Film & Dizi ÖnerisiListeler

David Fincher’ın Akıllarda İz Bırakan 8 Unutulmaz Filmi

instagram takipçi hilesi

Film kültürünüz olsun veya olmasın, şimdiye kadar mutlaka bir David Fincher filmi izlemişsinizdir. Aşağıda yer vereceğim, David Fincher’ın unutulmaz filmlerine baktığınızda zaten ” aa ben bunu izlemiştim” diyeceksiniz.

David Fincher birçok kaliteli yapıma adını yazdıran bir yönetmen. Müzik kliplerinden , büyük bütçeli filmlere kadar, imzası bulunan her proje şimdiye kadar hep ilgi görmüş. Aşağıda önerdiğim filmleri izlemiş biri olarak, bir David Fincher filmi çıkarsa ilk gün gidecek olanlardanım.

Eğer aşağıdaki önereceğim filmleri izlemediyseniz, mutlaka bugünden başlayın. Sizler için bu içeriğimde, filmlerden küçük ipuçları , fragmanını ve IMDb puanlamalarını veriyor olacağım.

Karşınızda, Unutulmaz 8 David Fincher filmi

1 . Seven (1995) / IMDb: 8.6

seven

Hristiyanlığın “Yedi” büyük günahını konulan polisiye , suç türü bir film. Bu filmin baş rolünde  Brad Pitt ve Morgan Freeman oynamakta. Film tam anlamıyla , bir baş yapıt.

Se7en (1995) Official Trailer – Brad Pitt, Morgan Freeman Movie HD

2 . Fight Club (1999) /IMDb :8.8

fight club

Efsane bir film daha ! İzlemeyenlere artık diyecek bir şey yok! Chuck Palahniuk’un romanından uyarlanmış bir film. Baş rolünde,  Brad Pitt ve Edward Norton ikilisi oynuyor. Bu film hakkında yapılacak bir yorum yok. Çünkü şimdiye kadar izlemeliydin, diyeceğim bir film. Kült ve bir baş yapıt !

Fight Club Trailer – HD

3 . The Social Network (2010) / IMDb: 7.7

The Social Network

Filmden bir deyişe göre, yüzyılda bir gelen , böylesine büyük bir buluşun nasıl kurulduğunu anlatsa anlatsa, David Fincher anlatırdı. Öyle de yaptı! Facebook’un kuruluş öyküsünü, bizlere tam tadında anlattı. Baş rollerinde, Jesse Eisenberg,Justin Timberlake oynuyor.

The Social Network Official Trailer -In theatres Oct 1 2010

4. Zodiac (2007) / IMDb: 7.7

zodiac

Seven filmi de bir seri katil filmiydi ama bu film kesinlikle başka bir havada . 1960’lı yılların sonlarında geçen bu filmde,  San Francisco’lu bir karikatürist, Kuzey Kaliforniya’da ortaya çıkan seri katile kafayı takmıştır. Yanına da çömez bir dedektif alır ve takılır peşine.

Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo ve Demir Adam’ı Robert Downey Jr gibi isimler oynuyor. David Fincher’ın yine en kaliteli yapımlarından biri.

Zodiac – Trailer

5. Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (2008) / IMDb: 7.8

benjamin button kardesler

Doğuştan yaşlı, büyüdükçe gençleşen bir adamın hikayesi. Filmin adından anlaşıldığı gibi tuhaf bir hikaye. Bu filmde yaşamı farklı ele alan ve kurgusuna 10 üzerinden 10 vereceğiniz bir film.

Filmde  David Fincher’ın vazgeçemediği usta oyuncu Brad Pitt ve  Cate Blanchett oynuyor.

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

6. Gone Girl (2014) / IMDb: 8.1

gone girl

Amy adında bir kadın ortadan kayboluyor. Medyanın gözü ise , Nick’in üzerine çevriliyor. Bu filmde şaşırmaktan yorulacaksınız. Neler oluyor ya dedirten bir film.

Filmde, Amy rolünde Rosamund Pike,Nick rolünde Ben Affleck,Barney Stinson rolünde de Neil Patrick Harris’i göreceksiniz.

Gone Girl – Official Trailer (2014) HD

https://www.youtube.com/watch?v=esGn-xKFZdU

7. Ejderha Dövmeli Kız (2011) / IMDb : 7.8

Ejderha Dövmeli Kız

James Bond karakteriyle aklımıza gelen Daniel Craig, filmde İsveçli bir gazeteciyi canlandırıyor. 40 yıldır kayıp olan bir kadının gizemini çözmeye çalışan gazeteci rolünde. Bunu yaparken de ona yardım eden ve geçimini hacker’lık yaparak kazanan, ejderha dövmeli bir kızdan yani Lisbeth Salander’dan  yardım alıyor.

Filmde oynayanlar: Daniel Craig, Rooney Mara

Ejderha Dövmeli Kız 2011 HD Fragman

8. Alien 3 (1992) / IMDb: 6.4

alien3

Diğerlerine göre, IMDb puanında da gördüğünüz gibi David Fincher‘a yakışmayan bir yapım. Ama yapacak bir şey yok. Ridley Scott tarafından çekilmiş olan efsane Alien filminin devam filmi. Ama film tam anlamyla fiyasko. Neden bu listede diye soracak olursanız, cevabı listede yer alan diğer filmleri izledikten sonra , bu filmi izlediğinizde söyleyeceksiniz:

-olsun be adam yapmış daha ne olsun bu da yanında baharatı diyeceksiniz.

Şeklinde bir ifade kullanacağınızı düşünüyorum.

Alien 3 (1992) Trailer D

Kaynak
Listelist

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu