Kişisel Bakım

Kaş Laminasyonu Nedir, Neden Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Kadınlara en sık yapılan estetik işlemlerden biri olan kaş laminasyonundan pek çok kişi habersizdir. Prosedür, bir kadının göz kapaklarının daha dolgun, daha koyu ve daha belirgin görünmesini sağlamak içindir. “Kaş Laminasyonu” dolgu maddeleri veya mikro sütürler kullanılarak yapılabilir ve bu işlemi yapmak için birden fazla yöntem vardır.

Bir yöntem, bir ucunda küçük miktarda yüz dolgu maddesi veya liposuction iğnesi ile önceden yüklenmiş ve diğer ucunda sentetik cildi doğal yüz dokularına enjekte etmek için mikro sütür alanlarının oluşturulduğu bir aplikatör ucu olan bir iğnenin kullanılmasını içerir. İkinci işlem genellikle bir dermatolog tarafından yapılır, ancak başka kişiler tarafından da yapılabilir.

Enjeksiyon yoluyla yeni sağlıklı bir cilt oluşturmak için küçük mikro sütürler kullanma fikri 1920’lerden beri var. Temel olarak mikro dikişin amacı, hastanın yüz dokusunu kesmeden veya zarar vermeden yeniden bağlamaktır. Dolguların kontrollü bir şekilde uygulandığında, rastgele yerlere ve rastgele oranlarda enjekte edilmelerine göre daha başarılı bir şekilde iyileşme eğiliminde olacakları ve daha kalıcı olarak pozisyonda kalacakları keşfedildi.

kaş laminasyonu

Kaş Laminasyonu Neden Yapılır?

Kaş laminasyonu, belirgin yüz özelliklerini yeniden şekillendirmek ve tanımlamak için kullanılmıştır. Ayrıca yüzün hasarlı veya eksik bölgelerini restore etmek için de kullanılır. Bazı insanlar kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve daha dolgun dudaklar oluşturmak için de kullanmıştır. İşlem, yüzün kaş arası, burun, yanak, çene ve üst dudağın üstü gibi belirginleştirilmesi gereken bölgelerine dolgu maddeleri enjekte edilerek yapılır.

Bir kaş laminasyon uzmanı, dolgu maddelerini belirli bir şekilde enjekte eder, böylece müşterinin kaşları ve dış göz bölgesi için mükemmel şekli oluşturabileceklerdir. Başka bir deyişle, bir kadın bu yöntemi kullanarak tekrar kaş aldırma veya kaş ağda tedavilerine maruz kalmadan güzel kaşlara sahip olabilir.

Kaş laminasyonu çeşitli seviyelerde beceri ve deneyim gerektirir. Tüm doktorlar bunu yapmak için kalifiye değil. Sonuçlar yapılan enjeksiyon miktarına, kullanılan dolgu tipine, enjekte edilen alana ve dolguyu yerleştirmek için kullanılan yönteme bağlı olarak değişir. Gerçek derinin görünümünü ve dokusunu taklit etmeyi amaçlayan mikrocerrahiler vardır, ancak bunu başarmak için özellikle iğnenin küçük boyutu nedeniyle iğnelerinin yerleşiminde çok hassas olmaları gerekir. Doktorun dikkatli olmaması durumunda dolgunun düzensiz dağılma ve hatta istenmeyen bir yere dağılma ihtimali vardır.

Bir kaşı hafifletmenin başka bir yolu da lazer ve diğer prosedürlerdir. Çok sayıda insan kaşlarına düzenli lazer tedavisi uygulayarak başarı elde etti. Ancak bu invaziv bir tedavidir. Ayrıca çok pahalıdır ve hastada çok fazla kızarıklık ve şişlik bırakabilir.

Kaş Laminasyonu Riskleri Nelerdir?

Kaş laminasyonu ile ilgili, enfeksiyon ve/veya enjeksiyon bölgelerinde şişme, kızarıklık veya hassasiyet gibi inflamatuar reaksiyonların yayılması dahil bazı riskler vardır. Kaş laminasyonu yaptıran hastalarda en sık görülen yan etki morluktur ancak bu genellikle yaklaşık üç gün sonra geçer.

Kaş laminasyonu tedavisi gören hastaların işlemle ilgili risklerin farkında olmaları ve bu işlemi yapmaya uygun bir kozmetik sağlayıcıyı seçtiklerinden emin olmaları önemlidir. Hastalar ayrıca cerrahlarının tedavi sonrası bakım talimatlarına uymalıdır. Ayrıca yaşadıkları olumsuz yan etkileri bildirmeleri tavsiye edilir.

kaş laminasyonu

Kaş laminasyonu yapmanın birden fazla farklı yolları vardır. İlk yöntem, bir ucunda az miktarda yüz dolgu maddesi veya liposuction iğnesi ile önceden yüklenmiş ve diğer ucunda sentetik cildi doğal yüz dokularına enjekte etmek için mikro dikiş noktalarının oluşturulduğu bir aplikatör ucu olan bir iğne kullanmayı içerir. İkinci yöntem, bir doktor tarafından veya bu işlemi yapmak için eğitilmiş diğer kişiler tarafından yapılabilir.

Mikrocerrahi cerrahı, bu prosedürü gerçekleştirmek için özel eğitim gerektiren daha küçük makaslar, iğneler ve emme tüpleri kullanır. Cerrahın enjeksiyon amacıyla kaş bölgesine erişmesi için birkaç küçük kesik gerekebilir. Kesin enjeksiyon yapılması gereken bölgeye ulaşmak için kesiler yapılır. Bazen dolgunun şeklini kontrol etmek ve yerine sabitlemek için mikro sütürler kullanılır.

Kaş laminasyonu için kullanılan yaygın bir dolgu maddesine Radiesse denir. Cildin doğal yumuşaklığını, canlılığını ve dolgunluğunu artıran kolajeni çoğaltan mikro kürecikli bir dolgu maddesidir. Sonuçlar, kaç enjeksiyon yapıldığına, kullanılan dolgu tipine ve işlemi yapan doktorun ne kadar yetenekli olduğuna bağlı olarak değişir.

Kaş Laminasyonu Nedir, Neden Yapılır? ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu