Film & Dizi Önerisi

En İyi 5 Jim Carrey Filmi

instagram takipçi hilesi

17 Ocak 1962 doğumlu Jim Carrey kariyeri boyunca 3 tane Altın Küre, 9 tane MTV film ödülüne sahip olmuştur. Başarılı film yapımcısının, yer aldığı 41 proje vardır. Animasyon seslendirmelerinden, yapımcılığa, yapımcılıktan, senaristliğe, senaristlikten oyunculuğa on parmağında on marifet diyebiliriz.

En İyi 5 Jim Carrey Filmi

jim carrey1

Sil Baştan

İzlenmesi gereken filmleri arasında ilk sırada afişiyle olay yaratan Sil Baştan Filmi yer edinebilir. Ayrıldığı sevgilisini unutmak için hafızasını sildiren bir adamın hikayesini anlatıyor. Clementine ve Joel kumsalda tanışarak, birbirlerini hayatlarına almışlardır. Fakat birbirleriyle hayat anlamında oldukça farklılardır. Joel ne kadar içine kapanık ve mantıklı düşünse de, Clementine herkesle samimi ve hisleriyle hareket etmektedir. İlk başlarda çok iyi anlaşsalar da, ilişkilerinin sonuna yaklaştıklarını fark ederler. Kate Winslet ve Jim Carrey’in başrol oynadığı filmin yaklaşık olarak 12 ödülü bulunmaktadır.

Sil Baştan Fragman

jim carrey2

Truman Show

Truman Burbank (Jim Carrey) başrol karakterdir. Çok güzel bir adada, çok güzel bir evde ve mutlu bir aileyle yaşamaktadır. Fakat bu gerçek sandığı hayatı televizyonda, 30 senedir aralıksız olarak verilmektedir. 24 saatlik yaşamı televizyonda canlı olarak yayımlanan Truman bundan haberdar değildir. Annesi, babası, eşi, işi, evi her şeyi aslında sahtedir. Oyunun içinde olan oyunculardan babası bu şekilde sahte bir hayata yaşamaya devam etmek istemediği için, yaşadıkları tiyatroda kendini suda boğarak öldürmüştür.

Truman bunların oyun olduğunu, babasını caddeden geçerken gördüğünde anlamıştır. Ve artık gerçek hayatını bulma zamanıdır.

Truman Show Fragman

jim carrey3 Salak İle Avanak

1994 yapımlı film günümüzde hâlâ izlenmektedir. Başrollerini Jim Carrey ve Harry Dunn paylaştığı filmin IMDb puanı 7.3’dür. Aynı zamanda filmin 20 yıl sonra yeni hali çekilmiştir. ‘’Salak ile Avanak Geri Dönüyor’’

Lloyd girdiği hiçbir işte tutunamayan, sürekli iş değiştiren, çok da akıllı olmayan birisidir. Havaalanında bir kadın ile karşılaşır ve ona ilk görüşte aşık olur. Kadın çantasını havaalanında unutur ve Aspen uçağına biner. Lloyd ise o çantayı ulaştırabilmek için arkadaşı Harry’de alır. Yolda başlarına türlü türlü olaylar gelir, sahibine ulaştırmaya çalıştırdıkları çantanın içinde ağzına kadar para olduğundan haberleri yoktur.

Salak İle Avanak Fragman

https://www.youtube.com/watch?v=l13yPhimE3o

jim carrey4

Aman Tanrım!

Bruce Nolan (Jim Carrey) haber sorumlusu olarak çalışmaktadır. Bu programda eğlenceli içerikler ile insanları mutlu etmeye gayret eder. Fakat bundan kendisi pek de memnun değildir. Bruce’nin istediği yabancı ülkelerden gelen haberleri, sunmak isteyen bir haberci olmaktır. İstediği şeylere bir türlü ulaşamayan Bruce, sürekli Tanrı’yı suçlamaktadır. Memnun olmadığı işinden, bir gün ansızın kovulmuştur.

Bruce için felaketler üst üste gelmiştir ve yine tüm bu olumsuzluklar için Tanrı’yı suçlar. Fakat Tanrı’nın ona yolladığı ipuçlarından henüz haberdar değildir. Bruce, eski bir binaya girer. Bu binada Tanrı ile karşılaşır. Tanrı ona, güçlerini vereceğini ve şikayetlerini duyduğunu söyler. ‘’ Haydi bakalım, sen daha iyisini yap diyerek’’ güçlerini devreder. Bruce ise bu güçleri ile evrenin yöneteceğini ve en güçlünün o olduğunu düşünmektedir. Fakat bu güçleri kullanmanın zor olabileceğini hiç düşünmemiştir.

Aman Tanrım! Fragman

jim carrey5

Bay Evet

Carl, eşinden yeni ayrılmış ve asosyal olan bir bireydir. Çevresi kalabalık olmasına rağmen bütün hayatını evinde film izleyerek geçirmektedir. Arkadaşları bu durumuna çok üzülerek onu terapiye yönlendirirler. Terapide ona her şeye ‘’evet’’ dedirten bir yöntem uygulanır. Ve Carl artık her hayır dediğinde başına felaketler gelmektedir. Film, hayır diyemediği için başına gelen trajikomik hikayeleri anlatmaktadır.

 

Bay Evet Fragman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu