Ev ve BahçeHastalıklarYaşam

Karantina Günlerinizi Verimli Geçirmeniz İçin Bazı Öneriler

instagram takipçi hilesi

Karantina kelimesi, 2020 yılı içerisinde en fazla duyduğumuz kelime olabilir. Son aylarda dünyayı tehdit eden corana virüsü salgınının yayılmasını önlemek için pek çok devlet önlemler almaya başladı. Bu önlemlerin en başında da karantina uygulaması gelmektedir. Pek çok insanın da evlere kapandıktan sonra doğal olarak can sıkıntısı çekmeye başladı.

Evde geçirdiğimiz bu süre zarfında zamanını iyi değerlendirmek isteyen insanlar “Karantinada Yapılacak Şeyler” sorusunun cevabını aramaya koyuldu. Bizde sizin için karantina günlerinizi daha verimli geçirmeniz için bazı önerilerde bulunacağız. İşte karantina günlerinde yapılabilecek bazı şeyler..!

karantina 1

Karantina Günlerinde Sıkılmamak İçin Yapabileceğiniz Bazı Şeyler

1 – Kendiniz Yapın

Evinizde düzeltilmesi gereken ampulden daha fazlası olduğu aşikardır. Evde ne kadar çok zaman geçirirseniz, ne kadar iş yapmanız gerektiğini o kadar çok fark edeceksiniz. Tüm boş zamanlarınız elinizde, hiç uğraşmadığınız tüm bu garip işleri düzeltmeye başlamak için daha iyi bir zaman yoktur. Bozuk olan bir musluğun tamiri veya duvarda bir delik açmanın ve nihayet aynayı asmanın zamanı geldi. Bol zamanınızın olduğu bu günlerde eviniz için gerekli olan işleri bir usta olmadan siz kendiniz yapabilirsiniz.

karantina 2

2 – Sanal Turlar

Her ne kadar pek çok müze COVID-19 nedeniyle geçici olarak kapatılmış olsa da, sanal tur sayesinde pek çok müze ve resim galerisinin inanılmaz eserlerine göz atabilirsiniz. Biraz tarih öğrenmek ve çocukları okul dışındayken eğitmek için harika bir yoldur.

karantina 3

3 – Ev Antrenmanları

Bir süredir bunu yapmayı planlıyorsunuz. Ama ilk adımı atmıyorsunuz. Evde bütün gün oturmak doğal olarak kilo almanıza sebep olacak. Basit ev antremanlarını yaparak kilo vermeseniz bile hali hazırdaki kilonuzu korumak oldukça önemlidir. İster Youtube üzerinden isterseniz de mobil cihazlarınıza indireceğiniz applikasyonlar aracılığı ile evde rahatça spor yapabilirsiniz. Unutmayın..! Hiç bir spor salonu eviniz kadar rahat değildir.

karantina 4

4 – Ailenize Vakit Ayırın

Çoğumuz maalesef ki çok yoğun çalışıyoruz ve günün karmaşıklığına kendimizi kaptırıyoruz. Bu yüzden de ailemizi çok boşluyoruz. Evde olduğunuz bu günlerde aileniz ile bol bol zaman geçirmeye çalışın. Oyunlar oynayın. Film izleyin. Yemek yapın. Temizlik yapın. Sohbet edin.

karantina 5

5 – Bazı Online Kurslara Katılın

Beyninizi harekete geçirecek bir şeye ihtiyacınız varsa, bakabileceğiniz çok sayıda online kurs vardır. İstanbul İşletme Enstitüsü, ve Udemy gibi platformlarda zihninizi beslemek için çeşitli konulara sahiptir ve hatta hiç bilmediğiniz bir tutkuyla bile karşılaşabilirsiniz. Bu tarz kurslar gibi tamamen ücretsiz bir şekilde kendinizi geliştirebilirsiniz.

karantina 6

6 – Mutfağı Keşfedin

Karantina ve sosyal izolasyon, maalesef en sevdiğiniz restoranda yemek yiyemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu şu anda bazı tarifleri uygulayarak mutfak becerilerinizi genişletmek için mükemmel bir zaman olduğunun göstergesidir. İmza yemeğinizi mükemmelleştirmek için bolca zamanınız olacaktır. YouTube üzerinde bir çok tarifi evinizde uygulayabilirsiniz.

karantina 7

7 – Meditasyon

Karantinadayken çevrenize ve kendinize dikkat etmek önemlidir. Meditasyon, belirsizlik zamanlarında biraz huzur almanıza yardımcı olabilir. Sakin bir yer bulun, mum yakın ve bazı terapötik meditasyon müziği ile zihninizi temizleyin.

karantina 8

8 – Bir Enstrüman Çalmayı Öğrenin

Evde önemli miktarda zaman geçirmeye hazırlanırken, becerilerimizi artıracak ve verimliliği artıracak şeyler yapmaya odaklanmamız önemlidir. Bir enstrüman çalmayı öğrenmek eğlenceli olabilir. Aynı zamanda, özellikle eğlence söz konusu olduğunda ince seçimler olduğunda kendinizi eğlendirmenin yaratıcı bir yoludur.

karantina 9

9 – Film İzleyin

Pek çoğumuz film seyretmeyi çok severiz. Ancak normal hayatımızda film izleyecek vakit bulamayabiliriz. Ancak bu günlerde istediğiniz film serisini tek solukta bitirecek kadar zamanınız var. Netflix, Blu TV, Puhu TV ve Digitürk Bein Connect gibi servislere üye olarak dilediğiniz filmin keyfini çıkarabilirsiniz.

karantina 10

Karantina Günlerinde Zaman Geçirmek ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=91blh8dvoZk

https://www.youtube.com/watch?v=UGz5xoNzzlM

https://www.youtube.com/watch?v=pRIIpy_NV5Y

 

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu