Kadınların En Sevdiği Çiçekler

Sevdiğiniz Kadının Asla Hayır Diyemeyeceği Çiçekler

Her kadın kuşkusuz çiçekleri çok sever. Ama bazı çiçekleri daha çok sever. İşte kadınların en sevdiği çiçekler:

1- Orkide

 Kadınların En Sevdiği Çiçekler

Yapılan araştırmalara göre kadınların en sevdiği çiçekler arasında orkide ilk sıralarda yer alıyor. Orkide, kendine has duruşu ve mis kokuları ile birçok kişinin vazgeçemediği mükemmel bir çiçektir. Zarafeti, masumiyeti ve saf sevgiyi ifade eden orkideler dekoratif olarak da tercih edilir.

2- Gül

 Kadınların En Sevdiği Çiçekler

Gül, aşk ile başlayan en duygusal semboldür. Ne zaman birileri aşık olsa, ne zaman birileri af dilemek istese eli hemen güllere gider. Özellikle kırmızı güllerin kadınlar için anlamını aktarmaya dizeler yetmez. Fakat; güllerin nadir renkleri de vardır. Bunlar arasında lacivert ve siyah güller en farklı alternatifler arasında yer alır.

3- Papatya

 Kadınların En Sevdiği Çiçekler

Çiçekler arasında en sık rastlananlardan bir tanesidir papatya. İsmine şarkılar söylenen dizeler yazılan papatyalar, minimal kadınların en sevdiği çiçekler arasında yer alır. Papatyaların beyaz renkleri bilinse de farklı renk alternatifleri de bulunuyor.

4- Lale

Hollanda-Lale-Nergis-Sumbul-Tarlalari-2 Kadınların En Sevdiği Çiçekler

Mazhar Alanson’un Sarı Laleler şarkısı ile birlikte daha da anlam kazanan Lale, ilk etapta farklı renkleri ile beğenilir. Nazik ve sade bir çiçek olan laleler, yılın sadece belli zamanlarda açıyor. Bir kadına çiçek almak istiyorsanız fakat biraz sıradışı bir seçim arayışındaysanız lale oldukça güzel bir alternatiftir.

5- Menekşe

 Kadınların En Sevdiği Çiçekler

Bir süre sonra solan çiçeklerden ziyade saksıda yetişen çiçeklerden almak isterseniz menekşe çok güzel bir seçimdir. Birçok rengi olan menekşeler, her yaştan kadına verilebilecek benzersiz bir seçenektir.

6- Dağ Palmiyesi

Yapraksı bitkilerden hoşlananlar için en doğru seçimlerden bir tanesi de dağ palmiyesidir. Pozitif enerji verdiğine inanılan dağ palmiyesinden satın alarak spirütüellerden hoşlanan kadınları mutlu edebilirsiniz.

 Kadınların En Sevdiği Çiçekler

 

Her yerde rastladığınız minicik ve rengarenk ağaçların adı Bonsai ağacı. Birçok farklı renk seçeneği olan Bonsai ağaçlarını inceleyerek karar verebilirsiniz. Ayrıca Bonsai Ağacı’nın da şans verdiğine inanılıyor.

7- Sukulent

 Kadınların En Sevdiği Çiçekler

Sukulent, her kadının beğenebileceği bir çiçek değildir. Ancak farklılıktan hoşlanan kadınlar için Sukulent kesinlikle benzersiz bir alternatif. Özellikle çiçeğin oldukça uzun ömürlü olması ve dekorasyonda sıkça tercih edilmesi, çiçeği son yıllarda vazgeçilmez kılıyor.

8- Kalanşo Çiçeği

 Kadınların En Sevdiği Çiçekler

Az bilinen çiçeklerden bir tanesi de Kalanşo’dur. Kalanşo’nun birçok farklı renkte çiçekleri ve etli yaprakları vardır. Son derece uzun ömürlü olan çiçek, balkonda ya da cam kenarında yetiştirilebilmeye uygundur. Sevdiğiniz kadına alacağınız renkli bir Kalanşo ile birlikte unutulmaz hediyeler içinden benzersiz bir hediye vermiş olursunuz.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu