Kendini Sevmenin Yolları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Eski sevgilime kendimi nasıl sevdiririm? Kız arkadaşıma kendimi nasıl sevdiririm? Arkadaşım beni nasıl sever? Bu ve bunlar gibi birçok soru vardır birçok insanın kafasında. Fakat bazı insanlar içinse bunlardan hiçbiri önemli değildir. Çünkü bazı insanlar kendilerini sevmemektedir. Kendini sevmeyen bir insanı başkalarının da sevmesi beklemez. Peki kendini sevmenin yolları nelerdir?

1.Aynada Kendinize Gülümseyin

gülümseyen kadın

İlk adım kendini sevmeyen insanlar için zor gelebilir. Çünkü kişi daha kendini sevmezken aynalara bakıp gülmesi oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Fakat, sizin kimseye ihtiyaç duymadan aynadaki kendinize gülmeniz özellikle sabahları  bunu yapmanız size kendinizi çok ama çok iyi hissettirecektir.

Aynada gördüğünüz kişiyi sevin. O kadar sevin ki en çirkin halinizi bile gözünüz görmesin.

2.Şükredin

şükretmek

Kendini sevmenin yolları arasında şükretmek çok ama çok önemlidir. Her sabah uyanmak, yeni bir yaşama başlamak, hatta bu yazıyı okumak bile aslında bir şükür kaynağıdır. Sizin yerinizde olmak isteyen birçok insan vardır.

Ayrıca hayatınızdaki sevdiğiniz insanların varlığına şükredin. Onlara “İyi ki varsın” deyin. Sizin kalbinizin güzelliği ve iyi dilekleriniz karşı tarafa da yansır.

3. İyi Yanlarınızı Ortaya Çıkarın

saç kurutmak

Her insanın güzel ya da başarılı olduğu taraflar vardır. Düşünün sizin neyiniz güzel ya da siz hangi konuda başarılısınız.

Örneğin; saçlarınız güzelse bakım yaptırın. Matematik dersinde başarılıysanız bir öğrencinin sorularını çözmesine yardımcı olun.

4.Tek Başınıza Bir Şeyler Yapın

yalnızlık

Yoldan geçen 100 kişiyi seçsek ve sorsak: “Tek başınıza bir kafede oturup, kahve içebilir misin?” desek, emin olun birçoğunun cevabı “Hayır” olacaktır. Çünkü birçok insan için tek başına bir şey yapmak çok zordur. Hatta birçok insan tek başına kalamadığı için sevmediği insanlara tahammül etmek zorunda kalır.

Bunun yerine gidin ve tek başınıza bir şeyler yapmanın tadını çıkartın. Alışveriş yapın, yemek yiyin, kahve için hatta sinemaya gidin. Kendi ile başbaşa kalmayı bilen insanı hayatta hiçbir şey kolay kolay yıkamaz.

5. Kendini Sevmenin Yolları: Hobi Bulun

fırçalar

Eğer herhangi bir hobiniz yoksa, hiç geç değil hemen bulabilirsiniz. Yeter ki isteyin. Yetenekleriniz doğrultusunda kafanızı açacak, işiniz ile alakalı olmayan bir şey seçin.

Gününüzün bir kısmını bu hobi ile uğraşmak için harcayın. Zamanla faydalarını hissedeceksiniz.

6.Gün İçerisinde Yaptığınız İyi Şeyleri Yazın

kendini sevmenin yolları

Gün içinde yaptığınız iyi şeyleri not etmeniz zamanla kendinizdeki olumlu yanlarınızı görmenizi sağlayacaktır. Örneğin: Bugün bir çocuğun mutlu olması için ona çikolata aldım şeklinde yazmanız çok önemli bir adımdır.

Göze ufak görünen adımlar zamanla kendinizde olumlu değişimler oluşmasını sağlar. Bir süre sonra insan kendine baktığında iyi yanları olan, tek başına kalabilen bir insan ile karşılaşır.

Ayrıca unutmayın: Kendinizi severseniz hayatınızda olan ya da olmasını istediğiniz kişi de sizi sevecektir.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu