Sağlıklı Yaşam

Kalori Yakmanızı Sağlayacak Günlük Alışkanlıklar!

instagram takipçi hilesi

kilo vermek için basit hareketler

Kilo almak çok kolay ama konu kilo vermeye geldiğinde işler biraz değişiyor. Günlük hayatın koşturmacasında çoğu zaman spor yapmaya vakit bulamıyoruz. Hele bir de masa başında çalışıyorsak kilo almak bizim için kaçınılmaz oluyor. Hareketsiz yaşam temposu içinde kilo vermemiz oldukça zorlaşıyor.

Sağlıklı kilo vermek için tek başına diyet ya da tek başına spor yapmak ne yazık ki yeterli gelmiyor. Spor, kilomuzu dengede tutmaya fayda sağlıyor fakat sağlıklı beslenmediğimiz sürece kilo veremiyoruz. Ya da sadece beslenmek alışkanlıklarımızı değiştirerek fazla kilolarımızdan kurtulamıyoruz.

Fakat hayatımızda yapacağımız bazı ufak tefek değişikliklerle gün içinde daha hareketli olabilir ve kilo verme sürecimizi destekleyebiliriz. Bunun için size birkaç tavsiyemiz olacak.

Kalori Yakmanızı Sağlayacak Günlük Alışkanlıklar!

Daha Çok Yürüyün.

kilo vermek için daha çok yürüyün

Belki çok duyduğunuz ama bir türlü hayata geçiremediğiniz bir alışkanlıktan bahsedeceğiz size. Asansör yerine merdiven kullanın. Çok basit olan bu alışkanlığı kazanabilirseniz emin olun uzun vadede faydasını göreceksiniz. Çıktığınız her merdiven size kalori kaybı olarak geri dönecektir.

Buna ek olarak yürüdüğünüz mesafeleri uzatın. Örneğin servisten ya da toplu taşıma araçlarından ineceğiniz duraktan bir ya da iki durak önce ya da sonra inin. Bunu hem sabah hem akşam uyguladığınızda gün içinde atmanız gereken adımı fazla fazla doldurabilirsiniz.

Acı Besinler Tüketin.

acı besinler tüketin

Acı biberin kalori yakmadaki faydasını bilmeyeniniz yoktur. Yemek ve salatalarınıza acı eklemeyi ihmal etmeyin. Bu sayede metabolizmanız canlanacak ve yağ yakımınız hızlanacaktır.

Ev İşlerinden Kaçmayın.

ev işi yakarak kalori yakabilirsiniz

Tatil günlerinizde ya da akşam eve geldiğinizde ev işi yapmaktan kaçmayın. Çünkü evde yapacağınız her bir iş size kalori kaybettirecektir. Evet bunu hafta içi yorgunluğunda yapmak belki biraz zor. Fakat eğer spor yapmaya vaktiniz yoksa bu alışkanlığı kazanmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Güne Limonlu Su İçerek Başlayın.

güne limonlu su içerek başlayın 2

Limonlu su vücudun asit-alkali dengesini düzenler. Bağırsak fonksiyonlarınızı etkiler ve metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına katkı sağlar. Bu sayede kilo vermenizi kolaylaştırır.

Gece 23.30’dan Önce Uyumaya Özen Gösterin.

Uyurken de kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için yapmanız gereken tek şey karanlık bir odada uyumak ve saat 23.30’dan önce yatağa girmek. Çünkü melatonin bu sayede salgılanıyor ve kilo vermeniz kolaylaşıyor.

Ağırlıklardan Yararlanın.

ağırlıkla yürümek daha fazla kalori yaktırır

Kalori yakmak için ağırlık kullanmak önemlidir. Bu yüzden günlük aktivitelerinizi ya da ev işlerinizi yaparken bileklerinize ve belinize bağlayacağınız ağırlıklar daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Lifi Gıdalarla Beslenin.

lifli gıdalar tüketerek kalori yakabilirsiniz

Lifli gıdalar vücudumuzda hazmedilirken daha fazla efor sarf edilir. Aynı zamanda bağırsak sağlığımız açısından da oldukça faydalıdır.

Dans Edin.

ev işi yaparken dans etmek kilo verdirir

Bunun için illa bir dans kursuna gitmeniz gerekmiyor. Evde boş bulduğunuz her vakitte ya da ev işi yaparken aynı zamanda dans etmek size ekstra kalori yaktırır.

Daha Az Oturun.

ofiste devamlı oturarak çalışmayın

Birçoğumuz günün yorgunluğuyla akşam eve dönerken toplu taşıma araçlarında oturmayı tercih ederiz. Hatta öyle ki gözlerimiz yer boşalsa da otursam umuduyla sürekli etrafı gözler. Bu yüzden hem toplu taşıma araçlarında hem de ofiste sürekli oturmamaya özen gösterin.

Kalori Yakmanızı Sağlayacak Günlük Alışkanlıklar ile ilgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu