Ceren Cennet

ceren cennet 8

Tam adı: Ceren Cennet Nur Tokbaş
Doğum tarihi: 1996
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu: – 
Ailesi: Emrah Nur
Eşi: Tolga Tokbaş
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2019 yılından bu yana

youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

İçindekiler:

Hakkında

Ceren Cennet kimdir? Ceren Cennet, 1996 yılında İzmir’de dünyaya gelmiş, sosyal medya fenomeni ve şarkıcıdır. TikTok isimli platformda söylediği şarkının kısa sürede milyonlara ulaşarak rekor kırmasıyla tanınmıştır. Asıl adı Cennet Nur olan şarkıcısın göbek adı Ceren’dir. İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğrencidir.

Eskiden sahne alan şimdi hemşirelik yapan annesinden dolayı çocukluğu müzikle dolu geçmiştir. Özellikle Türk Sanat Müziği şarkılarıyla büyümüştür. İlkokul ve ortaokul eğitimi boyunca hep müzikle ilgilenen ve okul gösterilerine çıkan Ceren Cennet, liseden sonra manevi sorunlardan ötürü müziğe ara vermiştir. Üniversiteye başladıktan sonra kendisini yeniden müziğe veren Cennet, bir yıl içinde yaklaşık 300 şarkı bestelemiştir.

Daha sonra Youtube platformuna giriş yapan şarkıcının yolu bir yandan da Beyond Recording’den yapımcı Erkan Şen ile kesişmiştir. Sonrasında müzik kariyeri ivme kazanarak profesyonel adımlar atmaya başlamıştır. TikTok isimli sosyal medya platformuna girmesinin ardında şarkı söyleyerek paylaştığı video 2 hafta içinde 2 milyon izlenerek Türkiye rekoru kırmıştır.

18 yaşında tanıştığı Tolga Tokbaş’la evlenmiştir. Aynı zamanda bir oğlu vardır. Eşinin desteği sayesinde müzik kariyerinde ilerleme kaydederken motivasyonunun yükseldiğini söylemektedir. Bu güne kadar 700’ü aşkın beste yaptığını söyleyen Ceren Cennet’in Youtube kanalında paylaştığı şarkıları milyonlarca kez izlenmiş ve dinlenmiştir.

Ceren Cennet, son olarak 2020 yılında Sevda Kadehi isimli single çalışmasını paylaşmıştır.

Albümleri

  1. Kördüğüm – 2019
  2. Dur – 2020
  3. Nefes – 2020
  4. Sevda Kadehi – 2020

Videoları

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir