Film & Dizi Önerisi

Kara Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Kara, Show TV ekranlarında izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Çekimlerine ekim ayının ilk haftasında başlanacak olan dizinin baş rolünde uzun zamandır ekranlardan uzak kalan ve yeni projesi merakla beklenen İlker Kaleli yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Ender Mıhlar’ın oturduğu dizi, son dönemin iddialı yapımları arasında sayılıyor. Henüz yayınlanmadan merak konusu olan bu hikaye ile ilgili detaylı bilgilere ve ilgili videolara ulaşmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

arak
Türkçe İsmi: Kara
IMDb Puanı: -/10
Yapım yılı: 2023
İlk vizyon tarihi: 21 Aralık 2023
Yaş Sınırı: 7+
Sezon sayısı: 1
Bölüm sayısı: –
Yönetmeni: Ender Mıhlar
Senarist: Ayberk Çınar, Murat Can Oğuz, Aslı Gönülay, Simge Ayvazoğlu
Yapımcı: Mustafa Oğuz, Gül Oğuz
Yapım Şirketi: Most Productions
Başrol Oyuncuları: İlker Kaleli, Bennu Yıldırımlar, Tülin Özen
Türü
: Dram, aksiyon
Yapım Ülkesi
: Türkiye
Kanal
: Show TV

Dizinin Konusu Nedir?

Yakışıklılığı, karizması ve muhteşem oyunculuğu ile ekranların sevilen ve aranan yüzü İlker Kaleli bu iddialı yapımla kariyer basamaklarını tırmanmaya hazırlanıyor. Daha önce; Son, Kayıp Şehir, Kayıp, Poyraz Karayel, Öğretmen, The Serpent, La Pasion Turca, Dip ve Silsile gibi pek çok yapımda yer alarak başarılı işlere imza atan aktör, yeni proje seçimini büyük bir titizlikle yaparak Kara ile anlaşma sağladı. ,

Öte yandan, deniz gözlü güzel Tülin Özen ve en son Veda Mektubu dizisiyle ekranlarda boy gösteren usta oyuncu Bennu Yıldırımlar da bu sıra dışı senaryonun kadın kahramanları!

arakk

Dizi, verdiği toplumsal mesajlardan, içsel sorgulamalara ve hesaplaşmalara kadar her yönüyle hem duygusal, hem psikolojik, hem de sosyolojik boyutlar taşıyor. Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu olduğu ironisine vurgu yaparken, öte yandan da hırsızlık kelimesinin altını, ezber bozacak şekillerde dolduruyor.

İzlerken herkesin kendinden veya kendi duygularından bir parça bulacağı yapım, sıra dışı işlenişi ve olay örgüsü sayesinde izleyiciye adeta sinema filminin tadını yaşatıyor. Ekim ayında çekimlerine hız verilecek olan projenin senaryo ekibi ise dört usta kalemden oluşuyor.

Yaşamın içindeki tüm sarsıntıların; her yönüyle ve farklı perspektiflerin getirdiği algılarla ele alındığını söylemek de mümkün! Büyük bir suç çetesinin kaçışına, kovalanmasına ve neden-sonuç ilişkileriyle dolu bir senaryonun hayata geçirilmiş haline şahitlik edeceğiz!

araaak

İlker Kaleli’nin Kara adlı karakteri canlandıracağı dizinin adı da ismin tersten okunuşu! Öyleyse hayat belki de bir ters-düz arasındaki çizgi… Aslında bu projenin yola çıktığı motto da oldukça etkileyici! Khaled Hosseini tarafından söylenen şu sözlerden yola çıkılarak oluşmuş bir yapımdan söz ediyoruz; ”Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah…

O da hırsızlıktır, onun dışındaki bütün günahlar hırsızlığın çeşitlemesidir. Bir insanı öldürdüğün zaman bir yaşamı çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun… Yalan söylediğinde birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun. Kendine ait olmayan bir şeyi almak bu ister bir can olsun, isterse bir dilim ekmek adiliktir… Çalmaktan daha kötü bir suç yoktur…”

bennu

Kara Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Ender Mıhlar’ın yöneteceği ve usta oyuncuları aynı çatı atında birleştiren yapımın çekimlerine, ekim ayının ilk haftasında başlanmıştır. Show TV tarafından yapılan açıklamaya göre 21 Aralık 2023 perşembe günü dizi severler ile buluşacaktır.

Dizinin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alıyor?

Kara dizisinin Cast çalışmaları ve oyuncu görüşmeleri tüm hızıyla devam etmekte olan dizinin kesinleşen kadrosunda üç büyük isme yer veriliyor. Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi uzun süredir ekranlarda olmayan ve hayranları tarafından özlemle beklenen yakışıklı aktör İlker Kaleli.

Masmavi bakışları ve izleyicinin yüreğine dokunan şahane oyunculuğuyla Tülin Özen. En son Veda Mektubu adlı dizideki unutulmaz performansıyla akıllarda yer edinmiş olan usta aktris Bennu Yıldırımlar. Şimdilik belirlenen kadro bu olsa da zamanla Show Tv tarafından diğer oyuncuların adı da duyurulmaya başlandığında onu da yine sizlerle buradan paylaşacağız.

Kara Dizisi İle İlgili Video ve Fragmanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu