Kişisel Bakım

Kil Maskesi Nedir? Ne İşe Yarar?

instagram takipçi hilesi

Kil maskesi, doğal kil ile hazırlanan cilt maskesine denmektedir. Kil ile formüle edilen maskeler, kirleri çıkarmak ve büyük gözeneklerin görünümünü azaltmak da dahil olmak üzere çok çeşitli cilt faydaları sunar. Faydaları bir yana, kil maskelerinin kullanımı inanılmaz derecede kolaydır.

Tek yapmanız gereken yüzünüze bir tane uygulamak, durulamadan önce orada kurumasına izin vermektir. Tüm süreç genellikle 20 dakikadan az sürer. İşte bilmeniz gereken her şey yazımızda…

kil maskesi 1

Kil Maskesi Yararları Nelerdir?

Kil maskelerinin temel yararı, cildi detoksifiye ederken, fazla yağı azaltırken ve ciltte meydana gelen gözenek tıkanmalarını engellemesidir. Sonuç olarak, kil maskeleri yağlı ve akneye yatkın cilt tipleri arasında favori, ancak tüm cilt tipleri bu tür maskelerden fayda sağlayabilir.

Ancak tüm kil maskelerini bir grupta gruplandırmaya başlamadan önce, hepsinin eşit yaratılmış formül olmadığını unutmayın. Yeni başlayanlar için kil maskeleri, farklı mineral bileşimleri nedeniyle farklı sonuçlar sunabilen farklı killer veya çeşitli kil çeşitleri içerebilir. Cilt bakımı için popüler seçimler, liste devam ederse de, kaolin ve bentonit içerir. Her kil maskesinin sonuçları değişebilirken, evrensel kalan birkaç kil maskesi faydası vardır.

Kirleri Çıkarmaya Yardımcı Olabilir.

Cildiniz günlük olarak birkaç saldırganla temas eder. Günlük temizlik, bu cilt istilacılarını iyi ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir, ancak haftada birkaç kez kullanılan kil maskeleri ante’yi yükseltebilir ve temiz bir cilt sağlayabilir. Temiz bir cilt neden bu kadar önemlidir? Çünkü kir ve bakteriler cilde çok uzun süre kaldığında, donuk bir cilt veya kırılma şeklinde tahribat yaratabilirler. Maske sonrası cildinizi nemlendirmek için nemlendiriciyi uyguladığınızdan emin olun.

Aşırı Parlaklığı Ortadan Kaldırır.

Yağlı cilt tipleri, parlak, yağlı görünümlü bir cildin her zaman mevcut mücadelesi ile ilgili olabilir. Cildinizin görünümünü matlaştırmaya yardımcı olmak için,uzman dermatologlar, kil maskesinin rutin olarak uygulanmasını önerir. Uzmanlar, kil maskesi ve ona benzer doğal ürünlerin gözenekleri açtığını belirtmektedirler.

Beyaz kil olarak da bilinen Kaolin, en yumuşak killerdir ve cilde zarar vermeden yağları çekmeye çalışır. Bu içeriği, L’Oréal Paris’in Saf Kil Maskeleri de dahil olmak üzere piyasadaki birçok maskede formüle edilmiş olarak bulabilirsiniz.

kil maskesi 2

Nemlendirebilir

Cilt bakımının anahtar bileşenlerinden biri nemlendiricidir. Sağlıklı miktarda nem almak cildin esnek kalmasına ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, bazı insanlar ne kadar nemlendirici veya losyon olursa olsun, cildinin hala kuru ve kaşıntılı olduğunu görebilirler.

Kil maskesini cildinizin nem bariyerini güçlendirmeye yardımcı olabilecek bir ürün olarak düşünmeyebilirsiniz. Bu kil maskesi sadece kaolin ve bentonit killerinin dinamik ikilisini içermez. Aynı zamanda nemlendirici bariyerini güçlendirerek cildi dış faktörlere karşı korumaya yardımcı olabilecek Vichy Mineralize Su ile formüle edilir.

Kil Maskesi Nasıl Uygulanır?

Kil maskeleri söz konusu olduğunda eğer ki ilk defa kulanacaksanız, korkmanıza gerek yoktur. Tüm uygulama ve kaldırma işlemi inanılmaz derecede kolaydır. Makyaj süngeri gibi bir araçla veya sadece kendi parmaklarınızı kullanarak istediğiniz şekilde uygulayabilirsiniz.

Kil maskesinin yüzünüze eşit olarak uygulandığından emin olun, böylece tüm alanlar eşit şekilde hedeflenir. Sadece bakımdan da payını aldığından emin olmak için boynunuza da bir miktar sürün. Alın ve boyun gibi yerler genellikle ihmal edilir. Sonra arkanıza yaslanın. 15-20 dakika kadar kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

kil maskesi 3

Kil Maskesi ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu