Gezi Rehberi

Karavanla Seyahat Planı Yapmanın 6 Püf Noktası Nedir?

instagram takipçi hilesi

Karavanla Seyahat Planı Yapmanın 6 Püf Noktası Nedir? Eğlenmeyi ve gezmeyi seviyorsanız karavanla seyahat etmek tam da size göre bir seçenek olabilir. Elbette ki seyahat sırasında yalnız olup olmayacağınız tamamı ile size bağlıdır. Karavanla seyahat edilirken hele ki söz konusu da uzun bir seyahat ise yalnızlık çok da katlanılabilir bir durum olmaz.

karavanla seyahat

Sizin için bu yazımızda karavan ile uzun bir seyahate çıkmadan önce değerlendirmeniz gereken maddeleri, nelere özen göstermeniz gerektiğini ve neler yapmanız gerekeceğini araştırdık e derledik.

1-) Hava Şartlarına Karşı Hazırlıklı Olun

karavan 3

Araba ile de olsa yürüyerek de olsa seyahate çıkmadan önce kendinize uygun bir yol belirleyin ve gideceğiniz yerlere göre giysilerinizi ayarlamayı unutmayın. Seyahat süresince hasta olmamak ve güzel zaman geçirebilmek oldukça önemlidir. Aksi taktirde seyahat arkadaşınız en güzel koylarda ve kıyılarda güzel zaman geçirirken siz karavanınızın yatağından uzaklara bakakalırsınız. Bu nedenle de bavulunuzu detaylı hazırlamanızı öneririz.

2-) Seyahat Arkadaşlarınızı İyi Seçin

karavan 6

Uzun sürecek bir seyahate çıkma düşünceniz varsa ve ortalamanın üzerinde bir bütçeye sahipseniz yol arkadaş seçiminizi iyi yapmalısınız. Yanınızda sizinle seyahat edecek olan kişiyi sevdiğiniz kadar güvenilir birisi de olması oldukça önemlidir. Bir gece yarısında cebinizin boşalmasını istemezsiniz.

3-) Sağlıklı ve Pozitif Kalın

karavan 1

Herkesten uzak ve huzur içinde bir seyahat geçirme niyeti her insana iyi gelecektir Seyahat boyunca daimi süreyle sağlıklı ve dengeli beslenmeniz önemlidir. Yolculuk sırasında her durakta o bölgenin meşhur yemeğini tüketmek hem maddi hem de sağlık yönünden sizi rahatsız edebilir. Bununla beraber eğlenceli ve pozitif olmanız da sağlığınıza olumlu yönde fayda sağlayacaktır. Yanınızda yer alan kişinin de pozitif halini bozma niyetinde değilseniz yol boyunca sevecen ve ılımlı davranmalısınız.

4-) Temiz ve Hijyenik Olun

karavan 11

Kendinizi daimi süre ile hijyenik ve temiz tutmanız oldukça önemli. Temiz olmadığınız taktirde hastalıklar peşinizi bırakmaz. Bununla beraber yanınızda sizinle yolculuk eden insana da kötü kokmak istemeyeceğinizi tahmin ediyoruz.

5-) Güvende Kalın

karavan 5

Seyahat sırasında en önemli sorunlardan birisi de gece karavanınızı park edip konaklayacağınız yerlerdir. Gece konaklamak istediğiniz yeri doğru seçmelisiniz çünkü dışarıda sizleri bekleyen birçok kötü etmen (saldırgan hayvanlar, hırsızlar, katiller…) hali hazırda bekliyor olacaktır.

6-) Bütçenizi Ekonomik Harcayın

karavan 4

Elinizdeki bütçenizi kontrollü harcamanızda da her süre zarfında fayda vardır. Seyahat sırasında her gün barbekü partileri yapıp seyahatten döndükten sonra kuru ekmeğe muhtaç olmamak da önemlidir. Unutmayın ki her gidişin bir de dönüşü vardır.

Karavanla Seyahat ile ilgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=lDvxmU4lcdg

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu