Gezi Rehberi

Kanada Hakkında Bilgiler

Dünyanın en yaşanılası yeri Kanada hakkında bilgiler burada! Kanada Hakkında 8 Şaşırtıcı Bilgi

instagram takipçi hilesi

Kanada, hem eğitim hem de yaşayış bakımından dünyanın en yaşanılası ülkesidir. Hoşgörünün hakim olduğu Kanada hakkında bilgiler, birçok insanın ilgisini çeker. Yazıyı okurken kesinlikle ülkeye hayran kalacaksınız.

Kuzey Amerika Kıtası’nda yer alan Kanada, yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Fakat, ülke ile ilgiler deniz derya. İşte Kanada’nın en şaşırılası özellikleri:

1- Birileri Mars’a “Soğuk” mu Dedi?

kanada hakkında bilgiler

Gelişen araştırmalar, Mars gezegeni hakkında birçok ilginç bilgiyi karşımıza çıkarır. Yapılan araştırmalar 1947 yılındaki sıcaklığın -63’e kadar düştüğünü gösterir. Bu sıcaklık esasen Mars yüzeyinin sıcaklığı ile aynıdır. İnsan hayatının oldukça zor olduğu Kanada’ya gitmeyi düşünüyorsanız en kalın kıyafetiniz ile bile üşüyeceğinizi önceden söylememiz gerekir.

2- Kanada Hakkında Bilgiler: Dinozorlar

kanada hakkında bilgiler

Tarih araştırmalarında sıklıkla karşımıza çıkan ve günümüzde nesilleri tükenmiş olan dinozorlar Kanada’nın Alberta Eyaleti’nde rastlanır. Alberta Eyaleti’nde Dinozor Eyalet Parkı vardır. Bu park, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alır.

3- Hapishane

kanada hakkında bilgiler

Kanada’da çok ilginç bir hapishane vardır. Bu hapishane kutup ayıları içindir. Yapılan hapishane, kutup ayılarının sıklıkla yaptığı hırsızlığa karşı bir tedbir amacı taşır. Hapishaneye kış aylarında rağbet yoğundur.

4- Kanada Hakkında Bilgiler: Eşcinsellik

Kanada hoşgörüsü ile de bilinen bir ülkedir. Öyle ki, Kanada’da eşcinsel ilişkiler yaygındır. Eğer eşcinsel kişiler evlenmek isterse normal bir şekilde nikah kıyabilir. Çünkü Kanada’da eşcinsel evlilik yasaldır.

5- En Eğitimli Ülke

kanada hakkında bilgiler

Kanada eğitim konusunda adeta birçok ülkenin idolüdür. Çünkü Kanada’da okumuş insanların oranı oldukça fazladır. Öyle ki ülkenin yarısından fazlası üniversite mezunudur.

6- Kanada Hakkında Bilgiler: Açık Araba Kapıları

kanada hakkında bilgiler

Kanada’da kutup ayıları oldukça fazladır. Eğer bir gün size kutup ayısı saldırırsa ya da sizi kovalarsa ilk gördüğünüz arabanın kapısını açarak içeri girebilirsiniz. Çünkü Kanada halkı kutup ayı saldırısına karşı arabalarının kapısını açık bırakırlar. Bu  sayede diğer insanların da korunmasına yardımcı olurlar.

7- Her Sene 1 Milyon Tane Mektup Gelir

gezi

Noel Baba’yı bilmeyen yoktur. Kanada’da her sene Noel günü, Noel Baba’ya bir milyon tane mektup postalanır. Postalanan mektuplar nereye gidiyor orası meçhuldür. Fakat mektupların posta kodu Noel Baba ile özdeşleşen “Hoh Oho”dur.

8- Kanada Hakkında Bilgiler: Mecburiyet Caddesi

gezi

Her şehrin mutlaka bir mecburiyet caddesi vardır. Özellikle doğuda sıklıkla tabir edilen mecburiyet caddesi Kanada’da vardır. Fakat, Türkiye’deki gibi kısa ve sıkıcı değildir. Aksine, dünyanın en uzun caddesidir. Öyle ki caddenin uzunluğu 1,896 km’dir. Caddenin ismi ise Yonge’dir.

Tüm bu bilgiler ele alındığında soğuğuna rağmen kesinlikle Kanada, mükemmel insanları ve hoşgörüsü ile en güzel yaşanılası ülkedir.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu