İlişki Konuları

Seks Konusunda Kadınların Doğru Bildiği 20 Yanlış

instagram takipçi hilesi

Seks yaşamında yapılan hatalar ilişkiyi tahmin edilenden çok daha fazla etkileyebilir. Yaşanabilecek yanlış anlaşmalar size ya da partnerinizle aranızdaki ilişkiye tümüyle zarar verebilir. Kadınların seks hayatında sıklıkla yaptığı yanlışları uzmanların önermeleriyle derledik…

1) Kendine Daha Az İlgi Göstermek

seks 1

Seks terapistleri kadınların en iyi arkadaşlarına ve çocuklarına kendilerinden çok daha fazla ilgi gösterdiklerini işaret ediyor. Kadınlar kendilerine ortalama olarak daha az zaman ayırdıkları zaman bedenlerini paylaşmak onlar için güç bir hal alır. Kendine yeterince zaman ayırabilen kadınlar zihinsel ve fiziksel yönden seks için hazır olabilir.

2) Vücut Kusurlarına Odaklanmak

seks 2

Çatlaklarınıza, göğüslerinizin boyuna, varis damarlarınıza çok takılıyorsunuz. Kendinize güzel olduğunuzu ve kimsenin bedeninin mükemmel olamayacağını hatırlatın. Partneriniz sizin bedeninizde kusurlu olduğunu düşündüğünüz yerlerinize odaklanmaz. Bedeninizde sevdiğiniz şeylere odaklanmaya bakın.

3) İstekleri Dile Getirmemek

seks 3

Partnerinizin sizin aklınızı okumasını bekleyemezsiniz. Eleştirmeden, partnerinizin egosuna zarar vermeden onu teşvik etmeli ve birlikte olduğunuz zaman onu yönlendirebilirsiniz. Zevk aldığınız noktaları ona işaret edin veya zevk aldığınızı belirten seslerle onu yönlendirebilirsiniz.

4) Gün Boyunca Flört Etmemek

seks 4

Uzmanlar kadınlar için seksin yatakta başlamadığını söylüyor. Partnerinize gün içinde akılda kalacak özel mesajlar gönderin veya sabah işe gitmeden önce kulağına seksi sözler fısıldayın. Bunlar birleşime kadar beyninizi hazırlayacaktır.

5) Özel Anlamı Olan Geceleri Yanlış Planlamak

seks 5

Klasik bir rutin olarak duş alıp giyinmek, ardından ağır bir yemek ve akabinde çok fazla alkol almak… Bu tamamen yanlış bir formüldür. Mutlu bir seks için enerjik olmak istiyorsanız ağır bir yemek yerine hafif birkaç meze ile alkol almayı deneyin. Sevişmenin ardından dışarı çıkın. Enerjiniz bitmeden mutlu bir gece geçirmiş olacaksınız.

6) Vücut İçin Yağ Kullanmaktan Utanmak

seks 6

Islak olarak yapılan seksin daha az acı verici ve daha zevkli olduğu aşikar. Bedeninize ıslaklık ve nem sağlayacak ürünleri kullanmaktan çekinmeyin.

7) Cömert Olmamak

seks 7

Oral seksi seviyorsun fakat partnerine yapmayı sevmiyor olabilirsin. Sağlıklı, sevgi dolu bir ilişkide hiçbir şey tek taraflı değildir. Bir şeyleri aldığınız gibi vermeyi de bilmelisiniz.

8) Göz Teması Kurmamak

seks 8

Göz teması nereden bakarsanız bakın önemlidir.Partnerinizle zaman geçirirken televizyonla, telefonla ilgilenmeyin. Sevişirken gözlerinizi kapalı tutmayın. Bakışlarınız on cesaret verirken daha iyi bir seks deneyimi yaşayabilirsiniz.

9) Kirli Konuşmayı Reddetmek

seks 9

Kirli sözcükler ya da cümleler kullanmak iki tarafın da isteklerini tetikleyecektir. Yapısal olarak hafi fakat cinsel isteği arttırıcı bir cümle kurabilirsiniz.

10) Doğrudan İlişkiye Girmek

seks 10

Ön sevişmeyi unutmayın. Ön sevişme sizi cinsel manada daha fazla uyaracak, vajinanın ıslanmasını ve genişlemesini sağlayacak. Aksi durumda canınız çok yanabilir. Seksi zamana yayın ve bırakın. Yavaş yavaş soyunup ön sevişme aşamasına geçin.

11) Yatak Odasında Aile Fotoğrafı Bulundurmak

seks 11

Seviştiğiniz yerde bulunan aile fotoğrafları cinsel arzunuzun azalmasına neden olacaktır. Fotoğrafları yatak odasının yerine oturma odasına koymanızı tercih edebilirsiniz.

12) Partner Tarafından İstenmediğini Düşünmek

seks 12

İş yaşamındaki stres ve ekonomik sorunlar erkeklerin ereksiyonu üzerinde etki yaratabilir. Ereksiyon olamaması sizi istemediği anlamına gelmez. Durum sık sık tekrar etmediği taktirde ortada problem olacak bir şey yok demektir.

13) Gülmeyi Unutmak

seks 13

Uzmanlar seks esnasında mizah duygunuzu da aktif olarak kullanmanızı tavsiye ediyorlar. Her zaman filmlerdekine benzer bir sek deneyimi yaşayamayacaksınız. Saçlarınız partnerinizin kolunun altında kalabilir ya da benzer bir durum yaşanabilir. Bu anlarda duruma biraz eğlenceli yaklaşmalısınız yoksa endişeli olabilirsiniz.

14) Mastürbasyon Yapmamak

seks 14

Mastürbasyon zevki doruklarda yaşama isteğinizi anlamanız için en iyi yollardan biridir. Zevki alabileceğiniz yeni noktaları keşfedebilir, partnerinizle birliktelik sağlarken daha özgüvenli hissedebilirsiniz.

15) Orgazm Numarası Yapmak

seks 15

Zevki daha samimi bir hale getirmek adına sahte zevk sesleri çıkarmak bir çözüm değildir. Eğer orgazm olamıyorsanız nedenini partnerinizin bilmesi gerekmektedir.

16) Birlikte Yeni Şeyler Yapmayı Denememek

seks 16

Her zaman aynı saat ve yerde sevişmek bir zaman sonra sıkıcı hale gelebilir. Kimi zaman heyecan yaratmak için bir restorana gidip yemek yiyin, veya konsere gidip eğlenin ve ardından bir otel odasında gecenizi ödüllendirin.

17) Partnerinizle Aynı Hızda Orgazm Olmayı Beklemek

seks 17

Kadınlar ile erkekler ortalama olarak aynı zamanda orgazma ulaşamazlar. Kadınlarız orgazm süresi daha uzun süre alabilir. Orgazm olabilmek için biraz sürtünme gerekebilir.

18) Seks Öncesi İdrar Yapmak

seks 18

Cinsel birleşim öncesi idrara çıkmamalısınız. Seks sırasında vajinada bulunan bakteriler üretranın içine zorla sokulabilir. İdrar ise bakterileri arttırabilir. Bu nedenle cinsel ilişkinin ardından idrarınızı yapmanız daha sağlıklı olabilecektir.

19) Orgazmın Zor Olduğunu Düşünmek

seks 19

Kadınların orgazm olabilmeleri için tamamı ile rahat olmaları gerekir. Cinsel ilişkiden önce gerginliğinizin ortadan kalkması için raht iç çamaşırları giyin, partnerinizle sıcak bir duş alarak birbirinizi hissetme yolunu seçin. Tüm bunlar rahatlamanıza bir neden olacaktır.

20) Acı Veren Pozisyonlarda Sevişmek

seks 20

Partneriniz köpek stili pozisyonu seviyordur ama senin bu şekilde canın çok yanıyor olabilir. Bu pozisyon ona haz verse bile size acı veren bir şeyi sürdürmenizin bir anlamı yoktur. Bunun yerine başka pozisyonlar deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu