Yerli Erkek Ünlüler

Kemal Memişoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

kemal memisoglu kimdir 3
Tam adı: Kemal Memişoğlu
Doğum tarihi: ??. ??. 1966
Doğum yeri: Trabzon, Türkiye
Boyu:
Burcu:
Ailesi:
Eşi: Evli
Çocuk(ları): 3 çocuğu var
Mesleği: Doktor, Bakan
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Kemal Memişoğlu Kimdir? Kemal Memişoğlu, doktor ve bakandır.

Kemal Memişoğlu Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Kemal Memişoğlu, 1966 yılında Trabzon’da dünyaya gözlerini açtı. Aslen Rizelidir.

Kemal Memişoğlu Eğitimi

Üniversite eğitimini 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Uzmanlığını ise 1995 yılında İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi dalında bitirdi.

Kemal Memişoğlu Kariyeri

Kemal Memişoğlu, 1996 ve 1998 yılları arasında sırasıyla SSK Konya Ereğli Hastanesi, PTT Hastanesi ve Bursa Askeri Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı. 1999-2000 yıllarında Miami Üniversitesi Karaciğer ve Gastrointestinal Transplantasyon Ünitesi’nde görev yaptı. 2000 ve 2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Başasistan olarak çalıştı.

2002 yılı sonunda PTT Hastanesi’ne Başhekim olarak atandı. 2007 yılında başladığı Beykent Üniversitesi’nde Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans programını 2009 yılında tamamladı. Genel Cerrahi Doçenti unvanını 2008 yılında aldı. 10 sene boyunca İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim olarak görev yaptı.

2012 yılının Kasım ayında İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği’nde Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak göreve başladı. 2014 yılının Mayıs ayında ise aynı birliğin Genel Sekreteri oldu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fatih Sultan Mehmet Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne 2016 yılında Genel Cerrahi Öğretim Üyesi olarak Profesör olarak atandı. Ekim 2016’dan 2024 Temmuz ayına kadar İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü görevini üstlendi.

Evli ve üç çocuk babası olan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, 2 Temmuz 2024 tarihinde Fahrettin Koca‘nın istifa etmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Sağlık Bakanı olarak atandı.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu