Alışveriş Rehberi

iPhone Kullanmanız İçin 3 Neden

instagram takipçi hilesi

ipn

Apple isimli firma tarafından geliştirilen iPhone markalı cep telefonları, nereden bakılsa ortalama 4-5 yıldır en popüler cep telefonları modellerini üretmeye devam ediyor. Genel olarak iş adamlarının yıllar önce tercih ettiği, günümüzde ise pek çok normal düzeydeki kişi tarafından da tercih edilen iPhone cihazları kimilerine göre oldukça başarılı cihazlar olsa da kimi android sevdalıları, iOS‘un mahkumiyet olduğunu sürekli olarak dile getiriyor.

Başlıca müzik ve video indirme gibi fonksiyonları kullanıcılarına sunmayan iPhone, ayrıca hücresel veri kontrolünü pratik denetim paneline yerleştirmeyerek de android kullanıcılarının gözünden düşmüş gibi görünüyor. Ancak iPhone tarafından yapılan her türlü ayarlamanın, sizin yararınız adına yapıldığını söylersek belki de iPhone ile ilgili görüşleriniz bir nebze de olsa değişir…

 

isr

iPhone ile Güvendesiniz!

Hiçbir android cihaz geliştiricisi, telefonunuzu kullanırken %100 güvende olduğunuzun garantisini veremiyorken iPhone cihazlarında kullanılan işletim sistemi iOS ise %100 güvende olduğunuzu garanti edebiliyor. Zaten bu cihazlara müzik, resim ve benzeri diğer dosyaların indirilememesinin en büyük nedeni de virüs gibi bir sorunun yaşanmaması.

Baktığımız zaman bugüne kadar hiçbir forumda veya platformda iOS’un virüs mağduru olduğu ile ilgili paylaşılan bir bilgi yok. Dolayısıyla telefonunuzu kullanırken güvenliğe ve gizliliğe önem veren birisiyseniz, mutlaka iPhone kullanmanızı öneririz.

 

ipbul

iPhone Sadece Sizin Telefonunuz…

Telefonların değerlerinin artması ile birlikte telefon hırsızlarının sayısı da hızla artmaya başladı. Dolayısıyla telefonunuzu hırsızlara karşı korumanız gerekiyor. Telefonunuzu hırsızlara karşı korumak için cebinize kilit bağlamak zorunda  değilsiniz. Eğer iPhone kullanıyorsanız ve “iPhone’umu Bul” isimli servisten ücretsiz yararlanıyorsanız telefonunuzu çalan kişiyi ve telefonunuzun konumunu saniyeler içerisinde tespit edebiliyorsunuz. Ayrıca telefonunuza koyduğunuz şifreler de kesinlikle hiçbir yöntem ile ele geçirilemiyor.

Bildiğiniz gibi android işletim sisteminde recovery bölümünden telefon şifresi bilinmese bile cihaz sıfırlanarak kullanılabiliyordu. Ancak Apple, bu tür bir güvenlik zaafiyetinin oluşmaması adına recovery işlemlerinin güvenle gerçekleşebilmesi için recovery işlemlerinde de varsa telefon şifresinin girilmesini zorunlu tutuyor.

 

ipsarj

“iPhone Şarj Aleti Olan Var Mı?”

Eğer bir toplulukta çalışıyorsanız bu soruyu gün içerisinde mutlaka 1-2 kere duyuyorsunuzdur. İnsanız tabi her zaman şarj aletimizi yanımıza almayı alışkanlık haline getirsek de zaman zaman dalgınlıklardan dolayı şarj aletlerimizi yanımıza almayı unutabiliyoruz. Bu tür durumlarda en iyi çözüm ise arkadaş çevresinden şarj aleti almak. Yıllar önce ince uçlu-kalın uçlu şarj aleti kavgası yapılıyorken şimdi iPhone şarj aleti ile android şarj aleti kavgası yapılıyor.

Ancak genel anlamda iPhone kullananların sayısı oldukça ciddi seviyelere ulaştığı için telefonunuzun şarj aletini yanınıza almayı unutsanız bile arkadaş çevreniz bu konuda kesinlikle size yardımcı olacaktır.

Niçin iPhone Almamız Gerektiğini Anlatan Video:

KAYNAK: TAMİNDİR

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu