İnsanların Zengin Olmaktan Korkmasının 8 Nedeni

instagram takipçi hilesi

zengin 8

Hemen hemen herkesin düşlerinde zengin olabilmek, pahalı arabalara binip lüks evlerde oturabilmek,, her gün farklı bir restoranda yemek yemek vardır fakat hiç zengin olmanın korku yaratabilecek nedenleri olabileceğini düşünmüş müydünüz? Bu yazımızdan sonra sizlerde zenginliğin düşünden korkacaksınız. Zenginlikten korkma nedenlerine birlikte göz atalım.

1-) Güvenlik

zengin 6

Varsıl insanların çok parasının olması bu paraların çalınabileceği korkusunu da beraberinde getirmektedir. Eski insanlar çok paranın bir şekilde çok sorun yaratabileceğini dile getirmişlerdir. Zengin olduğunuzu ne kadar çok kişi bilirse paralarınızın çalınma olasılığı da o kadar artar.

2-) Yüksek Vergiler

zengin 9

Vergi her işçisinden memuruna herkesin belini büken bir sistemdir. Fakat zengin olduğunuz taktirde ödeyeceğiniz vergi miktarı da ciddi oranda artacaktır. Yüksek vergi ödemelerinin tarihlerini karıştırdığınız taktirde ceza ödemeleri ile de karşılaşabilirsiniz.

3-) Sahte Akrabalarınızın Para İsteme Sorunu

zengin 4

Zenginlerin zengin olduklarının bilinmemesini istedikleri en önemli nedenlerin başında bu madde gelmektedir. Çok paranız olduğu taktirde farklı şehirlerden daha önce hiç görmediğiniz akrabalarınız kapınızı çalabilir. Eski arkadaşlarınızı ayrı tutarsak yeni tanıştığınız kişiler sizinle paranız için arkadaşlık ettiğini düşünebilirsiniz.

4-) Diğer Zenginlere Ayak Uydurma

zengin 2

Zengin olmak güzel ve hayali olduğu kadar masraflıdır da.Etrafınızda sizin gibi varsıl insanların olması sizin de harcama noktasında onlara ayak uydurmanıza neden olabilir. Herkese uyum sağlamaya çalışmak ve kendinizi eksik göstermemek adına mücadele vermek sizi finansal açıdan zayıflatabilir.

5-) Pahalı Giysiler

zengin 1

Varsıl yaşamak güzel ve hayali gelebilir ancak sonrasında getirmiş olduğu birçok ekstra masraf vardır. Dünya genelinde zengin insanların tamamı marka giyindiklerinden ötürü giyim tercihleriniz özel tasarım ürünlerden oluşabilmektedir.

6-) Paranızın Yanlış Yönetimi

zengin 7

Olası para kayıplarının önüne geçebilmek için profesyonel olarak hizmet veren finansal yöneticiler ilk akla gelenler olabilir. Paranızın iyi bir şekilde yönetilebilmesi tecrübeli bir yönetici sayesinde olacaktır. Bu finansal yöneticiye ödeyeceğiniz meblağ yüksek olsa da servetinizi koruyacağı ve geliştireceği için çok fazla dert etmemelisiniz.

7-) Depresyon Ve Anksiyete

zengin 3

Sürekli olarak duyduğumuz ya da söylediğimiz “ne mal ne mülk varsa yoksa sağlık” sözü oldukça önemlidir. Çok paranız olabilir fakat çok para her süre zarfında huzur ya da sağlılık getirmeyebilir. Tüm servetinizi kaybetme korkusu ile girmiş olduğunuz stres sizi depresyon ve anksiyete eğilimli biri haline getirerek sağlığınızı bozacaktır.

😎  Kişilik Değişimi

zengin 5

Zengin olduğunuz zaman birtakım yaşam standardınız değişeceği ve alt üst olacağı için kişiliğinizin de değişerek normalinden daha tahammülsüz bir kişilik halini alabilirsiniz. Önceden değer verdiğiniz yargıları artık reddedebilirsiniz. Birçok insan varsıl olduktan sonra kişilik bozukluğu durumunu yaşamaktadır.

Kaynak
listelist.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu