Yerli Erkek Ünlüler

Kaan Miraç Sezen Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Kaan Miraç Sezen
Tam adı: Kaan Miraç Sezen
Doğum tarihi: 6 Eylül 2002
Doğum yeri: Bursa / Türkiye
Boyu: 1, 76
Kilosu: 70
Burcu: Başak
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2022’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Tozluyaka dizisinin gözde oyuncularından biri olan Kaan Miraç Sezen kimdir? Son dönemlerde ilgiyle takip edilen Fox Tv’nin gençlik dizisi Tozluyaka, 26.bölümüyle final yaptı. Fakat final yapmasına rağmen unutulmaz bir iz bırakan dizinin oyuncuları bir hayli sevildi. Kaan Miraç Sezen de onların arasında yer alıyor.

Kaan Miraç Sezen, 6 Eylül 2002 tarihinde dünyaya geldi. 20 yaşındaki genç oyuncu, Bursa’da dünyaya gelmiştir ve memleketi de Bursa’dır. Balkan göçmenidirler ve kütükleri Trakya’dadır. 1 tane erkek kardeşi var. Küçüklüğü Rize’de geçmiştir. Rahmetli dedelerinin polis olmasına ek olarak anne ve babası polistir. Çocukluk yıllarında çeşitli ekonomik sınıflar arasında kalmıştır. Ailesi,

Kaan Miraç Sezen Eğitim Hayatı

Kaan Miraç Sezen, lise hayatını TED Koleji’nde tamamlamıştır. Ailesinin genel anlamda garanti meslekler icra etmelerinden ötürü Miraç’tan da bunu beklemişlerdir. Fakat küçüklüğünden beri sahneyi seven Miraç, risk alarak hayallerini seçmeyi tercih ettiğini söylüyor.

Disiplinli bir aile ile büyümesi de onun hırslı ve başarılı olmasına yol açmış. Üniversite hayatına Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları bölümünde başlamıştır. Lakin kendisi İstanbul’a dönmek istediği için Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları bölümünden Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne geçiş yapmıştır.

İlkokul ve lise hayatında futbolla haşır neşir olan Sezen, sahnede olmaktan hep keyif almış bu yüzden de hayallerinin peşinden gitmiştir. 6 yaşında Rize’deyken Çaykur Rizespor’da oynamıştır. Bir gün okulda tiyatro seçmelerinde iken bir arkadaşının şakayla karışık “Hocam Miraç’ı da sahneye alalım, zıplar.” demesi ile oyunculuk kariyeri başlamıştır. Futbol, tiyatro, dizi oyunculuğu…

Hepsini sahne olarak gören Sezen, sahnede hep çok mutlu olduğunu dile getirmiştir. Aslında hayallerini futbolla süslemiş, sonrasında sahneyle tanışmış ve çok sevmiştir. Lise hayatında tiyatro ile tanışan Sezen, ilk oyunculuk eğitimini Ekim Sanat Atölyesi’nde almıştır. Üniversite hayatına Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde devam etmektedir. Üniversite’nin ilk yıllarından itibaren İstanbul Şehir Tiyatrolarında sahne almaya başlamıştır. Ay Carmela! oyununda sahne almıştır.

Kaan Miraç Sezen Kariyeri

Kamera oyunculuğundaki ilk deneyimi ise FOX Tv’de yayınlanan Tozluyaka dizisindeki ‘Ali’ karakteri olmuştur. Peki kamera karşısında oyunculuğa nasıl başlamıştır? İspanyol bir oyunda oynarken partneri olan kişi, menajerine Miraç’ı önermiş. Fakat menajeri instagram’da inceleyip çok memnun olmamış.

Okullarında yapılan Tiyatro Günleri’nde okula geldiği bir vakit, merdivende menajeri Pınar Televi ile birbirlerine gülümsemişler ve her şey böyle başlamış. Daha 1.sınıfta iken menajeri Pınar Televi sayesinde ‘Tozluyaka’ dizisinde başrol karakterlerden biri olmuştur. Bu sebepten ötürü okuluna bir süre devam edememiştir.

Kaan Miraç Sezen Tozluyaka

Oyunculuk kariyerinde erken yaşta başarıyı yakalayan Kaan Miraç Sezen, Tozluyaka dizisindeki “Yangın Ali” karakteri ile çok sevilmiştir. Aynı zamanda kendisi de karakterini çok sevmiştir. Karakteri ile bütünleştiğini söyleyen Sezen, kendini savunur gibi Ali’yi de savunacağını söylüyor. Aynı zamanda yer aldığı proje olan Tozluyaka, yaz aylarında birçok kere Total, AB ve ABC1 kategorilerinde 1.liği yakalamıştır.

Twitter, instagram gibi sosyal mecralarda da bir hayli ilgi görmüştür. Dolunay Soysert, Tayanç Ayaydın, Emre Kınay gibi ünlü oyunculara ek olarak Can Bartu Arslan, Çağla Şimşek, Ulvi Kahyaoğlu, Serra Pirinç, Ahmet Haktan Zavlak, Özgür Daniel Foster gibi genç isimler ile birlikte bir projede yer almışlardır.

Tozluyaka öncesinde instagramda 600 takipçisi olan Sezen’in şu anda 418 bin takipçisi var. Türk yapımı dram ve gençlik dizisi olan Tozluyaka, 26 bölümlük bir serüvene imza atmıştır. Aynı zamanda bu süreçte ‘Magazin Gazetecileri Derneği’ tarafından “Yılın En İyi Gençlik Dizisi” ödülüne ve ‘Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri’ tarafından “Yılın En İyi Dizisi” ödülüne layık görülmüştür.

Sahneyi ve sahnede olup ilgileri üzerine çekmeyi çok sevdiğini söyleyen Kaan Miraç Sezen, Televi Menajerlik bünyesinde kariyerine devam etmektedir. Sanatı ve sanatçılığı çok sevdiğini söyleyen Sezen, başarıdan başarıya koşmayı ve global projelerde yer almayı amaçlıyor. Yakışıklılığı ve oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çeken Kaan Miraç Sezen, daha birçok projeye imza atıp gönüllerde taht kurmaya devam edecek gibi duruyor.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu