Yerli Kadın Ünlüler

Işıl Açıkkar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

isil acikkar kimdir 3 1
Tam adı: Işıl Açıkkar
Doğum tarihi: 8 Temmuz 1984
Doğum yeri: Karşıyaka, İzmir, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: Yengeç
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Spiker, Sunucu
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Işıl Açıkkar Kimdir? Işıl Açıkkar, spiker ve sunucudur.

Işıl Açıkkar, 8 Temmuz 1984 günü İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gözlerini açtı.

İlkokul ve ortaokul eğitimini bitirdikten sonra lise eğitimini Karşıyaka Anadolu İletişim Lisesi‘nde aldı. Üniversite eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi‘nde ilk olarak Radyo ve Televizyon, daha sonra da Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü‘nde tamamladı. Aynı zamanda sunuculuk ve diksiyon dersleri de aldı. Yüksek lisans eğitimi için Londra’ya gitti. Fakat 1 sene sonra geri geldi.

Lise döneminde iken İzmir’de yer alan EGE TV‘de yapım asistanı olarak görev yaptı. Daha sonra Yeni Asır Gazetesine ait olan Yeni TV’de muhabirlik, editörlük ve sunuculuk yaptı. Üniversite eğitimi sırasında Spot Dergisi’nde görev yaptı. Daha sonra Kanal Türk TV‘de çalıştı.

Kanaltürk’ten sonra Bugün TV‘ye geçti. Bir dönem TV 8 ekranlarında haber bülteni ve TV 8’de Bu sabah isimli programı sundu. Ardından Habertürk‘e geçti ve haberleri sunmaya başladı. 2014 senesinde “En İyi Hafta Sonu Haber Spikeri” ödülüne layık görüldü.

Açıkkar, Habertürk’ten TRT 1’e geçti. Burada ilk olarak hafta sonu haberlerini sundu. Başarılı performansından sonra ana haber bültenlerini sunmaya başladı. Hala daha TRT kanalında haberleri sunmaya devam ediyor.

Sın günlerde adı attığı bir tweet ile gündeme geldi. İstanbul’a yağan kar sonrası TEM otoyolu trafiğe kapandı. Açıkkar’da Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait olan bu yolun kapanması sonrasında bir tweet attı ve İBB‘yi etiketledi. Tweet sonrasında Karayolları Genel Müdürlüğü hesabından yolun açık olduğuna dair bir resim paylaşıldı. Açıkkar’da paylaşımını kaldırdı.

Işıl Açıkkar Çalıştığı Kanallar

  • TRT
  • Habertürk
  • TV 8
  • Bugün TV
  • Kanaltürk
  • Spot Dergisi
  • Yeni TV
  • Yeni Asır Gazetesi
  • Ege TV

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu