Kişisel Bakım

Kare Yüz Şekline Yakışacak Saç Modelleri Nelerdir?

Kare yüze hangi saç modeli gider?

instagram takipçi hilesi

Kare yüz şekli diğer bir deyişle köşeli yüzler için en iyi saç modelleri nelerdir? Renk olarak köşeli / kare yüzlere hangi tonlar uygundur? Kara yüz şekline sahip ünlülerin saç ve makyajları neler?

kare yuz

Öncelikle etki konusunda anlaşalım, köşeli yüzler yani kare yüzler tıpkı yuvarlak yüzler gibi aynı etkiye sahiptirler. Kara yüzle yuvarlak yüz iç içedir. Çok ince çizgileri ile birbirinden farklı olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden de yuvarlak yüzlü tiplere etkileyen her şey kare yüzlere de aynı etkiyi verir.

“Yazımın detayına inerken bu konuda işin uzmanlarından aldığım bilgiler ışığında yazımı derlediğimi söylemeden geçemeyeceğim. Kaynak olarak olmadığım saç uzmanını ve bu uzmanlarca yazılan, aldığım kaynak adresi aşağıda belirteceğimi söyleyeyim. “

İşte kare yüz şekline sahip olanlar için saç modelleri

Bunu iki madde olarak sizlere önerilerde bulunmak isterim. İlki saç şekline göre kara yüzlere giden saç kesimleri neler bunlara bakacağız. Daha sonrasında da kare yüz şekline uygun saç renkleri neler olmalı bunlara değineceğim.

1. Saç şekli ve kesimi olarak;

1- Tıpkı yuvarlak yüzlerde olduğu gibi kare yüz şekline sahip olanlarda da düz ve küt saçlar yüzü ince gösterir. Öyle ki biraz daha hafif yuvarlak bombeli olan modelleri kullanmaları tavsiye edilir. Çünkü yüzü ovalleştirir.

2 Kakülden kaçınmalısınız. Çene altına kadar uzayan önlerin olması gerekmektedir.

3-  Düz saçlar tercih edildiğinde yüzdeki ifade yok olur. Bu yüzden tercihen dalgalı ve hacimli saçlar olmalı. Bu sayede yüzü daha geniş gösterir.

4-  Çok top gibi kısa ense kesimlerini tercih etmemekte fayda var. Ense kısaltılırsa yüz daha çok kareleşir. Abartıyı sevmeyenlere bu öneri çok önemlidir.

5- Kulak üstleri basık olması şartıyla kısa saç şekli kullanabilirler. Tabi buna ek olarak tepeden yüksek ve enseden de uzayan katlı şekilde  olmalı.

6- Uzun saç modelleri de kullanılabilir. Yüze doğru düşenler ise mutlaka uzun olması gerekir.

7- Bob adı verilen tarzı günlük hayatta kolaylıkla kullanabilirsiniz.

2. Renk olarak ;

 Renklerde de aynı şekilde yuvarlak yüz şekline sahip olanlar gibi yüze düşen bölümleri koyu renkte olmalıdır.Çünkü bu sayede yüzü dağıtır.

Kara yüz şekline sahip ünlülerin saç ve makyajları neler?

Angelina Jolie

angelina jolie kare yuz

Margot Robbie

Margot Robbie kare yuz

Olivia Wilde

Olivia Wilde kare yuz

Keira Knightley

Kare yüz için uygun saç modelleri ile ilgili Videolar

Yukarıdaki bütün bilgiler saç şekli uzmanları tarafından oluşturulan içeriklerden derlenerek , yazılan bir bilgi içeriğidir. Sizin de konuyla ilgili görüşleriniz veya içeriğimizde eksik olduğunu/ hata yapıldığını düşündüğünüz bir yer varsa aşağıdan yorum olarak bu içeriğimizin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu