Jawline (Çene) Dolgu Nedir, Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Jawline dolgusu işlemi kadınlar arasında popüler olduğu kadar, erkekler arasında da oldukça popülerdir.

instagram takipçi hilesi

Cene Dolgusu2

Jawline yani çene dolgusu, çenenin uç kısmından başlayarak kulak önüne kadar olan kemik uzantısı boyunca, yapılan dolgudur. Kulak önünden, çene ucuna kadar yüz bölgesi hatlarının daha belirgin olmasını sağlamaktadır. Hollywood çenesi olarak da bilinmektedir.  Jawline (Çene) Dolgusu, küçük bir operasyon ile yapılıyor. Büyük bir ameliyattan ziyade, akıtma teknikleri veya iğneleme ile kısa bir sürede bitiyor. Ortalama 20-25 dakika gibi bir sürede çene dolgusu operasyonu biter.

Jawline dolgu işlemini yüzde belirli süre durmaktadır. Çene dolgusunun etkisi ortalama 2 yıldır. 2 yıl sonra yüz yavaş yavaş eski haline döner. Tekrar operasyon geçirmek gerekir. Hafif ağrılı bir işlem olsa da, lokal anestezi etkisiyle 2 saat süre ağrıları hissetmezsiniz. Operasyonu yaparken yüze sürekli olarak buz tutulur. Bu sebepten dolayı yüzde şişlik veya morluk yapmaz. Jawline (Çene) dolgusu yapıldıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Son dönemlerde oldukça popüler olan çene dolgusu operasyonu için öncelikle alerji testleri yapılır.  Hem kadınlar için hem erkekler için yapılabilir bir operasyondur. İşlem zorlu ve zahmetli olmadığı için acısı da kısa sürecektir. Aynı zamanda yüzde yapay duran görüntü oluşmamaktadır.

Jawline (Çene) Dolgusu Fiyatları Nedir?

Jawline dolgu fiyatları klinikten, kliniğe değişiklik gösteriyor. Bu işlemi daha detaylı yapan klinikler ortalama olarak 1500 TL gibi bir fiyatlar verebilir. En az limit olarak ise 1000 TL verilebilir. Fakat bu ücret sadece bir dolgu ücretidir. Yüz hatlarınızın ne kadar dolgu istediğine gittiğiniz klinik doktorları karar verir.

Cene Dolgusu1

Jawline (Çene) Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Operasyon ile yaptırmak istemeyenler için jawline (çene) dolgusu egzersizleri de bulunuyor. Yapılan egzersizler etkisini 30-35 gün içerisinde gösterdiği söyleniyor. Bu konu ne kadar doğrudur bilemeyiz ama genelde yapanlar before-after fotoğraflarıyla bunları doğruluyor.

Egzersizler için aşağıda ki videoyu izleyebilirsiniz.

Jawline (Çene) Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Yüz şekli yuvarlak olanlar için etkili bir operasyondur. Yüzün daha estetik durmasını sağlamakla birlikte, yüz ve gıdı arasındaki dengeyi sağlar. Bu şekilde gıdı sorunu ortadan kalkar. Çene ucunun belirgin olması ve gerilmesi, çene bölgesinde oluşan kırışıklık problemlerini giderir. Çene hattı yeniden şekillenerek aynı şekilde küçük çene sorunu da ortadan kalkar.

Yüz için estetik anlamında, büyük değişiklik sağlar. Yüze V şekli veren, jawline (çene) dolgusu kısa süreli bir işlem olup yüzde büyük değişiklikler sağlar.

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu