Alışveriş Rehberi

Jakuzi ve Duşakabin Nedir?

instagram takipçi hilesi

Küvet hayatın içinden bir araç iken, jakuzi modelleri daha lüks evlerde, otellerde bulunan cinsten bir araç olarak bilinmektedir.

170x120 sag jakuzi

Jakuzi Nedir?

Jakuzi , insanların rahatlamak, stres atmak veya sağlık sorunlarından kurtulmak için tercih ettikleri bir araçtır. Görünüş itibariyle evlerde, duş kabinlerinin içerisinde bulunan küvetlere benziyor olsa da işlev itibariyle bunlar birbirinden ayrılmaktadır.

Küvet Ve Jakuzi Farkı

Öncelikle jakuzi küvete nazaran çok daha konforlu bir banyo aracıdır. Bu özelliği direkt olarak bakıldığında fark edilmektedir. Bunun dışında ise küvetler yalnızca içerisinde duş alınan veya su içinde uzanılan araçlar iken, jakuziler bu özelliklere ek olarak masaj yapma ve rahatlatma özeliğine sahiptir. Yani bu iki araç çalışma sistemi açısından farklılıklar göstermektedir.

Jakuzi Kullanım Amacı Nedir?

jakuzi

Jakuziler masaj yaptırmak ve vücudu rahatlatmak amacıyla kullanılır. Jakuzilerin en büyük farklılığı suyu dalgalar halinde çevirerek, vücuda masaj yapmasıdır. Bu masaj sayesinde hayatın koşturmacası nedeniyle yaşanılan yorgunluk ve gerginlik atılmaktadır. Ayrıca deri gözeneklerinin hava almasını sağlayarak vücudu dinlendirir.

Jakuzilerin Hayatımıza Girişi

Jakuziler bir nevi geleneksel hamam kültürünün devamıdır. Eskiden tellakların yaptığı masaj görevini şimdi ise makine gücü yani jakuziler yapmaktadır. Aslında bu hizmet spa merkezlerindeki de verilmektedir ancak sürekli olarak spaya gitmek için zaman ve para bulmak mümkün olmadığından jakuzi ideal biz çözüm olarak sunulmuştur.

Jakuzi Çalışma Sistemi

Jakuzi en az bir motorun, uygun boyut ve özelliklerdeki küvetlere monte edilmesi ile çalışır. Bu motor sayesinde su kanalları aracılığı ile jakuzinin içine su ve hava püskürtülür.

Jakuzi teknesi de görünüş olarak küvet teknesi gibidir ancak jakuzi teknesinde çok sayıda delik bulunur. Bu deliklerden hava ve su püskürtülür, devir daim yapılır. Motor gücüyle yapılan basınç azaltılıp, arttırılarak masaj etkisi yaratılır. vücuda verilen su basınç etkisi yaratır ancak hava vererek de bir rahatlama sağlanır.

Jakuzi Çeşitleri

Jakuziler genellikle tek kişilik veya çiftler için çift kişilik olabilmektedir. Ayrıca şekil olarak da kare, yuvarlak, köşe veya oval olabilir. Jakuziler küvetlerden daha yüksek olduğu için daha fazla su hanesine sahiptir. Yeriniz ve kullanım amacınıza göre jakuzi modeli tercih edebilirsiniz.

Jakuzi rahatlamak için basıncın kullanıldığı özel bir sistemdir. Bu sistemde ağırlıklı olarak iki adet pompa bulunur. Bu pompalardan birisi sağda oturulacak olan alanların yanında diğeri de sağda oturulması için dizayn edilmiş alanların yanında bulunur. Bu iki pompa da küvetin içinden aldıkları suyu tekrar borular yardımı ile içeri geri gönderirler. Burada önemli olan nokta jakuzinin içindeki bu pompalar ne kadar su çektiler ise aynı miktar su da su kanallarından jakuzinin içine gönderilmektedir. Tabii bu noktada da hava ile suyun karıştırılarak su kanallarından pompalaması gerekmektedir. Burada her su püskürtülen alana su kanalı adı veriliyor. Her su kanalının arkasında bir delik mevcuttur ve bu da açık bir boruya bağlanmaktadır.

Çok çeşitli ebatlarda , modellerde jakuzi fiyatları bulunmaktadır..   Şekil olarak da isteğinize göre kare, oval, yuvarlak, dikdörtgen  ve özel formlarda jakuziler bulunmaktadır. Akrilik ya da abiyes hammaddelerden üretilmektedirler.

Duşakabin Nedir?

dusakabin nedir

Son yıllarda insanların banyolarında banyo yapacak alan oluşturmaları için en çok tercih ettikleri sistemin duşakabin olduğu aşikardır. Bilmeyenler için yapılan duşakabin araştırmaları bu konuda fikir sahibi olmak isteyen insanlar tarafından yapılan araştırmalardır.

Duşakabin, banyolarınızda banyo yapabilecek bir alan oluştururken size sunulan bir tür kabindir. Duşakabin sayesinde banyonuzun her tarafı ıslanmaz, bunun yerine sadece banyo yapılan kabin ıslanır. Zaten bu kabin de bunun için icat edilmiştir. Duşakabin insanlar tarafından çok fazla ilgi görmektedir. Bunun sebebi son derece şık bir görünüm ve her banyodan sonra gayet kolay bir temizlik imkanıdır.

Duşakabin Ne İşe Yarar?

Duşakabinler mükemmel bir banyo planlamanız konusunda size yardımcı olan ürünlerdir. Her eve uyum sağlayabilen ürünler olan duşakabinler ile banyonuz daha şık görünüme ulaşır. Duşakabin banyonuzda duş alabilmeniz için size ayrı bir alan sunan tek kişilik ve etrafı çevrili olan kabin çeşididir. Duşakabinler sayesinde insanlar daha rahat bir şeklide banyo yapabilme imkanına kavuşurlar.

Duşakabin Avantajları

Duşakabin insanlara daha rahat bir banyo yapabilme imkanını sunmakla kalmazlar, daha kolay temizlik imkanını da insanlara sunarlar. Duşakabin sistemleri sayesinde banyo sonrası yapılacak olan temizlik çok daha kolay bir şekilde yapılır. Çünkü duşakabinler banyo sularının bütün banyonuzu istila etmesine izin vermez bunun yerine sadece duşakabin temizliği gerektirir.

Duşakabinler kapakları ile banyonuz içinde küçük bir oda şeklinde bulunur ve yalnızca duş alacağınız zaman size hizmet eder. Bu sayede duş için hijyenik ve dışarısı ile bağımsız bir alan oluşturmuş olursunuz.

Duşakabin Çeşitleri

Duşakabinler birçok çeşit ve tasarım ile insanların hizmetlerine sunulmaktadır. Duşakabin çeşitleri konusunda araştırma yapan insanlar kendi kişisel zevklerine göre birçok çeşide göz atabilirler. Firmamız sürgülü ve oval duşakabin çeşitleri ile insanların en çok tercih ettikleri çeşitleri sizlere sunmaktadır. Firmamız aracılığı ile sizde en iyi duşakabin çeşitlerine sahip olmak için hemen bizi ziyaret edin.

Duşakabin sayesinde artık banyolarınız daha güzel bir görünüme ve daha şık ve estetik görüntüye kavuşsun. Hemen firmamızı ziyaret ederek sizde en şık duşakabin sistemlerine ulaşabilirsiniz.

Duşakabin Fiyatları

Duşakabin sahibi olmak isteyen insanların en çok yaptığı araştırmalardan birisi de duşakabin fiyatları yönündeki araştırmalardır. Bu araştırmalar ile insanlar almak istedikleri duşakabin hizmetleri için kendilerine bu hizmetin ne kadar fiyatlara mal olacağını öğrenmek istemektedirler.

Öncelikle şu bilinmelidir ki duşakabinler modernliğine, içerisinde bulundurduğu özelliklere, kalitesine ve büyüklüğüne göre farklı fiyatlar ile sizlere sunulmaktadır. En ucuz duşakabinler ortalama 250 TL’den başlamaktadır. Bu fiyattan başlayan duşakabinler 3.000 TL’lik fiyatlara kadar varan çeşitler ile sizlere sunulmaktadır. Herkesin ilgisi ve beğenisine göre tasarlanan onlarca duşakabin çeşitlerine göz atmak için hemen firmamızı ziyaret edin ve size bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu