Film & Dizi ÖnerisiListeler

Kafa Yorucu, Eğlendirici ve Zeki Hissettiren 8 Dedektif Filmi

instagram takipçi hilesi

MaksatBilgi’de film önerilerini /film tavsiyelerine devam ediyoruz. İnsanların film izleme anı geldiğinde, en çok oyalayan ve zorlandıkları şeyin film seçimi olduğunu biliyoruz. Nereden mi ? Çünkü bizlerde aynı şeyleri yaşıyoruz. Bu soruna ; bir kategoride, bir sitede (MaksatBilgi) kapatmaya çalışacağız.

en iyi 8 dedektif filmi 2017 2018

Kendinize bir zaman yarattınız ve 2 saat gibi bir film izleme zamanınız var. Sizi eğlendirecek , kafa yormanızı sağlayacak , Eğlendirecek , aynı zamanda da zeki hissettirecek olan dedektif filmlerinden oluşan 8 yapımı öneriyoruz. Bu yapımlardan 7’si Film ,biri de dizidir.

En İyi  8 Dedektif Filmi

(Filmlerin sıralaması IMDb puanına göre sıralanmıştır.)

8) Mystery Road (2013) | Imdb Puanı: 6.5

Mystery Road 2013

Avustralya’da çekilen,dünyanın bir ucunda yavaş yavaş gelişen olayları inceleyen bir yapım. Kafayı zorlayan bir senaryoya sahip olan yapımda,bir polisin yerli bir kızın cinayetini , halkın cinayete olan kayıtsızlığını ve polis arkadaşlarının isteksizliğini konu alıyor.

Fragmanı

7) Mindhunters (2004) | Beyin Avcıları | Imdb Puanı: 6.4

Mindhunters 2004

Uzak bir ada ve yedi FBI ajanının geleceğini konu alan, sınırlı ve önemsiz delillerle bir suçlunun psikolojik profilini oluşturmayı mümkün kılan bir yapım.

Ama bu durum yakında beklenmedik şekilde ölümlere yol açan bir oyun haline gelir. Bu keskin ve zihin yorucu film sadece izleyiciye bir nefes aldırmak için duraklasa da sizi.

Fragmanı

6) Angel Heart (1987) | Şeytan Çıkmazı |Imdb Puanı: 7.3

Angel Heart 1987

Filme başladığınız ilk andan itibaren kendine bağlayan ve sonuna kadar gerilim yaşatan biraz mistik temalı bir dedektif yapımı.  Saksafon melodisi ve diğer tüm işaretçi sesler olayın içinde kaybolmanızı sağlıyor. Kahramanımız rahatsız edici bilmeceleri çözerken ve olayların arkasındaki sır perdesini aralarken siz de epeyce zekanızı zorlayacaksınız.

Fragmanı

5) Zodiac (2007) | Imdb Puanı: 7.7

Zodiac 2007

İki dedektif 25 yıldır San Francisco’da dehşet saçan bir seri katilin yakalanması için amansızca ve zekayı zorlayacak kovalamacanın içindedirler.

Zodiac” rumuzlu bu kişi sadece insanları öldürmeyi seven bir seri katil değil aynı zamanda kedi ve farelerle oynamaktan hoşlanan bir seri katil. Korku ve gerilimin sınırlarınızı zorlayacağı bir film aradıysanız Zodiac tam zie göre derim. Ayrıca film gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir.

Fragmanı

4) Män som hatar kvinnor (2009) | Ejderha Dövmeli Kız | Imdb Puanı: 7.8

Män som hatar kvinnor 2009

Alçak insanlarla yaşayan sıradan insanların hikayesinin anlatıldığı filmde, çeşitli entrikalardan oluşan ve ilerledikçe tatmin edici bir güzellikte birleşen bu film oldukça etkileyicidir ve çıktığı ilk dönemde de büyük yankı uyandırmıştır.

Fragmanı

3) L.A. Confidential (1997) | Los Angeles Sırları | Imdb Puanı: 8.3

L.A. Confidential 1997

1950’li yıllarda geçen ve başrollerinde güzel oyuncu Kim Basigner ve büyüleyici performansıyla Russel Crowe’un rol aldığı film, Los Angeles sırlarını çözen etkileyici bir film. Tür ne olursa olsun hemen hemen herkesin izleyeceği bir film ama eğer odak nokta dedektiflik ise kesinlikle kaçırılmaması gereken bir film.

Fragmanı

2) Memento (2000) | Akıl Defteri | Imdb Puanı: 8.5

Memento 2000

Leonardo Shelby karısını öldüren kişileri aramaktadır ve kafasına aldığı bir darbe sonucu kısa süreli hafıza kayıpları yaşar. Ortaya çıkan bu durum sonucu işler iyice karışır.

O sadece cinayetten öncesini hatırlar ve bu anlar sadece 15 dakikadır. 15 dakika sonra tekrar cinayetten sonraki o ana döner. Shelby neler olduğunu hatırlamak için bir çok not ve kayıtlarla cinayeti çözmeye çalışır.

Fragmanı

1) True Detective (2014-2015) | Imdb Puanı: 9.1 [Dizi]

True Detective 2014 2015

17 yıl önce yaşanan bazı olayların ardından yakalanamayan bir seri katil dosyasının günümüzde tekrar açılmasından harekete geçen dedektifler Rust Cohle ve Martin Hart’ın başına gelenlerle ilgili bir dizi. 2 Sezon yayınlanan bu dizide, her bölümde adım adım parçaları birleştireceğiniz bir yapım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu