Kişisel Bakım

Kaküllü mü? Kakülsüz mü?

instagram takipçi hilesi

kakul kestirmeden once kendinize bazi sorular sorun

Her kadın hayatında bir defa da olsa aklından şu soruyu geçirmiştir “Acaba kâkül bana yakışır mı?”. Ya da eğer ki zaten kakülü varsa “Kâküllü mü yoksa kâkülsüz mü güzelim?” diye kendi kendine sorar.Eğer sizin de kâkül kestirmek gibi bir düşünceniz var ise, saçınızı kestirmeden önce kendinize sormanız gereken bazı sorular vardır. Çünkü kakül hiç de kolay bir saç modeli değildir.

İşte gerçekten kâkül kestirmek isteyip istemediğinizi ya da size yakışıp yakışmayacağını anlamanıza yarayacak sorular.

Bakım yapmayı seviyor musunuz? Anlık bozulmalardan rahatsız oluyor musunuz?

kakuller bozulmaya meyilli bir modeldir

Kâkül diğer saç modellerine kıyasla bakması daha zor bir modeldir. Kaküllü saçlarda anlık bozulmalar oldukça fazladır. Örneğin havuza veya denize girdiğinizde ıslandıktan sonra kötü görünebilirler ya da rüzgârlı havalarda savrularak hiç olmayacak bir yerden ayrılabilirler.

Spor yaparken yüzünüze düşen kaküller sizi zorlayabilir. Bütün bunlara ek olarak yüzün en yağlı bölgesi olan alnımıza değdikleri için daha fazla yıkanmayı isterler. Bunlar sizi rahatsız eder mi? Buna karar vermelisiniz.

Denemeler Yaptınız mı?

kakul kestirmeden once prova yapin

Kâkül kestirmeden önce yapmanız gereken en önemli şey prova yapmaktır. İnternette bulabileceğiniz videolar ya da aplikasyonlar ile kâkül modelinin size yakışıp yakışmayacağı konusunda fikir edinebilirsiniz.

Sürekli Kestirebilecek Misiniz?

Kâkül düzenli kesilmeyi isteyen bir modelidir. Çünkü kakülü sürekli doğru uzunlukta tutmanız gerekir. Bu süre kişiye göre 2-3 haftalık periyotlarda değişir. Siz kaküllerinizi sıkça kestirerek doğru boyda tutabilecek misiniz?

Yeniliklere Açık Biri Misiniz?

kakul kestirmek radikal bir karardir

Kâkül oldukça radikal bir karardır. Peki siz bu radikal karara ve yeniliklere açık mısınız? Bu yenilikler çerçevesinde alacağınız tepkilere hazır mısınız?

Model Konusunda Saçlarınızla Uğraşmayı Seviyor musunuz?

kakul nasil sekillendirilir

Kâkülü her zaman istediğiniz gibi şekillendiremeyebilirsiniz. Ve bu şekillendirmeyi öğrenmek bazen çok uzun süreler alabilir. Peki siz saçlarınızla uğraşmayı ve yeni modeller yapmayı seviyor musunuz? Ya da bununla uğraşabilecek kadar sabırlı mısınız?

Sivilceler Sizin İçin Problem Yaratır mı?

kakullu saclar alni kapatir

Kakül, yüzün en yağlı bölgesi olan alın bölgesini kapattığı için o bölgenin havasız kalmasına neden olur. Bu havasızlık sonucunda ise alnınızda sivilceler çıkmaya başlayacaktır. Bu sivilceler sizi rahatsız eder mi?

Kâkül Tipinize Karar Verdiniz Mi?

hangi tip kakul kestirmek istiyorsunuz

Kâkül kestirdikten sonra pişman olmamak için en önemli noktalardan biri de nasıl bir  kâkül tipi istediğinize karar vermektir. Kare yüz şekline sahipseniz gözlere doğru uzanan kâküller, kalp yüz şekline sahipseniz yana doğru yapılmış kâküller, yuvarlak yüz şekline tutam tutam kâküller, oval yüz şekline ise  her tür kâkül yakışmaktadır. Siz hangi kakül tipini istediğinize karar verdiniz mi?

Uzama Evresi Sizi Rahatsız Edecek Mi?

kakullu saclarin uzamasi zaman alir

Kısa kesilen saçlar uzama süresinde size rahatsızlık verebilir. Yani artık kaküllerinizden vazgeçtiğinizde onların uzama süreci kötü bir görüntü oluşmaktadır. Buna hazır mısınız?

Her Şey Olumlu Mu?

Eğer sorduğumuz tüm sorulara en olur ve en olumlu şekilde cevap verdiyseniz; hiç vakit kaybetmeyin. Kuaförünüze gidin ve o kakülü kestirin!

https://www.youtube.com/watch?v=zBGawjlQ1T4

Kaynak
hürriyet.com

Nilgün Oktay

Maliye mezunu, müşteri ilişkileri uzmanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu