İnstagram Shadowban Nedir?

instagram takipçi hilesi

İnstagram Shadowban, hashtag etiketlerinizin görünmez ve profilinizin kısıtlı olduğu zamandır. Hashtag’lerinizi kullanabilirsiniz, ancak bunlar yalnızca geçerli takipçilerinizin hashtag özet akışlarında görünecektir.

Bu durum, resimlerinizin veya videolarınızın, sizi takip etmeyen bireylerin ya da sayfaların akışlarında ve karma etiketinde görünmeyeceği anlamına gelmektedir. Net bir ifadeyle, bu durum hesabınızın erişimini kısıtlayacak ve yeni bir hedef kitleye ulaşmayı zora sokacaktır.

shadowban 1

İnstagram Shadowban Yediğinizi Nasıl Anlarsınız?

Çoğu insan, resimlerinde ve videolarında, beğeni ve yorumlarda çarpıcı bir azalma olduğunu bildirir. Hesabınızla etkileşime giren kişilerin hızlıca gözden geçirilmesi bu durumu gözler önüne serebilir.

Ban yediğinizi öğrenmenin en kolay yolu, bir resim ya da video yayınlamak ve ardından bir arkadaşınızın sizi (ya da sizi zaten takip etmeyen birini) izlemesini istemek ve resminizin görünüp görünmediğinizi anlamak için hashtag özetini kontrol etmektir. .

Eğer resim galerisinde görünmüyorsa, o zaman gölge yasaklama aldığınız ihtimaliniz olabilir.

İnstagram Shadowban’a Ne Sebep Olur?

Bir araştırma şirketinin araştırmasından sonra, potansiyel olarak soruna neden olduğu bilinen tüm nedenler şunlardır;

1. Botları, Otomatik servisleri ve Satın Alma Takipçilerini Kullanma.

Instagram’ın hizmet şartları inanılmaz derecede açık, bazı insanlar gibi yorum yaptırmak için bot programları kullanmak veya otomatik kayıt hizmetleri dönemi de dahil olmak üzere, otomatikleştiren hiçbir şey kullanmayın.

Nasıl Bilebilirler?

Fotoğraf paylaşımı yaptıktan bir dakika sonra cihazınızın verileri  Los Angeles’ta toplanıyor (IP adresinin kullandığınız otomasyon servisinin olduğu yer). Ardından bir dakika sonra telefonunuzu başka bir yerde veya ülkede başka bir IP adresiyle kullanıyorsunuz. Bu hemen kırmızı bayrakları yükseltir ve şüpheli görünürsünüz.

shadowban 2

2. Aynı hashtagleri aylarca kullanmak.

Shadowban verilen bazı kullanıcılar için, aynı hastagi uzun süre sürekli kullanıyorsanız, Instagram’ın küçük bir spam olabileceğini düşünebileceğini keşfedildi.

Her zaman hashtag’lerinizi taze tutmanızı ve etiketlerinizi değiştirmenizi tavsiye edilir. Plan içinde kaydedebileceğiniz hashtag kümelerinin sayısında bir sınır yoktur.

3. Kırık Hashtag’ler

Bazen Instagram, bir karma etiket içinde paylaşılan içeriğin bir kısmını çökertir. Örneğin, #petite kadar masum bir şey çok NSFW (Not Safe For Work) olan yayınlarla istila edilebilir!

Instagram R18 malzemesinden daha fazla haberdar olmaya başladı. Bu nedenle, bu tür gönderilerle aşılmış bir karma etiketi kullanıyorsanız, gönderinizin tamamı etkilenebilir.

Instagram Shadowban’ı Nasıl Düzeltirim?

Instagram’ın müşteri desteği şaşırtıcı bir şekilde yok, bu yüzden işte diğer kullanıcılar için çalıştığını keşfettiklerimizden oluşan bir topluluktur. Shadowban’ı düzeltmek için bazı yapabilecekleriniz şunlardır;

  • Kısa bir süre Instagram aktivitesinde bulunun. 24-48 saat içinde “normal bir etkinlik düzeyine” geri döndüğümüzde her şeyin normale dönebilir.
  • Hashtag’lerinizi kontrol edin. Düzenli aralıklarla kontrol ediyor musunuz veya kırık / engellenmiş bir hashtag kullandığınızı biliyor musunuz? Etiket kullanımınızı sınırlandırın.
  • Otomasyon / bot kullanıyor musunuz? Açıkçası, yapılması gereken ilk şey, bazı kullanıcıların Instagram Shadowban’larının oldukça hızlı bir şekilde kaldırıldığını duyduğumuzdan dolayı otomatik servisleri kullanmayı bırakmaktır.

Bununla birlikte, hiçbir şekilde düzelmiyorsa, sorunun IP adresiniz olduğunu anlayabilirsiniz. İnstagram resmi olarak Shadowban’ı açıklamamaktadır.

shadowban 3

Shadowban ile ilgili videolar

 

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu