İstanbul’da Denize Girilecek En İyi Yerler

instagram takipçi hilesi

Dünyanın en güzel şehirlerinden birisi şüphesiz İstanbul’dur. İnsanın içerisinde kaybolduğu bu koca şehri sevenleri olduğu gibi bir o kadar da sevmeyeni bulunur tabii. Ancak bu durum içerisinde tarihinden doğasına, lükslüğünden mütevaziliğine her türlü yaşam alanının olduğu İstanbul gibi bir şehrin hakkını yemek doğru olmaz. Yazın gelişiyle tatile kaçmaya bir yer bulamayanlara veya günübirlik kaçamak yapmak isteyenlerde bu güzel şehirden yararlanabilir. İstanbul’da denize girilecek en iyi yerleri sizler için derledik.

ŞİLE PLAJLARI

Şile Uzunkum Plajı

uzunkum plaji 1 685x413

Şile’nin en çok ön plana çıkan yeri ince kumu ve temiz deniziyle Uzunkum Plajı olmaktadır. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundadır. Plajda halk için ücretsiz olarak girilebilen bir plajın yanı sıra giriş ücreti bulunan Aqua Beach Club yer almaktadır. 2020 itibarıyla bu Aqua Beach’e giriş hafta içi 35 TL, hafta sonu 50 TL’dir.

Ağlayankaya Plajı

aglayankaya plaji 2 685x459

Şile’nin en güzel koylarından birisi olan Ağlayankaya’da Şile Life Beach yer almaktadır. Locaları ile ön plana çıkan bu plajda hafta içi 25, hafta sonu 35 TL’lik bir giriş ücreti bulunmaktadır. Şile Life Beach’in yanı sıra Ağlayankaya Beach de bu plajda yer almaktadır. 2012 yılında İstanbul’da mavi bayrak alan iki plajdan birisidir. Buraya giriş ücreti de hafta içi 30 TL, hafta sonu 40 TL‘dir.

KİLYOS PLAJLARI

Milyon Beach Kilyos

milyon beach 4 685x428

İstanbul’da Sarıyer ilçesine bağlı olan Kilyos sahilleri denize girmek için en çok tercih edilen yerlerdendir. Burada uzun süredir faaliyette olan Milyon Beach ise en bilinenlerindendir. Birçok organizasyon, düğünlere de ev sahipliği yapan bu sahil kıyısında denize girmek için Beach’e giriş fiyatı hafta içi 50 TL, hafta sonu 80 TL‘dir.

Suma Beach x Kafes

suma beach

Kilyos plajları arasında bilinen, sevilen ve en popüler plajlarından birisi Suma Beach’tir. Eskiden Gümüşdere mahallesinde faaliyet yapan bu mekan 2018 yılında kapandıktan sonra 2020 sezonunda Kumköy mahallesinde bulunan eski sezonunda High Beach Club olarak bilinen Kafes İstanbul isimli mekanla birlikte kapılarını yeniden açmıştır. Tüm gün bitmeyen eğlence ve durmayan elektronik tarz müzikseverlerin memnun kalacağı gençlerin ilgi gösterdiği mekanlardandır.  Giriş ücretleri hafta içi 50 TL, hafta sonu 120 TL’dir. 

Solar Beach

solar beach 6 685x456

Kilyos’ta yine popüler olan beachlerden bir diğeri ise Suma Beach x Kafes’in hemen bitişiğinde yer alan Solar Beach’tir. Yeşillik alanları, temiz sahili ve özel localarıyla birçok İstanbullunu tercihi olmaktadır. Kaliteli yemekleri ve sahiliyle tüm gün eğlence arayışında olanlar için tercih edilebilir bir yerdir.

BÜYÜKADA PLAJLARI

buyukada plajlari 685x513

İstanbul ve denizi söz konusu olunca birbirinden değerli adaları unutmak olmaz. Büyükada sakinleri veya ziyaretçileri çoğunlukla adanın her yerinde deniz girebilmektedir. Ancak biz denize girebileceğiniz en çok tercih edilen plajları sizlere tavsiye edeceğiz. Ada da ailelerin tercihi olan ve iskeleden ulaşımla en hızlı gidilebilen plaj Yörük Ali Plajı’dır. Adanın en izole, en sakin ve sessiz koylarından biri olan Prenses Koyu’ndaki  Prenses Koyu Plajı ise huzur arayanların tercihi olmaktadır. Adanın en dalgasız ve sevilen plajlarından birisi Aya Nikola Halk Plajı’dır.

İstanbul’da Denize Girilecek Mavi Bayraklı Plajlar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu