Kişisel Bakım

Islak Makyaj “Wet Look” Nedir? Nasıl Uygulanır?

instagram takipçi hilesi

ıslak makyaj nasil yapilir

Makyaj pek çok kadının vazgeçilmezidir. Gün geçtikçe hem makyaj teknikleri, hem kullanılan ürünler hem de makyaj çeşitleri değişmektedir. Gelişen dünyaya ayak uydurmak zor olsa da bir yerinden tutmak lazım. İşte size son moda makyaj trendlerinden olan ıslak makyaj! Bilinen adıyla “Wet Look”. Peki nedir bu wet look? Nasıl uygulanır? Eğer merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Wet look, birkaç sezondur hala trendler arasında yer almaktadır. Özellikle ünlü isimler, daha parlak ve genç görünüm için ıslak makyajı tercih ederler. Cildinizin belirli bölgelerine uygulayacağınız highlighter ile hem cildiniz daha sağlıklı görünür hem de fondöten kullanmaktan da kurtulmuş olursunuz.

islak makyaj icin ipuclari

Makyaj yapmak her ne kadar sizi mutlu eden ve cildinizi güzelleştiren bir uygulama olsa da sürekli ağır makyaj yapmak cildinizi yorabilir. Bu yüzden gündelik yaşantınızda ağır makyajın etkilerinden cildinizi korumak isterseniz ıslak makyajı tercih edebilirsiniz. Özellikle kendinizi yorgun ve buna bağlı olarak da cildinizi solgun hissettiğiniz anlarda ıslak makyaj yaparak daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Islak makyajın normal makyajdan farkına bakacak olursak ikisini birbirinden ayıran en temel makyaj ürünü aydınlatıcıdır. Bu yüzden size uygun bir aydınlatıcı seçmeniz önemlidir. Ayrıca seçtiğiniz ürün de ıslak makyaj yapmaya uygun olmalıdır.

Bir diğer konu da ıslak makyaj yaparken yoğun ürün kullanmamanız gerekir. Çünkü ıslak makyaj yapmaktaki asıl amaç doğal bir görüntü yakalamaktır. Bu yüzden yoğun ürünler kullanarak amacınızın dışına çıkmamalısınız.

Islak Makyaj Uygulaması

islak makyaj yapmadan once cildinizi serum ya da nemlendiriciyle nemlendirin

Islak makyaj yapmaya karar verdiyseniz ilk adım olarak cilt tipinize uygun bir nemlendirici ya da serum seçin ve cildinizi makyaja hazırlayın. Bu adım makyajınızın uzun ömürlü olması açısından önemlidir.

İkinci adım olarak ıslak makyaj yapmak için fondöten kullanmanıza gerek yok. Ama eğer cildinizin problemli olduğunu düşünüyorsanız ve içiniz fondötensiz rahat etmiyorsa nemlendiricinizin üzerine hafif olacak şekilde transparan pudra uygulayabilirsiniz.

nude tonlu goz makyaji yapin ve fazla maskara uygulamayin

Göz makyajınıza gelince göz kapaklarınıza nude tonlarda far uygulamalı ve göz pınarlarınızı likit ışıltılı far ile aydınlatabilirsiniz. Yoğun maskara uygulamaktan da kaçınmalısınız. Eğer hafif bir göz makyajı yaparsanız istediğiniz renkteki ruju da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

elmacik kemiklerinize ve sakaklarinize aydinlatici kontür uygulayin

Islak bir görüntü elde etmek için de elmacık kemiklerinize, burun ve dudaklarınızın üzerine, son olarak da şakaklarınıza cilt tipinize uygun olarak seçtiğiniz aydınlatıcı ile kontür yapın. Islak makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kullandığınız ürünlerin krem formda ürünler olmasıdır.

Islak makyaj yaparken size vereceğimiz son tavsiye ise highlighter kullanımını abartmamanız. Bütün bu taktiklerle muhteşem bir ıslak makyaja imza atabilirsiniz.

 

Kaynak
bayandio.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu