İlişki Konuları

Evliliğinizi Güçlendirecek 5 Tavsiye!

instagram takipçi hilesi

evlilik çiftlerin kendi arzularıyla birlikte yaşamalarıdır

Evlilik, kadın ve erkeğin içinde yaşadıkları toplum tarafından onaylanmış birliktelik durumudur. Her iki tarafın da özgür iradesiyle bir arada yaşama isteğiyle gerçekleşir. Ömür boyu sürmesi dileğiyle başlayan kutsal bir kurumdur.

Yıllardır süren beraberliğinizi evlilikle taçlandırmak isteyerek dünya evine adım attığınızda hayatınız artık bambaşka bir noktaya gelir. Sadece size ve eşinize ait bir yuva kurarsanız ve bununla birlikte sorumluluklarınız da artar. Artan bu sorumluluklar içinde eşlerin birbirini ihmal etmemesi çok önemlidir.

evlilik birlikte yaşama yolunda atılan adımdır

Evliliğin üzerine kurulduğu temeller, mahremiyet, uygunluk, bağlılık iletişim ve dini yönelimlerdir. Tüm bu konularda eşinizle uyum içinde olsanız da evliliğinizi daha da güçlendirmek için farklı yollara başvurmanız gerekebilir.

Eğer çok rutin giden bir evliliğiniz varsa ya da bir yerlerde bir terslik olduğunu düşünüyorsanız bir de bu tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

Eğlenceli olun!

eşinizle eğlenceli vakit geçirin

Evlilik hayatının rutinine kapılarak eğlenmeyi unutmayın. Evlenmeden önceki eğlenceli kişiliğinizi hatırlayın. Eğlenceli ve çocuksu yanlarınızı korumak eşinizle olan iletişiminizi daha da güçlendirecektir. Yapılan araştırmalar, birlikte eğlenebilen çiftlerin birbirlerine daha bağlı olduklarını göstermiştir.

Her hafta ikinizin de sevdiği yapmaktan büyük keyif aldığı aktiviteler planlayın. En sevdiğiniz şarkıcının konserine gidin. Birlikte buz pateni yapın. Ya da birlikte çizgi film seyredin. Sizin ve eşinizin ruhuna hitap eden çok çeşitli aktiviteler bulabilirsiniz.

Spontane olun!

eşinizle plansız tatillere çıkın

Sıradanlık çıkıp anlık heyecanlar yaşayarak evliliğinizi canlandırın. Örneğin hiç hesapta yokken tatile çıkın. Ya da evde boş boş oturmak yerine kalkın ve at binmeye gidin. Birbirinizi daha önce hiç yapmadığınız aktiviteler konusunda cesaretlendirin.

Biraz spontanlık ve macera getirerek hem evliliğinizi hem kendinizi canlandırabilirsiniz.

İçinde bulunduğunuz anı yaşayın!

eşinizle sohbet edebilmek için vakit ayırın

Yoğun iş hayatı, kafamızda dönüp duran dertler çoğu zaman içinde bulunduğumuz andan keyif almamıza engel olur. Koşturmacaların arasında bulduğumuz her vakitte ise tabletlere ya da akıllı telefonlarımıza sarılmak ise eşimizle olan iletişimizi koparır.

Sadece eşinizle sohbet etmek için bile vakit ayırın. Birlikte balkonunuzda oturup bir eliniz çayınızda bir eliniz eşinizin elinde çok keyifli ve verimli sohbetler edebilirsiniz. Birbirinizi dinlemek evliliğiniz için yapabileceğiniz en güzel terapidir.

İyi ve nazik olun!

eşinize karşı kibar ve nazik olun 1

Çocuklarımıza öğretmek istediğimiz iyi insan olma olgusunu kimi zaman kendimiz unutabiliriz. En sevdiğimiz kişilere karşı bile iyi davranma konusunda başarısız olabiliriz. Bu da evlilik hayatımızı sekteye uğratabilir.

Eşinize karşı iyi olma ve nazik davranma konusunda bilinçli olarak çaba sarf edin. Ona iltifat edin ve sizin için yaptıkları konusunda minnettarlığınızı dile getirin. Emin olun bunları duydukça aynı davranışları o da yapacaktır.

Meraklı olun!

eşinize karşı her zaman meraklı olun 1

Uzun bir flört evresi geçirdikten sonra eşinizi tamamen tanıdığınız rehavetine kapılabilirsiniz. Ama unutmayın keşfetmediğiniz durumlar her zaman olabilir. Çünkü zamanla her şey değiştiği gibi insanlar da değişebilir.

Eşinizin değişen isteklerini karşılayabilmek ya da ona yardımcı olabilmek adına her zaman onu ve isteklerini merak edin. Düşüncelerine önem verin ve yapmak istedikleri konusunda destekleyin.

Onunla ilgili yeni şeyler öğrenmek hem sizi şaşırtacak hem de evliliğinizi canlandırmanızı sağlayacaktır.

Kaynak
hthayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu