Kişisel Bakım

Kaş Sabitleme Yöntemleri Nelerdir, Kaş Waxı Nedir?

instagram takipçi hilesi

Kaş Sabitleme Yöntemleri Nelerdir?

Bir diş fırçası deneyin

Kaş Sabitleme yöntemlerinden birisi diyebiliriz. Kaşlarınızı düzeltmek bir angaryaysa, makyaj yapıyor olsanız bile piyasada bulabileceğiniz en ucuz diş fırçasını kullanın. Diş fırçanıza biraz saç spreyi sıkın ve yukarı doğru tarayın. Spreyi kullanmayacaksanız, her sabah diş fırçası ile kaşlarınızı fırçalamayı atlamayın.

Sabunla sabitleyin

Kaşlarınızın yerinde olmadığından ve kaş onarım ürününüz olmadığından şikayet ediyorsanız sabun kullanın. Nemlendirici sabunla sabitlenen kaşlar gün boyu hareket etmez.

Eski maskarayı yıkayın

Kaş fırçaları için ayrı bir bütçe oluşturmak istemiyorsanız. Kuru maskara fırçasını durulayın ve kaşlarınızı taramak için kullanın.

Kaş Sabitleme

Kaş bakım ürününü kaş jeline bırakın

Kaş serumunuzu sürmeyi mi unuttunuz? Bu ürünü kalın kaşlar için makyaj rutininizin bir parçası yapın. Kaş jeline eklenen birkaç damla bakım serumu ile kaşları tanımlayın ve besleyin.

Cımbızı buzdolabında saklamakta fayda var

Daha rahatlatıcı bir deneyim için kaşlarınızı kesmeden önce cımbızı buzlu suya batırın. Soğutma cımbızları tüyleri alırken bölgeyi uyuşturur.

Botoks yapmadan yüzünüzü yukarı çekin

Kaşlarınızı doldurma şansınız yoksa, kaş çerçevenizi keskinleştirmek için kapatıcı veya kaş vurgulayıcı kullanın. Ayrıca kaşların altına ve kuyruğun üstüne uygulanan daha açık bir gölge, kaşların daha kalkık ve yüzün daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

kas sabitleme yontemleri nelerdir kas waxi nedir4

Kesik uçlu kaş kalemi

Sabah hazırlanmak için fazla zamanınız yoksa veya hızlı bir görünüm arıyorsanız, bu yeni nesil kaş kalemlerinin pratikliğinden yararlanın. Yeni nesil kaş ürünleri, kontrolü kolay kesme uçlarına sahip kalemlerden saç şeklini kolayca taklit eden tırtıklı uçlara sahip aplikatörlere kadar hayatınıza hızla uyum sağlayabilir.

Tek bir renkte durma

Doğal makyajla dolu kaşlar için çift tonlu bir ürün kullanın. Kaşlarınızı çok ince uçlu bir kalemle, biri kendi kaş renginizle, bir veya iki açık tonla doldurun ve doğal olarak bitmiş kaşlara merhaba deyin.

Jel eyelinerınızı kullanın

Kaş yağı veya kalemlerin kalıcılığından şikayet edenler de kaş makyajlarına kalıcı eyeliner tekniğini uygulayabilirler. Daha uzun süreli bir etki için aynı tonda kaş farına sahip kremsi bir ürün doldurarak kaşları düzeltin.

Kaş Waxı Nedir?

Kaş sabitleyici ve kaş şekillendirici olarak da bilinen kaş waxı, kaşlara yapışkan ve jöle benzeri bir yapıda uygulanır. Kaş waxı, tımardan sonra kaşların dökülmesi sorununu çözerek, kaşların uygulandığı andan itibaren uzun süre sabit kalmasını sağlar.

Kaş Waxı, günümüzde en popüler bakım ürünlerinden biridir. Kaş waxı kullanmak, gün boyunca kaşlarınızı uzun süre formda tutmak kadar kolaydır.

Çeşitli markaların sattığı kaş waxları bu yıl en çok kullanılan makyaj ürünlerinden biri haline geldi. Kaş waxı uzun süre kaş sabitleyici görevi görür ve fırça yardımıyla saniyeler içinde kolayca uygulanabilir.

kas sabitleme yontemleri nelerdir kas waxi nedir2

Kaş Waxı Nasıl Kullanılır?

Kaş renginize uygun bir kaş kalemi ile önce kaşlarınızı doldurun. Kaşlarınızı bir ağda fırçasıyla tarayın. Ardından, fırçayı hafifçe kaş ağdasına batırın ve istediğiniz gibi kaşların üzerine yerleştirin. Ancak bunu yaparken fırçayı aynı noktaya iki defadan fazla sürmemeye dikkat edin. Aksi takdirde kaşlarınız çok iyi yapışabilir, bu durumda kaşlarınızı temizleyip aynı işlemi tekrarlamanız gerekebilir.

Kaş Sabitleme İle İlgili Videolar

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu