Alışveriş Rehberi

Bahçe Mobilyası Seçmenin 5 Püf Noktası!

instagram takipçi hilesi

Bahçeli bir evde oturmak hemen herkesin hayalidir. Sıcak yaz akşamlarında hatta soğuk kış gecelerinde bile battaniyeye sarılıp çayını yudumlamayı, sevdikleriyle sohbet etmeyi kim istemez ki? Kimimizin bu hayali gerçekleştirmek için biraz daha zamanı olabilir. Kimimiz de belki de hayalindeki bahçeli evde oturuyordur.

bahçe mobilyaları nasıl olmalı

İşte bahçeli ev sahipleri için bahçe mobilyası seçerken yardımcı olacak bir yazı hazırladık. Ev mobilyası kadar özen isteyen bahçe mobilyaları, hem konforlu hem de güzel bir ortam yaratmak için önemlidir.

İşte bahçenize mobilya seçerken dikkat etmeniz gerekenler:

  • Dış ortam şartlarına dayanıklı uzun ömürlü ürünler seçin.

dış ortama uygun mobilyalar seçin

Bahçenize mobilya seçerken dikkat etmeniz gereken önemli nokta seçtiğiniz mobilyanın dış ortam şartlarına uyumlu dayanıklı hammaddelerden yapılmış olması gerekiyor. Aksi taktirde mobilyalarınız kısa sürede deformasyona uğrar ve fonksiyonlarını kaybedebilir.

Mobilyanızı oluşturan tüm malzemelerin dış mekan için uygun olması gerekiyor. Yoksa hem harcadığınız emeğiniz ve zamanınız boşa gidecektir.

  • Kaliteli Malzeme ve İyi İşçilik Önceliğiniz Olsun

dış ortama dayanıklı mobilyalar seçin

Bahçe mobilyası seçerken mobilyanın yapıldığı malzemenin kaliteli ve doğru işlenmiş olmasına özen göstermelisiniz. Örneğin örgü detaylarının uçlarının iyi gizlenmiş olması önemli bir ayrıntıdır. Her mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz esnek ve dayanıklı sentetik rattan yapılmış mobilyalar, kolay temizlenebilmesi açısından da sıkça tercih edilmektedir.

  • A Kalite Teak Ağacı Kullanıldığından Emin Olun.

teak ağacıyla yapılmış mobilyaları tercih edin

Teak ağacı, doğadaki en sert ve dolayısıyla en dayanıklı ağaçlardan biri olduğu için bahçe mobilyalarında tercih sebebidir. Çoğunlukla Endonezya’da üretilen teak ağacının devlet izniyle kesilmiş olması gereklidir. Nadir bulunan bir ağaç olan teak ağacından yapılan mobilyaları seçerken doğru işlemlerden geçtiğine de emin olmalısınız.

Bu ağaçtan yapılan kaliteli bahçe mobilyalarını uzun yıllar yıpranma ve eskime olmdan kullanabilirsiniz.

  • Hafif Olsun İsterseniz Alüminyum Ürünleri Tercih Edin.

alüminyum bahçe takımlarını tercih edebilirsiniz

Alüminyum bahçe mobilyaları, hem her türlü hava şartına karşı uygundur hem de okside olma durumu olmadığı için uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Aynı zamanda hafif olmasından dolayı da tercih sebebidir.

Bu tarz ürünler dış mekanlarla uyumludur ve leke tutmadıkları için temizlenmeleri de kolaydır.

  • Konforlu Tasarım, Orta Sert Minder ve Terletmeyen Kumaş Tercih Edin.

konforlu mobilyaları tercih edin

Sağlığımız açısından ev mobilyasında olduğu gibi bahçe mobilyasında da konfor önemlidir. Seçtiğiniz mobilyanın bel, sırt ve kas ağrılarına sebep olmaması için minderleri çok sert olmamalı ve terletmeyen kumaşlardan yapılmış olmalıdır.

İstediğiniz tarzı yakalayabilmek için renk ve minder değişikliği yapma fırsatı sağlayan markaları ve ürünleri tercih edebilirsiniz.

Kaynak
pudra.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu