İsmail Küçükkaya

instagram takipçi hilesi

ismail kucukkaya kimdir fotograflari 10

Tam adı: İsmail Küçükkaya
Doğum tarihi: 20 Ocak 1972
Doğum yeri: Simav, Kütahya / Türkiye
Boyu:
Ailesi:  Halise Küçükkaya, Yunus Küçükkaya
Eşi: : Eda Demirci (9 Temmuz 2016 ‘da evlendi)
Çocuk (ları):
Mesleği: Gazeteci, Yazar, Sunucu, Spiker, Moderatör
Aktif Yılları: 1991’den bu yana

Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

2019 Yerel seçimlerin tekrarından sonra ilk kez AKP ‘nin bir adayı ile CHP’nin bir adayının televizyon karşısında olmasını izleyeceğiz. Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın canlı yayında karşılaşacağı programın sunucusu ve moderatörü İsmail Küçükkaya Kimdir? Biyografisi ve hakkındaki en geniş ve en güncel bilgiler sadece burada!

İsmail Küçükkaya, 20 Ocak 1982 tarihinde Kütahya’nın Simav ilçesinde dünyaya geldi. Annesinin adı Halise Küçükkaya, babasının adı ise Yunus Küçükkaya‘dır . Bir de kız kardeşi vardır.

Eğitimini, ilk ve orta öğretimini memleketi olan Kütahya’da tamamladı. Üniversite eğitimini ise mesleğini icra ettiği bölüm olan Gazeteciliğe gitti. 1993 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun olarak eğitimini tamamladı.

Üniversite yıllarından beri mesleğinin içinde aslında . 1991 yılında daha üniversitedeyken, Hürriyet gazetesindeki muhabirlik mesleğini icra etmeye başladı. Daha sonra Sabah gazetesi ile Star gazetesinde çalıştı.

İsmail Küçükkaya, 2000 yılında Akşam gazetesinde köşe yazarlığına başladı. Daha sonra 2003 yılında SKYTürk kanalının Ankara temsilciliği görevini üstlendi.

2005 yılı ile 2008 yılları arasında da Akşam gazetesinin Ankara temsilciliğini yaptı. Daha sonrasında 2008 yılının son aylarında Akşam gazetesinin Genel yayın yönetmeni unvanına erişti. Gazetecilik kariyerinin en zirvesine bu adımla tamamlamış oldu. 2013 yılında yaşanan gezi parkı olaylarındaki duruşu nedeniyle bu görevine devam etti. Ama bu duruşu yüzünden işten çıkarıldı.

Eylül 2013 yılından beri akşam haberleri sunuculuğunda Fatih Portakal‘ın olduğu Fox TV’de Sabah haberlerini yayınladığı Çalar Saat isimli programın sunuculuğunu üstlendi.

Fatih Portakal ile birlikte gelişen dostluğu ve iyi haber sunuculuğu sayesinde biri sabah habercisi , diğeri de akşam habercisi şeklinde ülkenin gündemini izleyicilere en iyi şekilde aktarıyorlar (Bu benim kendi düşüncem olsa da bir çok izlenme platformlarında ve reytinglerde açıkça bellidir.)

Önceden gerçekleştirdiği evliliği, 2002 yılında boşanarak bitmiş. İsmail Küçükkaya , öğretmen olan Eda Demirci ile 9 Temmuz 2016 tarihinde dünya evine girdi.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinin sadece İstanbul’da ve sadece büyükşehir belediye başkanlığının seçimlerinin yenilenmesi kararından sonra, 23 Haziran 2019 tarihinde , Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım tartışmaları ortak canlı yayında İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğünde gerçekleşecek.  Bu ortak yayın Lütfü Kırdar Kongre Merkezinde olacak.

İsmail Küçükkaya ‘nın Kitapları :

  1. 2008 – Cumhuriyetimize Dair
  2. 2012 – Cumhuriyet’in İlk Yüzyılı (1923-2023) İlber Ortaylı ile birlikte.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografisiGoogle aramasıYoutube araması

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu