Yabancı Kadın Ünlüler

Jill Biden Kimdir?

ABD'nin Yeni First Lady'si "Jill Biden" Kimdir?

instagram takipçi hilesi

jill biden one cikan 1
Tam adı: Jill Tracy Jacobs Biden
Doğum tarihi: 3 Haziran 1951
Doğum yeri: Hammonton, New Jersey, ABD
Boyu: 1,68 m
Ailesi: Donald Carl Jacobs (Babası), Bonny Jean (Annesi)
Eşi: Joe Biden (1977 – Halen), Bill Stevenson (1970 – 1975)
Çocuk (ları): Ashley Biden
Mesleği: Öğretmen
Aktif Yılları: 1970’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Jill Biden Kimdir? Jill Biden, 3 Haziran 1951 tarihinde Hammonton, New Jersey, ABD‘de dünyaya gözlerini açmıştır. Tam adı Jill Tracy Jacobs Biden‘dır. Çocukluğunun büyük bir kısmı Pennsylvania bölgesinde geçmiştir. Lise eğitimini 1969 yılında Upper Moreland Lisesi‘nde, üniversite eğitimini ise Villanova Üniversitesi‘nde tamamlamıştır. West Chester Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve öğretmen olarak mesleğe başlamıştır.

2007 yılında Delaware Üniversitesi’nde doktora eğitimini tamamlamıştır. Washington DC‘ye taşınmadan önce öğretmenlik yapmıştır. 1983 yılından 2008 yılına kadar yaklaşık 25 yıl boyunca İngilizce ve Yazma Eğitmenliği yapmıştır. 1975 yılında kardeşi vasıtası ile o zamanlar senatör olan Joe Biden ile tanışmıştır.

Jill Biden, Joe Biden‘den 9 yaş küçüktür. İlk başta anlaşamayacaklarını düşünse de birlikte olmaya başladıktan sonra iyi anlaştıklarını fark etmiştir. Joe Biden tarafında 5 defa evlenme teklifi almış sonuncusunda kabul etmiştir. 17 Haziran 1977 tarihinde New York‘ta dünya evine girmişlerdir. Bu evliliklerinde 8 Haziran 1981 tarihinde Ashley Biden isminde bir kızları doğmuştur.

Joe Biden‘ın ilk eşinden olan ve trafik kazasında hayatını kaybeden Neilia Hunter‘dan dünyaya gelen “Beau” Biden III ve R. Hunter Biden‘a annelik yapmıştır. R. Hunter Biden, beyin kanseri sebebi ile vefat etmiştir.

Jill Biden, Joe Biden‘ın başkan yardımcı olduğu zamanlarda da öğretmenliğe devam etmiştir. Dönemin First Lady’si Michelle Obama ile pek çok projeye imza atmıştır. 2009 yılında beri Kuzey Virginia Üniversitesi‘nde profesör olarak görev yapan Biden, ABD tarihinin ilk maaşlı Second Lady’si olmuştur.

3 Kasım 2020 tarihinde yapılan ABD seçimleri sonrasında Joe Biden ABD’nin 46. Başkanı seçilmiştir. Jill Biden ABD’nin yeni First Lady’si olmuştur.

Jİll Biden’ın Kitapları

  1. 2020 – Joey: The Story of Joe Biden
  2. 2019 – Where the Light Enters: Building a Family, Discovering Myself/ Işığın Girdiği Yer: Bir Aile Kurmak, Kendimi Keşfetmek
  3. 2012 – Don’t Forget, God Bless Our Troops: With Audio Recording

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu