Yerli Kadın Ünlüler

İpek Soylu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ipek-soylu-14
Doğum tarihi: 15 Nisan 1996
Doğum yeri: Adana-Türkiye
Boyu: 1,73 m
Mesleği: Tenisçi
Profesyonel olduğu yıl: 2012
Kullandığı el: Sağ
Adaylıkları: Yılın Sporcusu Dalında Milliyet Spor Ödülü
Resmi Web Sitesi: ipeksoylu.com
Sosyal Medyada
facebook   twitter   google_plus   instagram

Hakkında

İpek Soylu kimdir? 15 Nisan 1996’da Adana’da doğan İpek Soylu, tenis oynamaya 6 yaşında Adana Tenis Dağcılık Kulübü’nde başlamıştır. Sporcu bir aileden gelen Soylu’nun 10 yaşında katıldığı Romanya turnuvası, geleceğinin şekillenmesinde ve Türk tenisinin yeni markası olması yolunda attığı ilk adımlardan birisidir.

WTA’nın parlayan genç yıldızlarından biri olan İpek Soylu, Junior Grand Slams 2012’de 4 turnuvadan 3’üne katılma başarısını yakalamış ilk Türk tenisçidir.Aynı zamanda tenisin en prestijli turnuvalarından biri sayılan Wimbledon’da, gençler kategorisinde verdiği büyük mücadele ile Grand Slam’de ana tabloda oynayan ilk Türk bayan tenisçi olduğu gibi, ITF Junior klasmanında 13. sıraya yükselerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir.

İstanbul’da spor hayatını sürdüren İpek, son zamanların umut vadeden genç yeteneklerindendir. 18 yaşında olan genç yıldız, doğal yeteneğini büyük kararlılığı ve konsantrasyonuyla birleştirerek, bu yaşında büyük başarılara imza atmıştır. Fed Cup gibi profesyonel seviye turnuvalarda Türkiye’yi temsil etmeye devam etmektedir.

Genç yaşına rağmen, Hırvatistan ve Portekiz’e karşı iki Fed Cup Tekler turnuvası ve 5 adet $10K ITF Bayanlar serisi kazanmıştır. Türk tenisinin parlayan yıldızı şuanda Türkiye’de 4. Sırada yer almaktadır. 2013 Yılının Bayan Sporcusu seçilen İpek, Türkiye’yi Fed Cup’ta temsil ederek WTA sıralamasında dünyada 303. Sıradadır.

Soylu, Eylül 2014’de ABD’de oynanan Amerika Açık Tenis Turnuvası‘nda genç çift bayanlarda partneri ile sergilediği mücadele ile şampiyon olarak,Türkiye’nin ilk Grand Slam kupasını kazanmış ve Türk spor tarihine adını yazdırmıştır. İpek Soylu şu anda ENKA Spor Kulübü oyuncusu olarak mücadelelerine devam etmektedir. Destekçileri arasında ENKA, SİSEV, Nike, Babolat gibi marka ve kurumlar bulunmaktadır.

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
GooglePinterestYoutube

Hüseyin Kara

MaksatBilgi'de Genel Yayın Koordinatörüyüm . Aynı zamanda da MaksatBilgi'nin gelişimi adına, yazılarımla destek veriyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu