Yaşam

Victoria’s Secret Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

instagram takipçi hilesi

Victoria’s Secret’ın yüzlerce mağazası vardır. Her insanın; meleklerinden çamaşırlarına kadar aşina olduğu marka, başarısının arkasındaki sırlar duyanları hayrete düşürüyor. Tüm dünya mankenlerinin sıraya girdiği Victoria’s Secret hakkında şaşırtıcı gerçekler burada!

1.Kurucusu Bir Erkektir

victoria's secret hakkında şaşırtıcı gerçekler

Victoria’s Secret’ın kurusu Roy Raymond, eşi ile çamaşır mağazalarını gezerken utanan bir erkektir. Aslında bu durum sadece Roy Raymond’un başına gelmedi. Tüm erkekler kadınlarla gezerken bu gereksiz gerginliği yaşarlar. Roy Raymond yaşadığı utanç sonucu aklına gelen bir fikir ile aydınlanır. Bu fikir ise; kendi iç çamaşır markasını kurmaktır!

Ancak yeterli sermayeyi bulması kolay olmadı. İhtiyaç duyduğu parayı bulmak için hem eşine dostuna hem de bankalara borçlanmıştır. Ortaya çıkan 80 bin dolarlık bütçe ile hayaline adım adım yaklaşmaya başlamıştır.

2. Markanın Yaratıcı İsmi

victoria's secret hakkında şaşırtıcı gerçekler

Victoria’s Secret hakkında şaşırtıcı gerçekler yazımıza devam ediyoruz. Sırada yeni çıkan çamaşır markasının neden Victoria’s Secret olduğu var. Kurucusu Roy, ürettiği çamaşırların sıradan olmasını istemiyordu. Bunun için ilham kaynağı olarak Kraliçe Victoria ile Prens Albert’in yatak odası sırlarını bir araya getiren isim olarak: Victoria’s Secret kelimesini seçmiştir.

3. İlk Senesinde 500.000 Dolar Kar

Victoria's Secret

Artık Roy Raymond ilk mağazasını açmıştır. İlk mağazayı Victorian tarzında düzenleyen Roy, ünlü markaların iç çamaşırlarını satarak işe koyulur. Ancak işe başlama amacını asla unutmaz ve karısı ile çamaşır mağazası gezmekten utanan erkekler için de  katalog bastırır. Siparişlerini kataloglar ve posta aracılığı ile de almaya başlar. Ve mağaza daha ilk senesinde 500 bin dolar kar elde eder.

Mağaza 5 sene sonra seri üretime geçer. 6 tane daha mağaza açarak işleri iyice büyütür. Ancak Roy Raymond markasını satışa çıkarır ve Amerikan Limited Grup’a satar.

4. Roy Raymond İntihar Eder

victoria's secret hakkında şaşırtıcı gerçekler

Victoria’s Secret hakkında şaşırtıcı gerçekler arasında Roy’un şirketi ani bir kararla satışa çıkarması da önemli bir yere sahiptir. İşleri bu kadar iyi giderken neden mağazalarını sattığını kimse anlamamıştır.

Roy, devamında çalıştığı işlerde de başarı elde edeceğini düşünür. Fakat bir daha bu başarıyı yakalayamaz. Belki başarısızlıktan belki de başka sebepler ile kendini Golden Gate Köprüsü’nden atar ve ölür.

5. Nasıl Victoria’s Secret Meleği Olunur?

victoria's secret hakkında şaşırtıcı gerçekler

Evet, markanın kuruluş hikayesinin ardından geldik nasıl “melek” olunacağına. Öncelikle Victori’a Secret’ta melek olmak için sadece 30 saniye tanınır. Bu süre boyunca iç çamaşırları ile vücudun sergilenmesi ve jürinin etkilenmesi gerekir. Bu arada jüri 20 kişilik bir kadrodan oluşur.

Orantılı bir vücuda sahip olunması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra; tenin de güzel olması cezbedici görünmesi gerekir. Melek olmak için gereken boy uzunluğu; en az 1,76 cm, minimum yaş ise 18’dir. Bunların yanı sıra; akıcı İngilizce konuşmak, herhangi bir kusurun olmaması ve firma ortakları ile ilişkinin olmaması da gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu