Yaşam

İnsanların Asla Yapamadığı 2 Hareket

instagram takipçi hilesi

insanphy

İnsanlar o kadar gelişmiş canlılardır ki tüm canlılar arasında gelişmişlik açısından bir kıyaslama yapacak olursak kesinlikle en gelişmiş canlı türü insanlar olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla hareket ve düşünme gibi fonksiyonlar başta olmak üzere pek çok fonksiyonu, insanlar diğer canlılara göre daha profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyor. Ancak insanın da yapabileceği hareketlerin belirli bir sınırı var.

Aslına bakılacak olursa insan vücudundaki organların dizilişi mükemmele en yakındır. Dolayısıyla da insan bu organlar sayesinde yapılabilecek hareketlerin büyük bir kısmını zaten rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Ancak insanın sağlığının korunması adına bazı organlar tam oynar eklemlere sahip değil. Bu tür durumlar nadir görülür ve ben de nadir görülen 2 durumu ele aldım.

ps2

İnsanların Asla Yapamadığı 2 Hareket

1-) Duvara yaslanık bir şekilde paralel durmak

duvaradayaliinsan

İşte insanların yapamayacağı 2 hareketten en çok itiraz alanı. Başlığı okuduğunuz zaman eminim ki pek çok okurun içerisinde “Yaparım galiba ben” hissiyatı canlanmıştır. Denemek tabi ki de size kalmış ama sizi yormadan önce bu hareketin gerçekleştirilmesinin kesinlikle imkansız olduğunu hatırlatayım.

Duvara bir omzunuzu dayayacak şekilde paralel bir konuma gelin. Daha sonra duvara yakın olan ayağınızı duvar ile birleştirin. Bu esnada ayağınız da duvara paralel olmalıdır. Hemen sonrasında da duvara değmeyen diğer ayağınızı kaldırarak belirli bir süre beklemeye çalışın.

Belki 1-2 saniye yere düşene kadar ayakta durabilirsiniz ancak tam anlamıyla dengeyi sağlamanız imkansız. Bunun sebebi de ayağınız duvara temas içerisinde olduğu için beyniniz duvar üzerindeki dengenizi kontrol etmek üzere yoğunlaşıyor. Dolayısıyla beyniniz diğer ayağınızın havada olduğunu fark edemediği için herhangi bir kontrol işlemi ne yazık ki gerçekleştiremiyor. Zaten ayağınızın havada olduğunu beyniniz fark etse bile denge organı duvar ile aranızdaki dengeyi kontrol etmekle meşgul olduğu için ne yazık ki yine düşmeye mahkumsunuz.

2-) Dil ile Dirsek Yalamak

did

Bu da zaten bir klişe haline gelmiş insanların yapamadığı hareketlerden birisi. İnsanın dili ile dirseğini yalayamamasının tek ve en büyük nedeni dirsekte yarı oynar kemiklerin bulunması. Dolayısıyla dirseklerinizi yeteri kadar döndürmeniz imkansız olduğu için dilinizle dirseğinizi yalamanız da imkansız hale geliyor.

Dirseğinizi maksimum kapasitede döndürdüğünüzde ve dilinizi de maksimum kapasitede dışarıya çıkardığınızda aradaki çapın uzunluğu santimetrelere kadar düşebilir ancak 0 olması imkansızdır. Eğer dirseklerimizdeki eklem türleri oynar eklem türlerine dahil olsaydı veya diliniz olduğundan daha uzun olsaydı belki de dilimiz ile dirseklerimizi yalayabilecektik ancak bu durum, kesinlikle beraberinde insan sağlığı için çeşitli sorunlar arz edebilecektir.

İnsanların Yapamayacağı Şeyler ile İlgili Video

https://www.youtube.com/watch?v=Hil8YDwfFYo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu