Kişisel Bakım

İple Yüz Germe Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

instagram takipçi hilesi

Kaç yaşında olursak olalım, en önem verdiğimiz şeylerin başında yüzümüz gelir. Kimliğimizi oluşturan yüzümüzü her daim güzel ve bakımlı tutmak en büyük görevlerimizden bir tanesidir. Fakat biyolojik zaman gelince yüzümüzde oluşan kırışıklara bir türlü engel olamıyoruz. Hele ki yaşlanma belirtileri ilk önce yüzümüzde ve boyun kısımlarında belirmeye başlayınca…

iple yuz germe

Sonsuza kadar genç görünmek, cildimizin ilk günkü gibi parlaması herkesin hayalidir. İşte bizim için bu denli önemli bir nitelik taşıyan yüzümüzü, zamanın yarattığı kırışıklık ve yıpranmalara karşı koruyabileceğimiz ve onları yok etmeye yarayacak ameliyatsız bazı yöntemler söz konusu. Özellikle son zamanlarda birçok kadının tercih ettiği iple yüz germe tedavisi, harika bir cilde kavuşturuyor.

ameliyatsiz yuz germe 6218642

İple Yüz Germe Tedavisi Nedir?

İple Yüz Germe Tedavisi, estetik ameliyata alternatif olarak tercih edilebilecek bir yöntemdir. Bu yöntemde kılcal iğneler ve özel bir iplik kullanılır. Yüz ve boyun kısmına uygulanan bu tedavi sırasında, iğne ve ip yardımıyla cildin altındaki yapıda uyarılarak kallojen, fibroplast ve elastin adı verilen maddeleri üretmesi sağlanır. Cildin gerilmesini sağlayan bu maddeler sayesinde yüz onarılmaya çalışılır.

volumetrik yuz germe 7513028

Kimler Tercih Etmeli?

  • Yüz ve boyun bölgelerinde sarkma ve kırışıklık meydana gelenler
  • Gözünün altında morarma ve sarkma oluşanlar
  • Çene altında sarkma ve kırışıklık sorunu olanlar
  • Ağız ve dudak çevresinde kırışıklıkları olanlar
  • Alın kısmında kırışıklık olanlar

Organik iplerle kırışıklık tedavisi yüz germe yüz germe tedavisi cilt bakım1

İple Yüz Germe Tedavisi Öncesinde Neler Yapılır?

Lifting diye de bilinen ve son zamanlarda birçok kadın ve erkek tarafından tercih edilen bu yöntemde, öncelikle bu işlemi yapacak iyi ve alanında uzman bir doktora başvurulur. Doktorunuz öncelikle cildinizi inceleyerek yüzünüzün ve boynunuzun en çok hangi kısımlarında kırışıklık ve sarkmalar olduğunu saptar. Daha sonra yüz ve boyun kısmınızın fotoğrafını çekerek işleme devam eder.

Tedavi esnasında doktorunuza devamlı olarak kullanmakta olduğunuz ilaçları ve geçirdiğiniz hastalıkları mutlaka söylemelisiniz. Daha sonra doktorunuz gerekli değerlendirmelerde bulunarak tedavi sürecini başlatacaktır.

Tedavi Süreci Nasıldır?

Tedaviye makyajsız ve yüzünüzü temizleyerek girmelisiniz. Doktor tarafından tedaviye başlarken anestezik bir özelliği olan krem sürülür. Doktorunuz yüzünüzde veya boynunuzda nerelere işlem uygulanacaksa o bölgeleri kalem yardımı ile işaretler. Belirlenen bölgelere kılcal iğneler yerleştirilir. Daha sonra polidioksanon içeren özel iplikler iğneler yardımıyla cildinize nüfus ettirilir.

ameliyatsiz yuz germe

Böylece yüz ve boyun bölgenizdeki yapılar uyandırılarak gençleştirici maddeler üretmesi sağlanır. Yaklaşık 30 dakikalık bir işlem olan bu tedavi, seans şeklinde yapılmaktadır. Genellikle 3 seans süren uygulama kısa sürede etkilerini göstererek ameliyatsız ve acısız bir şekilde kırışıklar ve sarkmalarla baş etmenizi sağlayacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=4s1DGyP5ohg

Kaynak
pudra

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu