Yerli Erkek Ünlüler

İzzet Yıldızhan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

izzet yıldızhan 1

Tam adı: İzzet Yıldızhan
Doğum tarihi: 1 Nisan 1963
Doğum yeri: Sinek, Çermik, Diyarbakır / Türkiye
Boyu: 1. 71 m
Ailesi: Suriye Zelal Yıldızhan (Annesi), Mustafa Yıldızhan (Babası)
Eşi: Hiç Evlenmemiştir.
Çocuk (ları): 9 çocuğu vardır.
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 1980 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

İzzet Yıldızhan Kimdir? İzzet Yıldızhan, 1 Nisan 1963 tarihinde Diyarbakır’ın ilçesi olan Çermik’de bir zaza köyü olan Sinek’te dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Suriye Zelal Yıldızhan, babasının adı ise Mustafa Yıldızhan‘dır. 15 çocuğa sahip olan bir ailenin en ufağıdır. Babasını henüz 1 yaşında iken kaybetmiştir. Okulu 2. sınıfta iken bırakmak zorunda kalmıştır. İlkokul ve ortaokulu dışarıdan okumuştur.

Kan davası yüzünden doğduğu ilçeden ayrılmak zorunda kalmıştır. Henüz 10 yaşında iken 5 abisi ile birlikte Adana’ya pamuk tarlalarında çalışmak için gitmiştir. 13 yaşında iken çalışma yaşantısına bir kebapçının yanında çırak olarak devam etmiştir. Ardından kendisi de bir kebap ustası olmuştur. Yine kan davası nedeniyle bu sefer Ankara‘ya gitmek zorunda bırakılmıştır. 1980 senesinde TRT sanatçılarından biri olan Fevzi Atlıoğlu ile tanışmış ve müzik dersleri almıştır.

İzzet Yıldızhan, bir süre sonra 1981 senesinde Ankara Kınalı Pavyon‘da sahne almaya başlamıştır. Daha sonra Ankara‘da bulunan bütün pavyonlarda çalışma fırsatı bulmuştur. 1989 senesinde ilk kez İstanbul’a gelmiştir. Fakat beklediğini bulamayınca tekrardan Ankara’ya geri dönmüştür. 1984 senesinde Selami Şahin ile tanışmıştır. Bu sefer Ankara’ya geri dönmemek üzere tekrar İstanbul’a gelmiştir.

İlginizi çekebilir: Aysu Varol Kimdir?

Selami Şahin, “İsimsiz Asker – Sen Yoksun” isimli albümü için Yıldızhan’a teklif götürmüştür ve Yıldızhan teklifi kabul etmiştir. İkinci albümünü ise şarkıcı Emrah‘ın destekleri ile çıkarmıştır. 1998 senesinde “Birisi” isimli dizide başrol oyuncusu olarak rol almıştır. Bu dizideki performansı ile Magazin Gazetecileri Derneği tarafından Yılın Sanatçısı ödülüne layık görülmüştür.

İzzet Yıldızhan, gazinocular kralı olarak bilinen Fahrettin Aslan’ın sahneye çıkma teklifini kabul etmiştir. Maksim Gazinosu‘nda Petek Dinçöz, Muazzez Abacı ve Pınar Eliçe gibi sanatçılar ile sahne almıştır. Sahne çalışmalarının  yanı sıra müzik şirketi de kurmuştur. 2012 senesinde İzmir’in Çankaya ilçesinde 21 katlı Yıldızhan Oteli‘ni kurmuştur. Daha sonra otelin ismini DoubleTree by Hilton olarak değiştirmiştir.

26 Aralık 2007 tarihinde 2011 yılının Kasım ayına kadar Kanal 7 ekranlarında İzzet Yıldızhan Show isimli program yapmıştır. 2013 senesinde Show TV‘de Bülent Ersoy ile bir program yapmaya başlamıştır fakat kısa bir süre sonra programdan ayrılmıştır.

Yıldızhan, hiç evlenmemiştir. Ancak 3 ayrı kadından 9 çocuğu vardır.

İzzet Yıldızhan Albümleri

 1. 1994 – İsimsiz asker – Sen Yoksun
 2. 1997 – Nerelerdesin – Sevmişim Seni
 3. 1999 – Birisi
 4. 2000 – Kıyamam
 5. 2001 – Ağlattın Anamı
 6. 2002 – Ben Demiştim
 7. 2005 – Canımın İçi
 8. 2007 – Tokat
 9. 2009 – Sen Deli Misin
 10. 2013 – Sevgilim

Dizileri

 1. 1998 – Birisi

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu