşturmak için yapacağınız bazı detaylar bulunmaktadır. Bu teknikleri kullanarak sizde kışın bile bakımlı bir cilde kavuşabilirsiniz.

islak makyaj nasil yapilir puf noktalari nelerdir 1520672438 7728

Ten Makyajı İçin

Soluk tenliler fondöten yerine kapatıcı kullanmayı tercih etmelidirler Teniniz solgun ise kapatıcı kullanmanız, fondöten kullanmanızı da kolaylaştıracaktır. Cildinizin canlı görünmesini sağlamak için homojen olmasını sağlamalısınız. Renk seçimi de bu konuda önemli bir husustur. Cildinizde renklerin nasıl göründüğü makyajda önemli bir detaydır. Bazı renk tonlarını kullanarak şu kusurları gizlemeniz mümkündür.

Mor: Cildinizde ışıltıyı yakalamak için kullanılır

Yeşil: Kızarıklıkların giderilmesi için kullanabilirsiniz.

Beyaz: cilt  tonunuzu açmak için porselen etkisi yaratmak için kullanılabilir.

Yeşil: Kızarıklıkları gizlemek için

Bronz:Sedefli bir hava katmak için kullanılır.

Parmak uçlarınız ile kapatıcı cildinize sürerek pamuk yada süngerle cildiniz yedirin.
Cildinizi canlandırmak için pembe açık renkte bir allık kullanabilirsiniz
Pudrayı kalın fırça yardımı ile güneş pudrası kullanıp sürün. Makyajınızın hafif olmasında bu teknik işe yarayabilir.

renkler gucunu gostersinler

Göz makyajı İçin 

Yorgun görünen gözlere makyaj yapmanız önerilmez.

Yorgun görünüyorsanız gözlerinize fazla makyaj yapmayın. Asıl amaç, göz çevresi çizgilerini sakladıktan sonra bakışınıza bir ışıltı getirmektir. Göz çizgilerinizi sakladıktan sonra gözlerinizde ışıltılı bakış yakalamak için gölgelendirme yapmanız gerekmektedir. Kaşların fazlalıklarını alarak gölgelendir-meyi sağlayabilirsiniz.   Işıltılı bir bakış elde etmek için, bakışınızın bir kaş kümesi tarafından gölgelenmemesi gerekir.

Bu nedenle mutlaka kaşları alıp bir fırça yardımı ile kaşlarınızı şekillendirin. Göz kapaklarınıza açık renk gölge için sarı ya da krem renginde far kullanabilirsiniz. Gölgelendirme de sedefli de kullanabilirsiniz. Hafifçe maskara sürüp son olarak kapatıcı ile kusurları kapatarak göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

doğal makyaj

Dudak makyajı

Dudaklara hafif ruj ile parlatıcı uygulayarak dudakların ışıltı kazanmasını sağlayın. Yorgun yüzlerde dudak kalemi kullanmadan ruju uygulayın. Dudaklarınıza koruyucu kullanarak daha sonra doğal tonda olan rujlardan kullanabilirsiniz.Sedefli bir parlatıcı ya da pembe tonlarda ruj kullanarak dudak makyajınızı da tamamlayabilirsiniz.

Kış makyajınız da dikkatli yaptığınız makyajla cildinizi daha canlı ve etkili gösterebilirsiniz. Gözaltı morluklarının kaybolması için turuncu ya da mora yakın olan kapatıcı ürünler kullanabilirsiniz. Özellikle kışın vazgeçilmeyen rujlar kırmızı, vişne çürüğü ve gül kurusu gibi renkleri de makyaj yaparken tercih edebilirsiniz. Kış makyajında da güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=eiFcfI6bmsE

Selma

Sağlık kurumları işletmeciliği önlisans mezunuyum yazmayı ve araştırmayı seviyorum özellikle sağlık konularını yazmaktan büyük keyif alıyorum zaman zaman farklı konuları da okuyucularımla paylaşacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu