Film & Dizi ÖnerisiListeler

En İyi 10 Leonardo DiCaprio Filmi

instagram takipçi hilesi

Leonardo DiCaprio, sinema dünyasında her zaman önemini koruyan bir oyuncudur. Her rolün hakkını fazlasıyla veren oyuncu, “En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı” almaya hak kazanmıştır. Bu yazımızda en iyi 10 Leonardo DiCaprio filmi hakkında araştırma yaptık. Eğer listedeki filmleri izlemediyseniz bir an önce izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

En İyi 10 Leonardo DiCaprio Filmi

En İyi 10 Leonardo DiCaprio Filmi

Leonardo Wilhelm DiCaprio oyunculuk kariyerine 1990 yılında başladı. İlk olarak reklam filmlerinde rol alan oyuncu, 11 Kasım 1974  yılında dünyaya geldi. İşte IMDb sıralamasına göre en iyi Leonardo DiCaprio filmleri:

1. En İyi 10 Leonardo DiCaprio Filmi: Başlangıç (Inception)

En İyi 10 Leonardo DiCaprio Filmi

Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen ABD yapımı Başlangıç, son 25 yılın en iyi filmleri arasında yer alır. 30 Temmuz 2010 tarihinde gösterime girmiştir. Leonardo DiCaprio bu filmde “Dom Cobb” rolünü oynar. Cobb rüyalara girme ve bilinçaltının derinlerine işleme özelliğine sahiptir. Filmin benzersiz konusu ve anlatım şekli, izleyen kişileri kendine hayran bırakır.

2. Köstebek (The Departed)

En İyi 10 Leonardo DiCaprio Filmi

6 Ekim 2006 tarihinde gösterime giren film, suç ve dram konuludur. Martin Scorsese’nin yönetmenliğini yaptığı Köstebek filmi, polis teşkilatı ile mafya arasındaki savaşı anlatır. Köstebeklerin ölümle burun buruna geldiği ve koşturmaca yaşadığı film, 4 dalda Oscar ödülü kazanmıştır.

3. En İyi 10 Leonardo DiCaprio Filmi: Zincirsiz

En İyi 10 Leonardo DiCaprio Filmi

Aksiyon ve western konulu filmleri seviyorsanız Zincirsiz tam da size hitap edecek nitelik taşıyor. Film Türkiye’de 18 Ocak 2013 tarihinde gösterime girdi. Filmde Köle Django’nun Dr. King Schultz ile yollarının kesişmesi ve akabinde yaşanan olaylar anlatılır. Django eşi Broomhilda’yı bulmayı ister. Olayların aktarılış şekli ilk sahneden itibaren ilgi çekici olmayı başarır. Filmin süresi uzun olsa da, heyecan verici sahneler sayesinde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

4. Wall Street’in Kurdu (Para Avcısı)

En İyi 10 Leonardo DiCaprio Filmi

Biyografi ve otobiyografi türündeki konuları aktaran yapımları beğeniyorsanız mutlaka bu filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz. Jordan Belfort’un yaşam öyküsünün anlatıldığı film, hayata bakış açınızı değiştirebilecek kadar güçlü. Filmde Leonardo DiCaprio’nun oyunculuğuna bir kez daha hayran kalacaksınız.

5. Shutter Island (Zindan Adası)

En İyi 10 Leonardo DiCaprio Filmi

Martin Scorsese yönetmenliğinde çekilen Zindan Adası, 12 Mart 2010 tarihinde gösterime girdi. Filmde iki polis memurunun Rachel Solando adlı akıl hastasının peşine düşmesi hakkında araştırma yapılır. Ashecliffe Hastanesinde yapılan araştırmalar doğrultusunda, meydana gelen ilginç olaylar aktarılır.

6. Sıkıysa Yakala

Leonardo DiCaprio

Dram, komedi ve suç konulu Sıkıysa Yakala, 2002 yılında gösterime girdi. Frank Abagnale Jr.’ın hayat hikayesinden esinlenilerek oluşturulan filmde Leonardo DiCaprio, Frank rolünü oynar. Filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturur.

7. The Revenant (2015)

Leonardo DiCaprio

Diriliş isimli kitaptan esinlenen film, 22 Ocak 2016 tarihinde gösterime girdi. Biyografik konulu western gerilim filminde DiCaprio, Hugh Glass rolünü oynar.

8. Kanlı Elmas

Leonardo DiCaprio

Kanlı Elmas filminin konusu oldukça ilgi çekici ve etkileyicidir. Filmde, elmas madenindeki zorlu yaşam şartları anlatılır. Filmi izledikten sonra elmaslara karşı büyük bir antipati kazanacağınızı ve hatta pırlanta takmak istemeyeceğinizi düşünüyoruz. Film ülkemizde 2 Şubat 2007 tarihinde ülkemizde gösterime girdi.

9. Titanik

Leonardo DiCaprio

Neredeyse herkesin severek izlediği Titanik filmi, büyük bir aşk hikayesini anlatır. Filmde Titanik isimli gemide yaşanan bir aşk hikayesi ve sonunun hazin şekilde bitmesi oldukça etkileyicidir. Titanik gemisinin batış öyküsü ve ölen insanların hayat hikayeleri unutulmazlar arasında yer alır.

10. Gilbert’in Hayalleri

Leonardo DiCaprio

Sizi sımsıcak bir filmi izlemeye davet ediyoruz. Romantik – dram konulu olan film, 17 Aralık 1993 tarihinde gösterime girdi. Filmde Gilbert rolünü, Leonardo DiCaprio oynar. Film oldukça duygu dolu sahnelerden oluşur. Gilbert’ın sorumlulukları ve omuzlarındaki ağır yüke karşı direniş hikayesi en içten şekilde aktarılır.

En İyi 10 Leonardo DiCaprio Filmi: Videolar

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu