Yaşam

Kendin Yap Hediye Fikirleri

instagram takipçi hilesi

Bazı insanlara hediye almak çok ama çok zordur. Çünkü onlar için maddi hediyelerin hiçbir anlamı yoktur. Bu nedenle kendiniz bir şeyler yaparak el emeği göz nuru hediye verebilirsiniz. Hayatınızdaki değer verdiğiniz insanlar için binbir emek ile ortaya çıkaracağınız hediyeden daha değerlisi yoktur heralde. İşte kendin yap hediye fikirleri:

1.Atkı Örmek

kendin yap hediye fikirleri

Atkı, binbir emek isteyen bir eşyadır. Soğuklardan korunmanızı sağlayan atkıyı örerken en ufak bir hata yapmanız bile tüm modeli bozabilir. Bu nedenle hayatınızdaki insana kendi elleriniz ile öreceğiniz, her ilmeğini sevgi ile atacağınız bir atkı örmeniz paha biçilemez bir armağan olacaktır.

2.Resim Yapmak

karakalem portre

Eğer yeteneğiniz varsa kollarınızı sıvamanın tam vakti. Hiç kimse elleriniz ile çizdiğiniz bir resme “Hayır” diyemez. Sevdiklerinize özel günler için kendin yap hediye fikirleri arasında en ekonomik olan sürpriz bu olacaktır. İhtiyacınız olan tek şey bir kalem bir de kağıttır. Fakat hediyeyi anlamlı hale getirmek isterseniz bir çerçeveye de koyabilirsiniz.

3.Video Film Hazırlamak

video film

Herkesin akıllı telefonu  ya da bilgisayarı vardır herhalde. Yapmanız gereken ise çok basit. Fotoğraflardan bir video film hazırlamanız romantik bir armağan olacaktır. Ancak işin içine biraz hayal gücünüzü eklerseniz sıradan değil de yaratıcı bir film hazırlayabilirsiniz. Örneğin: Annenizin doğum günü için, lisedeki arkadaşları ile irtibata geçerek bir video film hazırlayabilirsiniz.

4.Mektup Yazmak

mektup

Mektup yazmak nostaljik bir sürprizdir. Sonsuzdur. Kalıcıdır, mirastır… Hayatınızdaki insana, ailenize, dostunuza kısacası sevdiğiniz herkese bir mektup yazın. Hislerinizi en çıplak haliyle dökün. Emin olun bu kadar zarif bir sürpriz karşısında mutluluktan ağlamayacak kimse yoktur.

5.Yemek Yapmak

yemek

Şimdi herkesi mutfağa alalım. Özel günlerde, özel kişilere, özel sürprizler hazırlanmalıdır. Bunlardan bir tanesi de yemek yapmaktır. Kollarınızı sıvayın ve bütün hünerlerinizi sergileyin. Her dokunuşunuzda sevginizi de yemeğe katın. Emin olun hayatınızdaki en lezzetli yemek sevdiklerinize yapacağınızdır.

6.Kurabiye Yapmak

kalpli kurabiye

Kurabiye yapmak kendin yap hediye fikirleri arasında en kolay olanlarından bir tanesidir. Ancak burada sıradan şekillere sahip kurabiyelerden bahsetmiyoruz. Hemen bir pastaneye gidip özel kalıplardan almanız gerekiyor. Bu sayede özel günlerde; kalpli ya da harfli kurabiye kalıplarından satın alarak sevdiklerinize onları ne kadar çok önemsediğinizi gösterebilirsiniz.

7. Kendin Yap Hediye Fikirleri: Kapı Süsü Hazırlamak

kozalak kapı süsü

Kapı süsü hazırlamak için dışarı çıkmanız ve biraz kozalak toplamanız gerekiyor. Kozalakları yuvarlak ya da kalp şeklinde bir araya getirin. Aralarına silikon yapıştırın. Üst kısmı süslemek isterseniz yaprak ve simler serpiştirin. İsterseniz kurumuş portakallardan da koyabilirsiniz. İşte hazır…

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu