Kişisel Bakım

Işıltılı Bir Cilt İçin Yapılması Gereken 6 Şey

instagram takipçi hilesi

Işıltılı Bir Cilt İçin Yapılması Gereken 6 Şey.. Cildinizin canlı ve parlak görünmesi için yaş önemli değildir, çünkü her yaşta ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Unutmayın ki cansız ve mat cilt görünümü ancak sizin elinizde giderilebilir.

Bunu yapmak için bazı adımları uygulamanız gerekir. İyi beslenme, vitamin alımı ve doğru cilt bakım ürünlerini kullanma gibi birçok işlevi yerine getirdiğinde parlak bir cilt görünümüne ulaşamamanız için hiçbir neden yoktur. Sadece vücudun direncini artırmakla kalmayıp, cilt güzelliği üzerinde de büyük etkisi olan vitaminler, ışıl ışıl bir cilde sahip olmamız için olmazsa olmazlardan biridir.

Işıltılı Bir Cilt İçin Yapılması Gereken 6 Şey

Vitamin Takviyesi

isiltili bir cilt icin yapilmasi gereken alti sey1

  • A Vitamini: Bu değerli vitamin cilt dokusunun onarım sürecini geliştirir. A vitamini cildi beslemeye yardımcı olur ve ayrıca ciltte olası kuruluğu önler.
  • B Vitamini: Bu vitamin genellikle cilt lekelerini tedavi etmek için kullanılır ve cilde doğal ışıltısını verir. Sivilce ve sivilce oluşumunu engellerken aynı zamanda cildin nemlenme yeteneğini artırarak yaşlanma belirtilerini de engeller.
  • C Vitamini: Bu vitamin ayrıca B vitamini gibi cilt lekeleri üzerinde de etkilidir. Cilt tonunu eşitlemeye ve göz altındaki koyu halkaları gidermeye yardımcı olur. C vitamini ayrıca cilde elastikiyet kazandırarak kolajen üretimini artıran akne önleyici bir tedavi sağlar.
  • E Vitamini: Bu vitamin, kışın neden olduğu kuruluğa karşı cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. Bu sayede yaşlanma belirtileriyle de savaşan E vitamini vücutta serbest radikal oluşumunu engeller. Ayrıca C vitamini ile aktif olarak çalışarak cildi güneşin zararlı etkilerinden korur.

Su İçmek

isiltili bir cilt icin yapilmasi gereken alti sey2

Öte yandan bol su içmek de önemlidir. Günde 2-2,5 litre su içerek cildinizi nemli ve parlak tutabilirsiniz. Dengeli bir diyet anahtardır.

Düzenli Uyku

isiltili bir cilt icin yapilmasi gereken alti sey3

Araştırmalar düzenli uykunun sağlıklı bir cilt görünümünde önemli bir rol oynadığını gösteriyor. Cilt yenilenme sürecinin gece uykusu sırasında en aktif olduğunu belirleyen çalışma, gece uykusunu “güzellik uykusu” olarak tanımladı. Günde ortalama 7-8 saat enerjik görünmeniz için yeterlidir.

Egzersiz

isiltili bir cilt icin yapilmasi gereken alti sey4

Düzenli egzersiz cildinizi güzelleştirir! Egzersiz, vücuttaki toksinlerin atılmasında önemli bir rol oynar, gözeneklerin açılmasını ve nefes almasını sağlar. Açık gözenekler sayesinde nefes alan cilt daha parlak ve ışıltılı hale gelir. Egzersizden hemen sonra cilt bakımı yapmanızı öneririz. Böylece kısa sürede canlı ve pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.

Peeling ve Maske

isiltili bir cilt icin yapilmasi gereken alti sey5

Eksfoliasyon, cildi ölü hücrelerden arındırma, ciltte biriken yağ ve kiri derinlemesine temizlemeye yardımcı olma işlemidir. Düzenli pul pul dökülme, cilde mat bir görünüm veren ölü hücreleri mükemmel şekilde arındırır. Geriye sadece ışıltılı cildinizin keyfini çıkarmak kalıyor.

Nemlendirici

isiltili bir cilt icin yapilmasi gereken alti sey6

Nemlendirici kremin cilt bakımının en önemli adımlarından biri olduğunu hepimiz biliyoruz. Cildin nem dengesini koruyan nemlendirici ürünlerle sağlıklı ışıldayan bir cilt görünümüne ulaşmak çok kolay! Bu yüzden cildinizi nemlendirmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Işıltılı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=Ec9huC7AzQ0

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu