Film & Dizi Önerisi

İzlerken İçinizi Açacak Doğa Temalı Filmler

instagram takipçi hilesi

Evlerde sıkışıp kaldığımız dönemlerde dışarda gezmeye, doğaya ve açık havalara hasret kalıyoruz. Özellikle gündelik yaşantısında kamp yapmayı, doğa yürüyüşlerini sevenler için evde kapalı kalmak çok zor olmaktadır. İşte böyle zamanlarda içinize huzur dolduracak izledikçe hem eğleneceğiniz hem de doğa ihtiyacınızı giderebileceğiniz en güzel doğa temalı filmler…

Doğa Temalı Filmler

1- Into The Wild

into the wild 1 e1587742822779

Sanırım içeriğinde doğa teması bulunan filmler arasında ilk olarak herkesin aklına gelen isim Into The Wild olacaktır. 2007 yılı yapımı olan film, 1996 yılında Jon Krakauer’ın aynı isimle yayımlanan kitabından uyarlanmıştır. Filmde Christopher McCandless ismindeki gencin maceraları konu alınmıştır. Ailesiyle yaşadığı sorunlarından dolayı her şeyi arkasında bırakarak Alaska’da kendisini doğaya atarak bir maceraya başlar. Emile Hirsch’in başrolde yer aldığı filmin IMDB puanı 8.1′dir.

2- Free Solo

free solo 2 scaled e1587746038396

2018 yapımı belgesel türünde yapılan bu Oscar ödüllü filmin yönetmenliğini Elizabeth Chai Vasarhelyi ve Jimmy Chin yapmıştır. Dağcı Alex Honnold’un 2017 yılında yaptığı El Capitan’ın ücretsiz solo tırmanışını belgesel halinde konu almaktadır. En iyi belgesel Oscar ödülünü kazanan bu filmde gönlünüzü ferahlatacak muhteşem doğa manzaralarına şahit olabilirsiniz. Filmin IMDB puanı 8.2‘dir.

3- The Tree of Life

tree of life e1587746058488

2011 yapımı Türkçe ismi Hayat Ağacı olan filmin Terrence Malick tarafından yazılan ve yönetilen bir Amerikan yapımı dram filmidir. Altın Palmiye başta olmak üzere birçok ödülün sahibi olan filmin başrollerinde Brad Pitt ve Jessica Chastain yer almaktadır. Film, baba-oğul ilişkilerini merkeze almaktadır.

4- The Mirror

the mirror e1587746086346

Şiirsel sinemanın önde gelen yönetmenlerinden biri olan Andrei Tarkovsky’nin yönetmenliğini yaptığı Ayna filmi 1975, Rus yapımıdır. Dram ve sanat türünde olan bu film aslında bir otobiyografik filmdir. Tarkovsky’nin babası Arseny Tarkovsky’nin şiirlerini içeren, çocukluk anıların yer aldığı bir yapımdır. Eşsiz doğa güzellikleri bulunan bu filmin IMDB puanı 8.1‘dir.

5- Cast Away

cast away e1587746125314

2000 yılı yapımı Cast Away filminin yönetmenliğini Robert Zemeckis yapmaktadır. Chuck Noland isimli bir işçinin uçak yolculuğu yaparken uçağın Güney Pasifik’te bir adaya düşmesiyle hayatta kalma çabasını gösterilmektedir. Filmin başrolünde Tom Hanks yer alır. Filmin IMDB puanı ise 7.8‘dir.

6- Backcountry

doga temali filmler e1587746185722

2014 yapımı olan Backcountry filmi Türkçe ismiyle Ölüm Ormanı olarak bilinmektedir. Senaryosu ve yönetmenliği Adam MacDonald’a ait olan film gerilim, korku türündedir. Kamp yapmak için bir tatile çıkan çiftin yaşadıkları maceraları gerilim dolu anları anlatılmaktadır. Başarılı doğa manzaralarını izleyiciye kataran Backcountry filminin IMDB puanı 7.9‘dur. Doğa temalı filmleri arasında korku türünü temsilen en başarılı bulunan filmlerden birisidir.

Filmlerin Fragmanları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu