Yerli Erkek Ünlüler

Jahrein

Jahrein Kimdir?

instagram takipçi hilesi

jahrein 1
Tam adı: Ahmet Sonuç (Takma adı: Jahrein)
Doğum tarihi: 29 Kasım 1988
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,80 m
Burcu: Akrep
Ailesi: 
Eşi: Selin Sonuç (2019)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sosyal Medya Fenomeni
Aktif Yılları: 2009 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel twitch logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Jahrein Kimdir? Jahrein, sosyal medya fenomedir. Twitch’te yaptığı canlı yayınlar ile ünlenmiştir.

Jahrein, 29 Kasım 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Gerçek adı Ahmet Sonuç’tur. Annesi hemşire, babası ise jinekologdur.

İlkokul eğitimini Karabük’te tamamladı. Ortaokul eğitimini aldığı dönemlerde Antalya’ya taşındılar. Lise eğitimini Antalya Anadolu Lisesi‘nde bitirdi. Üniversite eğitimini Leipzig Ünivesitesi Moleküler Fizik ve Biyokimya Bölümü‘nde başladı.

Almanya’da okurken sık sık oyun oynamaya başladı. Daha sonra oynadığı oyunların fotoğrafını Youtube’ye yükledi. Ardından canlı yayın platformu Twitch’e geçti. Üniversite eğitimini son sınıfta iken bıraktı ve Polonya’ya taşındı.

2018 yılında düzenlenen “Oyunun Yıldızları” ödül töreninde En İyi Yayıncı Ödülünü kazandı. Ardından Türkiye’ye döndü. 5 Ekim 2019 günü Selin Sonuç ile dünya evine girdi. Türkiye’de Rekkitz isminde bir yayıncı ekibi kurdu. 2019 yılında Özgür Dünya isimli filmde oynadı.

2021 yılının Nisan ayında yaptığı bir yayında siyasete giriş yapacağını açıkladı. Yapılacak ilk seçimlerde bağımsız milletvekili adayı olacağını söyledi. 22 Mayıs 2021 günü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile canlı yayın yaptı. Yayında, Z kuşağını, eğitimi, Türkiye’deki internet altyapısını ve Sedat Peker konularını konuştular.

Jahrein, 12 Haziran 2021 günü DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile canlı yayın yaptı. 2021 yılının Ekim ayında Twitch’te çıkan bit krizi ile ilgili açıklamalar yaptı. Sızdırılan 125 GB’lık belgelere içerisinde kendi geliri de yer alıyordu. 2 Kasım 2021 günü kara para aklama soruşturması kapsamında ifade verdi.

Ahmet Sonuç, yaptığı açıklamada bilgileri kendisini sızdırmadığını sadece bilgileri daha çok insanın görmesi için paylaştığı ve duyurduğu için ifadeye çağırıldığını açıkladı. Canlı yayınında devlet tarafından bildiklerinin anlatılması istendiği ve destek vermesi istendiği zaman yardımcı olacağını ve suçluların gerekli cezaları alabilmesi için elinden geleni yapabileceğini söyledi. Sosyal medyada #temiztwitch adında bir etikette açıldı.

Jahrein Ödülleri

  1. 2018 – Oyunun Yıldızları – Yılın En İyi Erkek Yayıncısı

Rol Aldığı Filmler

  1. 2019 – Özgür Dünya

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu