Alışveriş Rehberi

Boxing Day Nedir? Ne Zaman Kutlanılır?

instagram takipçi hilesi

Boxing Day Nedir? Ne Zamandır?

boxing 3

Boxing Day, Christmas’tan bir sonraki gün olan asıl amacından ziyade tam anlamı ile bir alışveriş bayramı olarak kutlanan ve bu güne verilmiş olan addır.

Her yıl 26 Aralık günü kutlanmakta olan Boxing Day aslına bakılırsa Christmas günü çalımakta olan halka hizmet vermekte olan kişilere hazırlanmış armağanların kutularını açabilmeleri için tatil olarak geçirilen günün adıdır.

boxing 5

Christmasla beraber hemen hemen her yere sinen sakinlik ve sessizlik bugün de birçok sokakta hissedilmektedir. Birçok diyoruz çünkü bugün son yıllarda Black Friday ile beraber alışveriş çılgınlığının en üst seviyede yaşandığı günlerden biri halinde.

Boxing Day günü (26 Aralık) büyük alışveriş caddeleri ve merkezlerinde yer alan mağazalardaki dev indirimler ile müşterilerini memnun etmenin peşinde olurlar. Öyle ki özel olarak hazırlanmış vitrinlerde yer almakta olan indirim markaları genel itibari ile müşterileri kendilerine çekmenin en önemli yolu olmakta.

boxing 7

Oxford Street’in Özelliği

boxing 6

Londra’da bulunan Oxford Street özellikle bu özel günde yüz binlerce kişinin tercih ettiği bir adrestir. Bu özel günde iğne atılsa yere düşmeyecek derecedeki yoğunluğun oluşacağı bu caddede yürümek oldukça güç halde olabiliyor.

Firmalar bu özel gün için internet ve sosyal medya aracılığı ile kampanyalar oluşturmaktadır. Bir çok internet sitesinde Boxing Day için özel olarak hazırlanmış sayfalar üzerinden oldukça büyük satış rakamlarına ulaşma hedefindedir. Öyle ki kimi internet sitelerine girmek için sıra beklemeniz dahi öngörülebiliyor.

boxing 2

Günümüz dünyasında alışveriş çılgınlığı öyle bir hal almış durumda ki bazı mağazalar normal saatinden çok daha önce kapılarını müşterilerine açarken kimi insanlar da geceden itibaren mağazanın önünde sıra beklemeye başlayabiliyor.

boxing 9

Teknolojinin son yıllarda yaşamımızda birçok anlamda vazgeçilmez olmasından ötürü büyük indirimler ilk önce elektronik eşyalara uygulansa da giysi ve diğer kişisel ihtiyaçlar da bu özel günde oldukça revaçta olur. Kimileri ise bugüne özel olarak yapılan indirimleri suni olarak görürler ve alışveriş için yılbaşından sonraki haftayı beklemeye başlarlar. Çünkü yılbaşı haftası ve Boxing Day’da satılamayan ürünler daha da indirimli şekilde satışa sunulmaktadır.

Premier League’de Boxing Day

boxing 4

Çeşitli ihtiyaçları olan kimselerden Boxing Day gelmeden hemen önce “Birazcık daha bekleyelim de Boxing Day’de indirime girdiği zaman alırım” minvalinde cümleler duymanız oldukça olasıdır. Umarız ki bu kimseler hiçbir zaman düş kırıklığı yaşamazlar.

İngiltere’nin meşhur futbol ligi Premier League’nin de sezon başı fikstürü çekilirken Boxing Day’e özel olarak dikkat edildiği ve o güne herhangi şekilde maç ya da farklı bir etkinliğin denk gelmemesine özen gösterildiği bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu