Alışveriş Rehberi

İnternetten Ayakkabı Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler Neler?

instagram takipçi hilesi

Internetten alışveriş yapmak artık tamamen hayatımızın vazgeçilmez bir alışkanlığı haline geldi. Kıyafetten temizlik ürünlerine kadar her şeyin, çoğu zaman daha uygun fiyatlara yapılabileceği birçok internet sitesi vardır. Ancak internetten alışveriş yaparken özellikle kıyafet ve ayakkabılarda beden sıkıntısı yaşanabilir. Peki internetten ayakkabı almak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler neler?

İnternetten Ayakkabı Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler Neler?

1.Ayak Numaranızı Tam Olarak Bilin

internetten ayakkabı almak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler neler?

Ayak numaraları 36 – 37 -38 şeklinde tam sayılarla gidenler oldukça şanslıdır. Genel olarak rahatlıkla ayağına ayakkabı bulabilir. Ancak, eğer ayak numaranız buçukluysa birçok modelin uygun bedenini bulmakta sorun yaşabilirsiniz. Çünkü, çeşitli ayakkabı markaları buçuklu numara üretmekten kaçınırlar. Bu nedenle ya bedeninizden büyük ya da küçük almanız gerekir.

2.İnternetten Ayakkabı Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler Neler? Ayakkabının Kalıbına Dikkat Edin

internet alışverişi

İnternetten ayakkabı satın alanların dikkat etmesi gerekenler neler sorusunun bir cevabı da kalıptır. Ayakkabı kalıpları değişiklik gösterebilir. Aynı markanın farklı modelleri bile ayağınıza uyum sağlayamayabilir. Bu nedenle ayakkabının kalıbına ve ölçülerine dikkat ederek alışverişinizi yapmanız oldukça önemlidir.

3. Beden Tablosunu Dikkate Alın

internetten ayakkabı almak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler neler?

İnternet alışverişlerinde beden tablosunu inceleyerek doğru bir seçim yapabilirsiniz. Genellikle beğendiğiniz ürünün aşağısında bir beden tablosu yer alır. Buradan ölçülerinize uygun olan ayakkabıyı araştırabilirsiniz.

4. Yorumları Okuyun

online alışveriş

Ayakkabı satın alırken diğer kullanıcıların yaşadığı deneyimler aşağı yukarı sizin de başınıza geleceklerin habercisidir. Bu nedenle eğer satın aldığınız alışveriş sitesinde yorum yapma özelliği varsa okuyun. Eğer yorum yazmıyorsa forumlar üzerinden de okuyabilirsiniz. Özellikle belli başlı dünya markaları hakkında hem yorum hem de video tanıtımlarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

5. Başka Sitelerle Karşılaştırma Yapın

internetten ayakkabı almak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler neler?

Alışverişiniz esnasında tek bir siteden bakmakla kalmayın. Farklı sitelerdeki fiyatlara da bakın. En az 3 farklı siteden ayakkabının fiyatını araştırdıktan sonra alışverişinizi yapın. Birçok firma, kendi web sitesinden ürünlerini daha uyguna satabilir. Bu nedenle alacağınız ayakkabı markasının kendi web sitesine de bakmayı ihmal etmeyin.

6. Satın Alacağınız Sitenin Güvenilirliğini Kontrol Edin

internetten ayakkabı almak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler neler?

İnternet üzerinden satış yapan birçok firma vardır. Bazı firmalar bilindik olmasının yanı sıra oldukça güvenilirdir. Ancak, her zaman iyi niyetli insanlara denk gelmeyebilirsiniz. Bu nedenle mutlaka sitenin güvenilirlik sertifikasına sahip olmasına dikkat edin. Bunun yanı sıra, alacağınız firmadan emin değilseniz internet üzerinden yapılan şikayetleri de kontrol edebilirsiniz. Eğer bir web sitesi güvenilir değilse mutlaka hakkında bir şikayet vardır.

7.İnternetten Ayakkabı Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler Neler? Kargo Süresini Öğrenin

ayakkabı alışverişi

Mutlaka ürünün kargo süresini öğrenin. Eğer kargo süresi çok geçse ve önemli bi yere katılmak için ayakkabıya ihtiyacınız varsa mutlaka alışverişinizden beklenen memnuniyeti yaşamayabilirsiniz.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu